Real Valladolid 3:1 FC Barcelona

Real Valladolid 3:1 FC Barcelona Foto: Patrik Janačík

Den otevřených dveří v barcelonské obraně pokračuje. Tentokrát toho využil zachraňující se Valladolid, kterému byl během prvních 22 minut darován vlastní gól a penalta.

Další nepovedený výkon Barcelony navazující na zisk ligového titulu odstartoval hned první centr soupeře, při němž Christensen ve snaze napravit předešlé zaváhání vstřelil výstavní vlastní gól. Xavi přitom ani tentokrát neposkládal slabou sestavu, ale jediný, kdo snesl přísnější meřítko, byl De Jong.

V ofenzivě byl zdaleka nejaktivnější Raphinha, který se ve 13. minutě dostal k zajímavému zakončení po individuální akci, ale střela na bližší tyč Masipa nepřekvapila. Ve 22. minutě se naopak nechal García nachytat kličkou Plata a zcela zbytečně mu zavadil o chodidlo ve vlastním pokutovém území. Nařízenou penaltu proměnil Larin.

Po půlhodině hry Masip znovu vychytal Raphinhu a z následného rohového kopu také velkou šanci Christensena hlavičkou. Poté stříleli Balde, Lewandowski a ještě třikrát Raphinha. Ale navzdory střelecké převaze i převaze na míči se nezdálo, že by se Barca chtěla výrazně namáhat se zvratem.

Druhý poločas zlepšení nepřinesl, ačkoliv Xavi brzy využil hned čtveřici střídání. V obraně se objevovaly výrazné mezery a v 73. minutě jednu z nich využil Plata po skvěle sehraném kontru. To už byl v bráně Peňa, který mohl zanedlouho inkasovat podruhé z kopačky Rosy a Plata. První jmenovaný naštěstí trefil tyč a druhý minul.

V 84. minutě tak mohl alespoň korigovat výsledek Lewandowski, kterého nádhernou kolmici našel De Jong. Masip proti polskému útočníkovi vyběhl, ale běžel v dobré rychlosti, dal si balon do strany a z úhlu zavěsil.

23. května 2023, 22:00 Estadio José Zorrilla

Real Valladolid

3 : 1

Christensen (vlastní gól) 2'
Larin (penalta) 22'
Fresneda 27'
  63' Raphinha
Plata (A - Larin) 73'
  84' Lewandowski (A - De Jong)

Masip - Fresneda, Fernández (16' Torres), Sánchez, Olaza (56' Escudero) - Mesa (56' Monchu), Aguado - Plata, Plano (71' Pérez), Machís (71' Rosa) - Larin

Ter Stegen (46' Peňa) - Roberto (46' Kessié), Christensen, Alonso, Balde - Gavi (76' Fati), García, De Jong - Raphinha (63' Dembélé), Lewandowski, Torre (63' Torres)

To jako opravdu bude příští sezonu v kádru Roberto a Erik?Dnes napliváno culés do držky,díky borci a braňte se pokud vás bude klub chtít prodat,takový flek už neseženete.

24.05.2023, 00:02

Po vyhraném titulu se už prostě nehraje. Vždy tomu tak bylo a vždy tomu tak bude. Není to nic překvapivého. Navíc se Xavimu bude lépe čistit kádr. Má se o co opřít...

24.05.2023, 00:08

Po zisku potřebných bodů k titulu předvádí co předvádí, tak se pak nemůžou divit, že jsou propíráni v korupčních kauzách. Za dva zápasy s outsidery dostat tolik gólů co za polovinu sezóny? Ha, ha. Do budoucna možná nějaké herecké kurzy, ať to není tak okaté.

24.05.2023, 00:10

Já naprosto beru, že už na to hoši serou, zaslouží si to. Ale taky by nebylo úplně od věci hrát aspoň třeba na remízu, klidně 4:4, a ne mučit fanoušky až do konce, jestli vůbec dáme gól druhé nejhorší obraně v lize (za stavu 3:0 měl Valladolid na kontě ještě dvě tyčky, smrdělo to hodně masivní ostudou). Jediná dvě pozitiva z těch dvou hodin - nealibistická, i když nepřesná hra Torreho a Lewův gól.

24.05.2023, 00:15

Jediné pozitivum zápasu bylo snížení Lewy na 1:3, jinak obrana ve složení Garcia a Alonso, to je ementál. Ale není to zdaleka poprvé, co Barca prohrála s týmem, co se zachraňuje.

Budu to brát pořád tak, že pro Xaviho je hra po zisku titulu nová zkušenost. Každopádně se nemůže divit určitému nasrání, přestože o nic nejde - nasazováním "áčkových" hráčů vytváří dojem, že mu jde pořád o výsledek, ale na hřišti to potom vypadá, že je jedno, pokud dostaneme od týmu na dně tabulky třeba 5 gólů a nedáme žádný. Vím, že jsem minule psal, že výsledky už nikoho nezajímají, ale co je moc, to je příliš. Tohle není v pořádku. Pokud to má vypadat takhle, ať tam nasází minimálně půlku sestavy hráčů z béčka a má veškeré alibi na světě a nikdo mu nevytkne ani písmeno.

24.05.2023, 00:40
Tarja Klokanomet

Naprosty souhlas, cekala jsem, ze to protoci i vic a da sanci tem, co to maji nahnute, aby se trochu ukazali. Hraje tam pak samozrejme roli urcita nesehranost/nerozehranost, ale o moc horsi by to asi nebylo. 🤓

24.05.2023, 10:07

Puštěný zápas.

24.05.2023, 05:47

To pustili kvuli Espanyolu. 🤓😀

24.05.2023, 10:04

před zápasem jsem spekuloval, jestli by Eric nemohl nahradit Buse. Nemohl. Určitě nemohl! A v obraně je to snad ještě horší :-D

Jediné plus je za mě první poločas Torreho.

24.05.2023, 10:27
Messias cechoma

No, nový Mascherano z něj teda nebude, jak jsme se bavili v chatu :⁠-⁠D

24.05.2023, 12:14

Opravdu musím říct, že na naši hru se nedá koukat. Omlouvat to jen tím, že titul už máme jistý, fakt nejde. Dostat takovou nakládačku od sestupujícího týmu ( to jestli se nakonec zachrání kvůli bodům od nás na tom nic nezmění ) je nehorázná ostuda. Za ty tři góly můžeme ještě děkovat, protože úplně klidně to taky mohlo být šest. Jednoznačně se už ve zbývajících zápasech mají stavět jenom dorostenci a béčko, ať ukáží co v nich je. Zahrát hůř by to snad mohli už jenom žáci.

24.05.2023, 16:07
tomise63 jirka66

100% s tebou souhlasím.FCB fandím dlouhodobě,ale tohle byla bída s nouzí!Kdyby prohráli 1:0 po nešťastné brance(stává se to).Valladolid je ale rozběhal,ubojoval,ti mnohdy nevěděli co se děje!Tady se láme chleba.Bývalo zvykem,že FCB je visačka nejvyšší kvality proto se hraje naplno i když o nic nejde a titul je doma.Tohle někteří borci nechápou proto nemohou v Barce nastupovat.Vím,že Neapol také po předčasném zisku titulu taky prohrála(myslím že dokonce 4:1).Pak ať se nikdo nediví,že je podezírají ....korupce atd.Španělsko a Itálie v tomto mají pořád problémy. Co se týče FCB tohle nebyl ojedinělý kolaps celého mužstva !

10.07.2023, 13:45