CoolCamp

Reakce Barcelony na los skupiny: Messi se těší do Dortmundu, Amor respektuje Slavii

Reakce Barcelony na los skupiny: Messi se těší do Dortmundu, Amor respektuje Slavii

K soupeřům ve skupině F v podobě Borussie Dortmund, Interu Milán a Slavie Praha vyjádřili ředitel pro institucionální a sportovní záležitosti Guillermo Amor a také kapitán áčka Leo Messi.

Je to těžká skupina, ale věděli jsme, že můžeme takovou dostat. V Lize mistrů je spousta skvělých klubů a úroveň je velmi vyrovnaná. Je těžké vyhrát proti komukoliv ze soupeřů a proto jsou tyto zápasy tak krásné a unikátní. Nemyslím si, že potřebuji dalším hráčům o tomto říkat – každý se soustředí na tuto soutěž. Doufám, že to bude skvělý rok,“ pravil Lionel Messi.

Ten si v rámci galavečera převzal ocenění pro nejlepšího útočníka předchozího ročníku Ligy mistrů. „Jsem rád, že jsem jej získal, ale není to mým cílem. Je to samozřejmě pěkné a umožňuje vám to dobře začít sezonu. Doufáme, že pro nás bude úspěšná,“ dodával Argentinec, než si každého ze soků vzal podrobně na paškál.

Vždy jsem chtěl hrát na jejich stadionu. Zatím jsem tuto příležitost neměl, ale fanoušci a zdejší atmosféra na mě zanechala dobrý dojem,“ pravil Messi k BVB a pokračoval k milánským Nerazurri. „Už jsme s nimi hráli v minulé sezoně, ale já nemohl kvůli zranění.“ Na závěr se nechal slyšet na adresu Sešívaných. „Myslím, že se s nimi střetneme poprvé v historii. Bude to úžasná výzva.

Los okomentoval také Guillermo Amor, bývalý hráč klubu a nyní jeden z činovníků v radě. „Všichni už hovoří o tom, že jsme se dostali do nejsložitější skupiny a to hlavně kvůli Interu a Borussii, protože to jsou dva velmi dobré celky s velkou historii. Jsou to silné celky a je těžké je porazit, obzvláště když hrají doma. Ke Slavii jsem pak vždy choval velký respekt.

Všechno bude záležet na formě, v jaké budeme. Chceme v těchto zápasech hrát, bojovat a vyhrát Ligu mistrů. Už máme zkušenost z minulého roku a těch dalších, budeme soustředění a mentálně silní. Vždy se musíte učit, vyvinout a někdy na základě předchozích chyb. To, co jsme zažili, nám musí posloužit při jiných příležitostech. Právě začala sezona a uvidíme co se stane.

Vzhledem k pozici Amora nemohl chybět otřepaný dotaz na Neymara Júniora. „Není dobré o tom mluvit a neexistuje nic, co už nezaznělo. Uvidíme, co se přihodí do pondělka. Musíme se zaměřit na zápas s Osasunou a potom na tuto soutěž. Chceme bojovat o všechno,“ pravil, než se nakonec vyjádřil k Pacu Alcácerovi, který už v Dortmundu jeden rok působí.

Známe jej a už když hrál za nás si uměl poradit. V Německu se mu také vede dobře a Borussie vyhrála německý superpohár. Na jejich polovině tlačí, hodně běhají a drží si rytmus. Totéž platí o Italech, kteří budou venku velmi silní.“ Dodejme, že s Dortmundem si Barcelona zahraje na úvod v úterý 17. září a to venku. S Interem pak doma hned poté, ve středu 2. října.


Zdroje: fcbarca.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV