CoolCamp

Real Madrid obnovil svůj zájem o Neymara, který nebude nominován na první přípravný duel PSG

Real Madrid obnovil svůj zájem o Neymara, který nebude nominován na první přípravný duel PSG

Pod šapitó největšího cirkusu letošního letního okna přestupů vstupují další dva principálové. Neymar se rozhádal s Paris Saint-Germain a pokud nevyjde návrat do Barcelony, pořád má v záloze kontroverzní přesun do Realu a dokonce snad i možnost nastupovat za londýnský Arsenal.

Neymar Júnior s 99% pravděpodobností opustí letos v létě Paříž. S Leonardem, který se vrátil pod Eiffelovu věž a potvrdil, že nositel čísla 10 může odejít, se údajně nepohodl hned několikrát. Stránka Paris United přišla s tvrzením, že ačkoliv měl křídelník domluvený delší pobyt v Brazílii s tehdejším sportovním ředitelem Anterem Henriquem, Leonardo na něj hned dvakrát naléhal, aby svůj návrat urychlil.

Hráč to svůj pozdní příjezd ospravedlňoval charitativními událostmi v jeho rodném Santosu se svou nadací. Činovník PSG mu tedy měl oznámit, že s ním bude jednat jako s jakýmkoliv jiným hráčem, což Neymara rozhodilo, jelikož byl zvyklý na jiné zacházení. O 15 dní později přišla druhá debata týkající se delší dovolené. Leonardo očekával sedmadvacetiletého hráče na začátku přípravy 8. července a nikoliv o týden později.

Neymarovo okolí tvrdí, že to bylo domluvené, nicméně to jejich krajan z vedení pařížského celku popřel. PSG by si zároveň rádo zachovalo tvář a zůstalo celkem, který své hvězdy neprodává. Předseda Nasser Al-Khelaïfi se za Leonarda postavil už před dvěma týdny a veřejně prohlásil, že na všechny bude platit stejný metr, ať už mají na zádech napsáno Mbappé, Di María nebo Neymar. Prvně jmenovaný se v pondělí ukázal na začátek přípravy a to i přes to, že měl kratší dovolenou.

Prodloužené volno dostali pouze ti, kteří se zúčastnili Copy Américy (což Neymar nesplňuje kvůli zranění z jí předcházejícího přípravného mače s Katarem) a Eric Maxim Choupo-Moting, jenž až do osmifinálového vyřazení hájil barvy Kamerunu. Neymar se do Paříže nechce vrátit a taky to ani neudělal, čili jej nyní čeká trest – proti Dynamu Drážďany si příští úterý určitě nezahraje a možná zmešká i duel s Norimberkem o 3 dny později.

Nyní se tedy vcelku logicky řeší, kam budou směřovat jeho příští kroky. Vše nasvědčuje tomu, že se vrátí na Camp Nou. S Barcelonou už dojednal osobní podmínky, což se ostatním zájemcům nepodařilo a nyní se čeká na postoj samotných klubů. „Nevidíme Barcelonu ve vedoucí pozici o jeho podpis. Dosavadní kontakty totiž byly příliš povrchní,“ dodal před časem Leonardo, který se nechal slyšet i v tom smyslu, že jde o sentiment, nejen o peníze.

V tom zčistajasna přišel Florentino Pérez a plácl do relativně klidné vody. O Neymara měl tento charismatický podnikatel zájem už v roce 2011, jenže o 2 roky později přišel odchod k rivalům. Snaha nepolevila ani dokonce jak působil u nich. Nyní mu však hraje do karet fakt, že Saint-Germain prodá téměř stonásobného reprezentanta Kanárků raději Madridu, než Barceloně – hlavně kvůli potupnému vyřazení z Ligy mistrů v roce 2017.

Až do konce května měli být představitelé královského celku v kontaktu s hráčovým otcem, ale údajně měly selhat jednání o dohodě s hráče. Pérez v Neymarovi vidí marketingovou superstar, jakou na Santiago Bernabéu byl Cristiano Ronaldo a jakou moc není Eden Hazard. K tomu nepotřebuje přidávat hráče do výměny a určitě nabídne více peněz. Neymar by v Barceloně bral polovinu toho, co si vydělává nyní.

Ve velice bulvárních plátcích se pak objevila spekulace o možném zájmu The Gunners z Emirates Stadium, kteří mají Neymara sledovat, ovšem finanční nabídce dvou největších španělských velkoklubů v dějinách by zřejmě nedokázali konkurovat. Jeden z těch solidnějších to nicméně upřesnil tak, že čekají na vývoj událostí kvůli Malcomu Oliveirovi, který by v případě Neymarova příchodu, určitě z Katalánska odešel.


Zdroje: sport-english.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
Fan-Shop