PRÍBEHY Z COPA AMÉRICA: MESSIHO GENIÁLNY HETRIK

Na turnaji v roku 2016, ktorý sa konal ako oslava storočnice, strelila argentínska superhviezda tri góly Paname a pripísala si ďalší historický rekord.

Na Copa América zvyčajne štartuje množstvo barcelonských hráčov a jedným z nich v uplynulých rokoch nebol nikto iný ako Leo Messi. V roku 2016 sa konala v USA Copa América Centenario a Messi sa zapísal do histórie juhoamerického pohára hrubým písmom, keď prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč a stačilo mu iba 19 minút na to, aby strelil hetrik.

Stalo sa tak v druhom zápase skupinovej fázy. Prvý zápas s Chile Argentína vyhrala 2-1 a tréner Tata Martino sa rozhodol nechať Messiho proti Paname, ktorá hrala ako hosť, oddychovať. Messi prišiel na ihrisko v 61.minúte a už v 67. strelil prvý gól. V 78.minúte pridal gól svojim typickým priamym kopom a iba o 4 minúty neskôr dokonal skazu gólom zvnútra veľkého vápna. Argentína tak nakoniec porazila Panamu 5-0.

Po jednoznačných výsledkoch 4-1 proti Venezuele a 4-0 proti USA v play-off sa ocitli Albicelestes vo finále, v ktorom podľahli na penalty Chile, pričom v úvodnej dvojici penált nepremenil ani Messi, ani Arturo Vidal.  Najlepším hráčom turnaja sa stal Alexis Sánchez a Argentína získala cenu fairplay.

Lionel Messi má taktiež najviac asistencíí v histórii Copa América, momentálne stojí na čísle 11. Celkovo vyhral 9 ocenení pre najlepšieho hráča zápasu a 3x skončil na turnaji so svojou krajinou na 2. Mieste, konkrétne v rokoch 2015,2016 a 2017.

Tento rok v Brazílii sa Messi bude opäť snažiť pridať titul z Copa América do jeho už tak skvostnej zbierky.

Zdroje: fcbarcelona.com