Real Sociedad 0-1 FC Barcelona

Azda najhorší výkon Barcelony v tejto sezóne sa akoby zázrakom skončil výhrou - a to dokonca aj s čistým kontom. Objektívne treba uznať, že domáci Real Sociedad bol lepším tímom, no Blaugranas spasil v závere Ronald Araújo.

Barcelona nastúpila v rovnakom rozostavení ako proti Realu, s dvomi personálnymi zmenami - na hrote útoku, kedy sa do základu vrátil Robert Lewandowski a na stopérskom poste v podobe Julesa Koundého. Pri bránení formácia pripomínala niečo medzi 4-3-3 / 4-2-3-1 s Ronaldom Araújom na pravom kraji obrany, pri útočení sa Barça preskupila na 3-5-2 s Baldem a Cancelom na krajoch.

Prvý polčas absolútne dominovali domáci, Barcelonu nepustili prakticky k ničomu. Už behom prvých troch minút mal Sociedad tri gólové šance, pri jednej z nich zachránil skvelým zákrokom kapitán ter Stegen.

V 16. minúte sa k strele z uhla dostal talentovaný krídelník Takefusa Kubo, Marc-André ter Stegen ale výborným reflexom nohou zlikvidoval aj túto šancu.

Domáci bielo-modrí hrozili aj z rohových kopov, práve po jednom z nich prišla ďalšia obrovská príležitosť v 32. minúte, keď prakticky prekonaného gólmana Barçy zachránil pred útočiacim hráčom vypichnutím lopty Gavi.

V druhej polovici zápasu Xavi poslal na trávnik Ferrana, Pedriho, Raphinhu a Yamala, no očakávané oživenie to neprinieslo. Domáci naďalej hrozili ako jediní, v 71. minúte Barrenetxea z ťažkého voleja neprekvapil ter Stegena.

Chvíle Barcelony prišli až v úplnom závere, najskôr sa v 88. minúte dostal do sľubnej šance Ferran Torres, ktorý ale vysoko prestrelil bránku. O dve minúty neskôr sa prihlásil o slovo Ronald Araújo, bombou z diaľky ale Remira neprekonal. Ihneď potom prišla najväčšia príležitosť, keď Pedri skvelo vysunul Gaviho, ktorý ale v zakončení zlyhal.

V úplnom závere ako blesk z jasného neba prišiel nábeh Ronalda Araúja, na ktorý fantasticky zareagoval İlkay Gündoğan a uruguajský obranca hlavou prekonal Remira pomedzi nohy.

Barça sa tak dostáva na 3. miesto LaLigy za Gironu a Real Madrid, preskočiť nás však môže Atlético, ktoré má svoj zápas v rámci 12. kola eštelen pred sebou.

4. listopadu 2023, 21:00 Estadio Reale Arena Nova Sport 3

Real Sociedad

0 : 1 Javier Alberola Rojas

49' João Félix
B. Méndez 49'
  60' I. Martínez
Zubeldia 74'
Zubimendi 84'
  86' Gavi
  90+2' Araújo (Gündoğan)

Remiro - Traoré (63' Elustondo), Zubeldia, Le Normand, Muñoz - Méndez, Zubimendi, Merino - Kubo, Oyarzabal (83' C. Fernández), Barrenetxea (79' Cho)

ter Stegen - Araújo, Koundé, I. Martínez, Balde - Gavi, Gündoğan - Cancelo (69' Yamal), Fermín (57' Pedri), Félix (69' Raphinha) - Lewandowski (57' Ferran)