CoolCamp

Působivá forma ter Stegena v Lize mistrů, přeruší jí dnes Slavia?

Působivá forma ter Stegena v Lize mistrů, přeruší jí dnes Slavia?

Ačkoliv se při pohledu na některé statistiky může zdát, že barcelonská obrana není tak pevná, jako bývala např. za éry Carlese Puyola, jednu vůdčí postavu se skvělými výkony v ní najdeme. Je jí brankář Marc-André ter Stegen, jenž patří k předním hráčům na svém postu v aktuálním ročníku UEFA Champions League.

Marc-André ter Stegen je v dobré formě a za sezonu 2019/20 už má přes tisíc odehraných minut – konkrétně pak 1 260. V lize odchytal všech 11 kol a ve skupinové části Ligy mistrů naskočil do všech tří duelů. Celkem v nich obdržel 16 branek (14 v lize a 2 v Lize mistrů).

Čtyřikrát pak rodák z Mönchengladbachu udržel čisté konto (třikrát v LaLize a jedno v pohárové Evropě) a právě na starém kontinentu dokazuje, proč bylo jeho udržení na úkor prodeje Claudia Brava jedním z mála skvělých tahů managementu Barcelony.

Celkem už čelil šestnácti střelám a z nich čtrnáct lapil s úspěšností 87,5 %. Před ním jsou v této kategorii pouze Fernando Muslera z Galatasaraye a Guilherme z Lokomotivu Moskva. Jeden gól dostal z kopačky milánského Lautara Martíneze, další pak od slávisty Jana Bořila.

Při utkání na Vestfálském stánku chytl penaltu bývalému spoluhráči z Die Föhlen, Marcu Reusovi. Překvapením pak není ani 61 úspěšných přihrávek nohama z celkového počtu třiasedmdesáti pokusů, které dohromady dávají úspěšnost 83,5 %. Uvidíme, zdali mu to takto bude chytat i nadále.


Zdroje: fcbarcelona.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV