Real Betis 2:3 FC Barcelona

Další trhák a další otočený zápas! Barcelona se po příchodu Lionela Messiho na trávník zvedla a Francisco Trincão v 87. minutě svou trefou rozhodl o cenných třech bodech z Estadio Benito Villamarín.

Barcelona nastoupila bez tří klíčových hráčů – Messiho, de Jonga a Pedriho – což se na hře pochopitelně muselo podepsat. A aby toho nebylo málo, už v 11. minutě ze hřiště odkulhal Araújo, momentálně s přehledem nejlepší obránce blaugranas. De Jong se tak na trávníku přece jen objevil, ovšem na postu stopera.

Hosté byli u míče častěji, jenže hlavně vepředu byla znát absence kvality. Pjanič nic nevymyslel, Braithwaite se z levého křídla přes Emersona snažil několikrát protlačit marně a Griezmann byl tentokrát nevýrazný. Množství nepřesností na obou stranách znamenalo protiútoky do poměrně otevřených obran, přesto finální fáze ani jednomu týmu nevycházela.

První velkou šanci měl ve 28. minutě Lenglet, který se po pasu Alby dostal nestřežen do takřka ideální pozice, hlavičku nicméně poslal úplně mimo. To Betis ve 38. minutě, přestože se v té době už Barça zlepšovala, hned první vážnou příležitost (a první střelu na bránu) využil – Emerson si v povedeném kontru parádně potáhl míč kolem Alby a poslal přesný centr Borjovi, který utekl Busquetsovi, 1:0.

Do druhého poločasu tak Koeman musel posilovat. Nejprve přišel Pedri za Braithwaita a 57. minutě také Messi s Trincãem za Puige a Pjaniče. Zlepšení bylo okamžité. Barcelona sice hrála dost na riziko, ale vzadu se s vypětím všech sil držela a vepředu soupeře jasně přehrávala.

Nejprve ve 48. minutě velmi dobrou ránu vyslal Mingueza, avšak neméně povedený zákrok předvedl Robles. Vyznamenat se pak musel také ter Stegen, když vychytal Juanmiho, jehož opomněl de Jong. V 59. minutě se tak zprava mohl napřáhnout ke střele Messi a na bližší tyč vyrovnat.

Velkou šanci na další branku zazdil Griezmann, protože si nevšiml náběhu Alby, a po něm se tváří v tvář Roblesovi neprosadil Dembélé. V 68. minutě se ale na Barcelonu usmálo štěstí – Messi prověřeným způsobem poslal po křídle Albu a ten nacentroval do tutovky Griezmannovi. Francouz nedokázal ani vystřelit, avšak míč se od něj odrazil do Ruize a ten si tak dal vlastní gól.

Nicméně vedení hostům dlouho nevydrželo. Busquets na hrnici pokutového území fauloval, jelikož opět nestíhal, a z následné standardky se rehabilitoval Ruiz, přičemž Busquets ani nedokázal vyskočit.

Messi pak nevyužil pobídku ve formě přímého kopu a Betis cítil šanci. Skvělou střeleckou příležitost měl Ruiz, tentokrát ji ale ter Stegen vyrazil. A po dalších dvou nebezpečných akcích Betisu přišel rozhodující moment na opačném konci hřiště. Messiho oblouček na de Jonga byl odvrácen pouze k Trincãovi, jenž si navedl míč na levačku a díky teči Mandiho zavěsil o břevno. Pro Portugalce to byl první gól za Barcelonu a zároveň šlo o krásnou tečku za dalším velmi záživným zápasem.

LaLiga - 22. kolo 7. února 2021, 21:00 Estadio Benito Villamarín, Sevilla Digi Sport 2

Real Betis

2 : 3 Carlos del Cerro Grande

Borja (A - Emerson) 38'
  47' de Jong
  59' Messi (A - Dembélé)
  64' Dembélé
  68' Ruiz (vlastní gól)