CoolCamp

Quique Setién našel nový způsob jak využít služeb Arthura Mela. Hraje méně, ale lépe

Quique Setién našel nový způsob jak využít služeb Arthura Mela. Hraje méně, ale lépe

Madridský plátek AS si všiml, že Arthur Melo těžil z relativně nedávné výměny trenérů v Barceloně. Quique Setién totiž konečně přišel na to, jak jej využít naplno a potvrdil tak částečně naděje fanoušků, kteří se po propuštění Ernesta Valverdeho na opravdovou verzi brazilského středopolaře. Ti se těšili na to, jak jejich oblíbenec stráví více času na hřišti.

Opak je však pravdou. Arthur Melo si napříč sedmi zápasy připsal pouhých 166 minut a do základní sestavy nakoukl pouze jednou a to při venkovním klání proti Valencii. Na Mestalle však jeho výkon nebyl úspěšný. Po krátkém zhodnocení fyzického stavu hráče se Quique Setién rozhodl stavět na hřiště na kratší fragmenty zápasu. Důvodů je hned několik.

Rodák z Goianie aktuálně není v nejlepší kondici, když v první polovině sezony laboroval se zraněním třísel. Do toho si stále zvyká na rytmus evropského fotbalu, kde se hrají o poznání intenzivnější duely než v jeho rodné Brazílii. V utkáních proti Leganés, Levante, Athletiku a Realu Betis si tak postupně připsal 19, 10, 21 a 33 minut. A v každém z nich byl důležitý.

Toho si povšimlo i v úvodu zmíněné periodikum se sídlem v hlavním městě Španělska. V prvně zmíněném klání v rámci Copy del Rey dal gól a na San Mamés parádně přihrál Lionelovi Messimu, jenž se však neprosadil. Zdá se tak, že Arthura příliš často přerůstá zápasový rytmus a není pro něj neobvyklé, aby se v průběhu utkání cítil unaveně. Takový je aspoň dojem AS.

Když však hraje v kratších pasážích, umožňuje mu to více ukazovat jeho kvality a cítit se jako důležitá součást týmů. Důležité je, že Brazilec si je vědom toho, že pokud zapracuje na stálosti své formy, má šanci se stát jedním z nejvíce vytížených hráčů Barcelony. Dodejme, že po jeho příchodu z Gremia v roce 2018 se o něm mluvilo jako o náhradě za Xaviho Hernández.

Na závěr ještě připomeňme, že v rámci sezony 2019/20 odehrál nositel čísla 8 celkem 19 soutěžních mačů (1 083 minut v nich), z nichž 13 bylo v lize a po třech v poháru a Lize mistrů. Dohromady nasázel 3 branky (2 ligové a 1 pohárovou) a připsal si 4 asistence (3 v LaLize a 1 v Champions League). Zároveň pak viděl 2 žluté karty – jednu v ligové soutěži a druhou v Copě.

Dohromady už za necelé 2 roky v dresu Blaugranas sehrál 63 klání. Rovných 40 zaznamenal ve španělské nejvyšší lize, tucet potom v pohárové Evropě a k deseti v rámci národního poháru si ještě jednou zahrál i o Supercopu. Vedle již zmíněných branek a asistencí zaznamenal záložník s tržní hodnotou 70 milionů eur ještě 2 gólové nahrávky ve své debutové sezoně.


Zdroje: fcbarca.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV