Real Sociedad 0:1 FC Barcelona

Real Sociedad sice vyslal více střel na bránu a rovněž častěji držel míč, ale na gól Aubameyanga z 11. minut odpovědět nedokázal. Barcelona tedy v LaLize stále drží druhé místo.

Skóre zápasu nemuselo být tak hubené, kdyby oběma týmům nechyběla přesnost. Ale svěřenci Xaviho Hernándeze, kteří tentokrát vstoupili na hřiště coby aktivnější celek, přece jen dokázali poměrně brzy urvat vedení. V 11. minutě nejprve Dembélé trefil tyč a v následné pohledné kombinaci Gavi našel osamoceného Torrese, který se neukvapil a obloučkem posadil míč na hlavu skórujícího Aubameyanga.

Barcelona nechávala domácí hrát, ale zároveň je dlouho k ničemu nepouštěla a sama se dostávala do zakončení. Jenže Frenkie de Jong ani útočné trio před ním se nedokázalo znovu trefit mezi tři tyče. V závěru první půle měli velmi dobré střelecké pozice Torres i Aubamayang, a to po nahrávkách od nizozemského středopolaře, ale i tyto pokusy mířily těsně mimo. Ve 43. minutě tak Isak dostal velkou šanci na vyrovnání, kterou mu připravil Sorloth, avšak ani on nebyl přesný.

Po přestávce byl Sociedad o poznání nebezpečnější a ještě více na míči, zatímco Barca se dostala k jediné střele (v kontrastu k 10 z prvního poločasu). Vidět byl opět norský útočník Sorloth, jemuž se ve 47. minutě nepovedlo uklidit míč do odkryté brány a v 58. minutě zase nevyzrál na hokejový zákrok Ter Stegena. Mezitím se Barceloně zranil Araújo.

Baskové hráli nepříjemně, tvrdě, a cítili šanci na vyrovnání, ale další akce už tak nebezpečné nebyly. Snad kromě Januzajova centru v 68. minutě, na nějž nedoskočil exblaugrana Rafinha, takže si další zákrok připsal Ter Stegen. V 74. minutě na druhé straně promarnil gólovou příležitost Gavi po nahrávce od Torrese, nicméně mrzet ho to tolik nemuselo, protože Barcelona jednogólový náskok uhájila.

21. dubna 2022, 21:30 Reale Arena, San Sebastián Nova Sport 3

Real Sociedad

0 : 1 Carlos del Cerro Grande

11' Aubameyang (A - Torres)