Real Madrid 1:3 FC Barcelona

Barcelona rozdílem třídy přehrála Real Madrid a slaví zisk Supercopy! Hrdinou finále v Rijádu se stal Gavi s jedním gólem a dvěma asistencemi.

Xavi poslal na hřiště formaci 4-2-3-1, která se ukázala být vynikajícím tahem. Barca měla od začátku kontrolu nad středem hřiště, a třebaže její procento držení míče tentokrát nebylo příliš vysoké, převaha byla patrná a promítala se i do vytváření šancí.

Nejprve si madridská defenziva na finální nahrávku dávala dobrý pozor, ale už ve 13. minutě mohla kapitulovat. Courtois ovšem střelu Lewandowskiho vyrazil na tyč a následná nadějná dorážka velmi dobře hrajícího Baledeho letěla do boční sítě.

V 18. minutě měl ojedinělou příležitost Real, když stoperům poodskočil Benzema. Jeho hlavička však letěla mimo. Barcelona tak mohla zůstat věrná svému plánu a vyplácelo se to. Blaugranas se při bránění výborně zastupovali, odebírali míče čistě a Busquets s De Jongem snadno překonávali madridskou zálohu při souhrách s Gavim či Pedrim, kteří byli poblíž Courtoisovy šestnáctky velmi nebezpeční.

Nebylo tak velkým překvapením, že se Gavi podepsal pod úvodní branku. Busquets obral o balon Camavingu a na konci akce Lewandowski adresoval přihrávku právě 18letému Španělovi, jenž předvedl vynikající zpracování i zakončení.

Navíc ještě před odchodem do šaten se katalánská radost zdvojnásobila. Busquets a De Jong prostrčili míč na křídlo Gavimu, který přesně nacentroval Lewandowskému a připravil mu gól takřka do prázdné brány.

Začátek druhé půle přinesl o něco přímočařejší a otevřenější hru, na což ale Barcelona také vypadala připravená a vyniknout tak mohl Dembélé z protiútoků. Takto se v 51. minutě řítil do gólové šance, nicméně Courtois ho vychytal. Za pár minut si madridský gólman poradil také s pokusem Lewandowského, který se dostal do velkého úhlu.

V 69. minutě ale Courtoise zase nechali obránci na holičkách a musel lovit míč ze své sítě potřetí. Lewandowski jednoduše posunul doleva míč Gavimu, který si všiml náběhu Pedriho a ten už měl jednoduchou práci. Zápas byl prakticky rozhodnutý.

O snížení zpoza vápna se ještě pokoušeli Asiensio a Rodrygo, obě střely ale skvěle zneškodnil Ter Stegen. V závěru ukázal největší hlad po gólu Lewandowski, který jako by chytil druhý dech, bohužel už neměl dostatečnou podporu spoluhráčů. Na totéž si v poslední minutě mohl postěžovat Ter Stegen, protože ho nadvakrát překonal Benzema. Avšak na vítězi to nic neměnilo.

15. ledna 2023, 20:00 King Fahd International Stadium Nova Sport 3

Real Madrid

1 : 3 Ricardo de Burgos Bengoetxea

Mendy 32'
  33' Gavi (A - Lewandowski)
  45' Lewandowski (A - Gavi)
  49' Christensen
  68' Araújo
  69' Pedri (A - Gavi)