FC Barcelona 3:2 Elche CF

V rámci 18. kola LaLigy Barcelona na domácí půdě přivítala Elche. Po remíze z minulého kola s Osasunou měli co napravovat a i přes nepříznivý průběh utkání, kdy po vedení 2:0 inkasovali dva góly, se Blaugranas nakonec podařilo zvítězit 3:2.

Blaugranas se hned od začátku zápasu se soupeřem nemazali. První gól padl po střele Jutlgy už v 2. minutě, rozhodčí však pískl ofsajd. V následujících minutách se domácí snažili o kombinace, Abde se mohl po pasu Busquetse dostat do nebezpečné situace, žádná větší šance však z jejich snahy nakonec nevzešla. Přesný pas na Jutlgu poslal také Dembélé, zradil ho však první dotek. V další akci už se Jutglà trefil a vstřelil tak první gól utkání. Druhý gól zápasu vstřelil v 19. minutě po skvělé individuální akci Gavi.

Hosté se v první šanci ocitli o několik minut později, Roco se však ukopl a míč letěl vysoko nad břevno. Barcelona hrála v následujících minutách aktivně, získávala míče, ale do větší příležitosti se nedostala. Za zmínku stojí pouze střela Abdeho, která letěla nad branku. Velká a poslední šance prvního poločasu přišla ve 44. minutě, kdy se po dobré kombinaci dostal ke střele Gavi.

Ve 46. minutě přišla šance hostí, po centru ze strany se mezi stopery dostal Boyé, jeho střelu pokryl však ter Stegen. O dvě minuty později zaváhal při malé domů Alba, hostující hráč se ale slabým pokusem kolem brankáře mezi tři tyče netrefil. V 51. minutě se po pěkně rozehraném rohu na krátko dostal k nepřesné střele Gavi. O sedm minut později se po pěkné kombinaci a přihrávce Gaviho dostal ke střele Jutglà, jehož střelu ztlumil Badia.

V 62. minutě se po přihrávce Boyého dostal k tvrdé střele Tete Morente a snížil skóre na 2:1. O minutu později již bylo vyrovnáno. Po centru Morenteho se na zadní tyči objevil úplně nehlídaný Milla a vyrovnal. Následně se v 66. minutě dostal do velké šance Jutglà, v těžké pozici ale přestřelil. Po rychle rozehraném přímém kopu se do šance dostal Abde a k míči se následně dostal střídající Nico, jeho první střelu zastavil na čáře hostující obránce a druhou pokryl brankář Badia. Hostům se následně povedlo hru rozkouskovat a Barcelona se do tlaku nedostávala. V 83. minutě našel Dembélé v šestnáctce Albu, jeho přízemní centr ale zblokoval obránce.

Když už se zdálo, že zápas opět skončí remízou 2:2, v 85. minutě si míč narazil Gavi s Dembélém a prvně jmenovaný našel přihrávkou pod sebe Nica, který zakončoval a tvrdou ránou rozhodl o třech bodech. Sudí kvůli stálému přerušování nastavil 6 minut, nastavený čas už však žádný další gól nepřinesl. Mužem zápasu byl zvolen Gavi.

18. prosince 2021, 18:30 Camp Nou, Barcelona Nova Sport 4

3 : 2 Javier Alberola Rojas

Elche CF

Jutglà (Dembélé) 16'
Gavi (Lenglet) 19'
  62' Tete Morente (Boyé)
  63' Milla (Tete Morente)
  71' Milla
  77' Gumbau
García 79'
Nico (Gavi) 85'
  86' Roco

ter Stegen - Araújo, García, Lenglet, Alba - Gavi, Sergio, F. de Jong (76' Puig) - Dembélé, Jutglà (72' Nico), Abde (89' Balde)

Badia - Palacios, Roco, González, Mojica (83' Josema) - Josan (46' Tete Morente), Marcone (46' Gumbau), Mascarell (60' Guti), Fidel (60' Milla) - Pérez, Boyé

18.12.2021, 20:31

Ta naše obrana v čele s ATS je katastrofa,mladé pušky potřebují hrát,hrát.

18.12.2021, 20:33
David Kvapil René

Příští zápas musi sedět a místo nej chytat I.Pena nebo A.Tenas.

18.12.2021, 20:36
stockey David Kvapil

Tusil som ze za totalne nepokrytych hracov ci brutalnu chybu Arauja v rozohravke moze brankar :)

20.12.2021, 08:17

Ten Gavi je čirá radost smiley

18.12.2021, 20:39

GAVI na hrad!

18.12.2021, 20:45

Konečně vítězství, ale kde byla obrana Barcy u druhého gólu Elche, hodně laciný gól. Jinak konečně snaha o přímočarou hru a výborný Gavi a Abde. Otázka je,co se děje s Frenkiem. No jo, pohodového zápasu se ze strany Barcy asi momentálně nedočkáme, ale celková úroveň hry se zvedá. Ještě by to chtělo lepší koncentraci a obranu. smiley smiley

18.12.2021, 20:50
cechoma Rikitan

Frenkie je podle mě tlacenej do pozice, která mu nesedí. Pro mě je to defenzivní záložník (nakonec zaskakoval i na stoperu a vedl si tam moc dobře), případně box to box a pozice, kdy si nabíhá až za hrot mu prostě nesedí. Přijde mi, že vůbec neví, co a kde hrát. Při střídání bylo vidět, jak je z toho špatnej. Rád bych, aby nějaký zápas Bus seděl a v základu Frenkie na jeho pozici.

19.12.2021, 10:09

Konečně jsem viděl krásné pásy za obranu, opět výborní Gavi a Abde, Dembelemu sedělo netlačit se dopředu a zkoušet vybízet mladičky k náběhům, De Jong opět zvadlý, až na světlé chvilky, obrana hrozný, ve 4 hráčích brání dva a ostatní nepokrytý. Zlepšit obranu, trochu jistoty v bráně a bude to
daleko lepší ;)..

18.12.2021, 21:41

Prohra nebo výhra - každý zápas je pro mě krok kupředu. Xavi odvádí s týmem skvělou práci, z mladých nám pod jeho dohledem rostou světoví hráči. O Gavim se už nějaký čas ví, ale takový Abde je pro mě objev jako Brno!
Mladíci Barçu táhnou - něco v tom smyslu řekl Xavi po posledním zápase a po dnešním to platí dvojnásobně.

19.12.2021, 00:45
felpod MilanBalage

Abde totiž není náš produkt. Hrál za Hercules 4,ligu a ještě v srpnu s nimi měl letní přípravu.
Za pouhý dva miliony € jsme ho koupili do našeho B týmu. Tam hrál v sedmi zápasech, z toho jen jeden jediný od začátku do konce (celkem za B tým pouhých 334 minut). No a 30.10.2021 byl přeřazen definitivně do A týmu a podepsal profesionální smlouvu... Rychlý postup jak kráva - v srpnu 4.liga a v prosinci táhne FC Barcelonu...
Má toho ještě hodně, co se musí naučit, zklidnit nervy a podobně - ale 17.12. mu bylo teprve 20, takže čas má. A k nám se hodí...
Za mne - skvělá práce barcelonských skautů, kteří ho v té 4.lize objevili!!!

19.12.2021, 11:18
Andreas felpod

Ja som pri jeho debute vôbec netušil , kto to je a čo tam vlastne robí . Mal som pocit , že to bude ďalší Jefren či Tello , jednozápasový typek na doplnenie zbedačenej súpisky . Vôbec nič som od neho nečakal . Ale ten chlapec je zápas od zápasu lepší , drzejsi , ale aj odvážnejší a hlavne tie driblingy mu vychádzajú viac ako kedysi Neymarovi . Robí si z obranou súpera čokoľvek chce. Riadne delo. Snad sa bude naďalej zlepšovať .

19.12.2021, 12:54
felpod Andreas

Jedna z našich nadějí do budoucna. To v každém případě...
Ale jak už jsem zmínil - bude třeba zapracovat na jeho nervové stabilitě... smileysmiley

19.12.2021, 14:19

Mne osobne to imponuje. Takto je aspoň vidieť , že mu záleží na hre a nerád prehráva . Či už súboje alebo samotné zápasy . Take povahy sú dôležité , to ich posúva vpred. A aj klubu takéto povahy chýbali . Či on Nico alebo Gavi hrajú naplno a ctia si , že hrajú v Barcelone . Taký Riki Puč sa posmeje na lavičke a aj pri prehre je všetko v poriadku.

19.12.2021, 17:34
Puyol Andreas

A nespletl sis Riquiho s Lengletem???

20.12.2021, 10:26

Vypadalo to na pohodový zápas, ale znovu zbytečné zdramatizováni zápasu, dnes by to bez mladíků nešlo. V závěru bych raději Gaviho vystřídal a šetřil na Sevillu, aby neskončil se zraněním jako Pedri nebo Fati. V danou chvíli bychom byli bez něho poloviční, když nemáme ve středu tvůrce hry.

19.12.2021, 02:15

Jako super, ale stejně mi to přijde takový fotbal bez tváře. Chybí mozek a čistokrevná devítka. A teda i pravý obránce. Arajuo se při druhém gólu krásně stáhl na pozici stopera a jeho hráč zůstal úplně sám. Nevyčítám mu to, jen konstatuji. Jen teda kdyby takovou chybu udělal Lenglet nebo Umtiti, To by tady byl slusnej shitstorm :-D

Ale dál fandíme a věříme. V nějakém zápase bych jednou rád viděl zalohu Pedri, Gavi, Nico.

Až se vrátí Fati, tak je mi až škoda Abdeho. Co ten si dovolí 1 na 1, to je nádhera.

19.12.2021, 10:00
MilanBalage cechoma

Playmaker by nám pod Xavim jakožto bývalým režisérem mohl vyrůst, snajpra budeme asi muset koupit.. V béčku asi žádný neroste, jinak by si ho Xavi vytáhl.
Včera mi konečně přišlo, že jsou naši mladí zdravě drzí, Gavi a Abde pecka.
Nutno ale nezapomínat, že soupeřem bylo "jen" Elche, které by pro nás nemělo být soupeřem, přesto jsme s ním měli trápení..
Sevilla bude jiné kafe.

19.12.2021, 11:35
smazáno MilanBalage

Ja neviem, čo vám dvom je? Veď Jutgla dal v posledných 2 zápasoch 2 góly, ďalej gól po offside, kde to nezasekol 10-krát ako Depay, a vám to nestačí? Mne to stačí.

19.12.2021, 19:57
MilanBalage smazáno

Dal gól Boce v přáteláku a Elche, které je na dně tabulky a bude hrát o záchranu. Sorry, to mně osobně opravdu nestačí. Není to špatný výkon, ale taky nic, z čeho bych si měl sednout na zadek..
Je pravděpodobné, že nastoupí i proti Seville. Ta inkasovala nejmíň gólů ze všech týmů v lize. To může být nejen pro něj, ale pro celou naši ofenzívu tvtdý oříšek..

19.12.2021, 23:33
stockey MilanBalage

To samozrejme moze, ale mne na nom imponuje ze sa neboji, ze aj v horsom uhle vystreli a ta strela neni marna a brankar ju len vyrazi. A hlavne trafi branu, to potrebujeme ako sol

20.12.2021, 08:22