RIQUI PUIG: KONEČNĚ ODCHOVANEC?

RIQUI PUIG: KONEČNĚ ODCHOVANEC?

Od prvního tréninku v rámci amerického turné tento nadějný záložník jako jediný člen akademie trénuje s prvním týmem.

Vedle humbuku kolem nových tváří Barcelony je největším překvapením letošní předsezónní přípravy Riqui Puig, perla La Masie. Puig by se mohl stát symbolem obrození slavné akademie Barcelony a je důkazem toho, že značka La Masia, stylem i hodnotami odlišná od všech ostatních, stále existuje.

Už nějakou dobu čekáme na to, až některý hráč z akademie prorazí do áčka - naposledy se to povedlo Sergimu Robertovi a to už je přeci jenom nějaký ten pátek. Osmnáctiletý talent dává všem culés naději, že se konečně dočkají. Sám Rici je culé až do morku kostí - členem klubu se stal už jako dítě a už jenom při pohledu na něj vám dojde, že v sobě má něco výjimečného.

A Sergi Roberto si myslí to samé. "Už od té doby, co s námi loni začal trénovat, jsem si uvědomil, že v sobě má DNA Barçy. Když bude nadále tvrdě pracovat, svou příležitost dostane."

Fakt, že v tomto mladíkovi možná dřímá budoucí hvězda, neunikl ani Ernestu Valverdemu. Už od prvního dne amerického turné Puiga zařadil do tréninků prvního týmu, ostatní hráči rezervy trénují odděleně.

Riqui by mohl být tím vyvoleným. Je produktem klubové akademie a stejně jako Xavi či Iniesta by mohl dokázat, že na to, abyste hráli prvotřídní fotbal, nepotřebujete kupovat světové, často předražené hvězdy. Puig se podobá oběma zmiňovaným legendám a barcelonský styl hry už má v malíku. Nic však nechce uspěchat.

Svůj první velký sen v podobě debutu za první tým už má za sebou, to další by časem mohlo přijít. Zatímco spoluhráči společně s trenérským týmem jej vychvalují, on zůstává nohama na zemi. Čas strávený s prvním týmem si užívá, stejně jako volné chvilky mezi tréninky - podobně jako řada fotbalistů rád relaxuje u Playstationu.

Ještě na začátku minulé sezóny jej mimo La Masii sotva někdo znal, to se však celkem rychle změnilo. V únoru debutoval za B tým a v dubnu už si poprvé zatrénoval i s áčkem. V ten samý měsíc pak pomohl barcelonským devatenáctkám k ovládnutí mládežnické Ligy mistrů, kde Barcelona ve finále smetla Chelsea 3:0.

Tolik prostoru s áčkem samozřejmě dostává i s přispěním štěstěny, přednost před Puigem by za normálních okolností nejspíš dostali zranění Carles Alena či Oriol Busquets a marodku nyní rozšířil i André Gomes. I to však k úspěchu patří a nezbývá než doufat, že Rici Puig svou šanci chytí za pačesy a náležitě ji využije.

Co myslíte vy, podaří se mu prorazit?


Zdroje: sport-english.com

Diskuze ke článku

 • FcBarcelonaZn Člen fanklubu (neaktivní)
  31.07.2018, 21:38

  Takhle v sestrihu vypada uzasne !!! Snad mu to vydrzi!!!

 • LeoMessi Tipér
  31.07.2018, 21:41

  Jojo, známe to :) Co myslíte vy, podaří se mu prorazit?....Má cenu na to odpovídat? :D Pro jistotu si odpovím pouze pro sebe smileysmiley

 • Meshuggah82
  01.08.2018, 13:35

  V zápase s Tottenhamem hrál skvěle. Ale bude záležet na trenérech,jestli si ho někdo vezme pod křídlo,vypipla ho a dá mu šanci. Už jsem to tu v historii psal. Všichni se pořád odvolávají na Iniestu,Xaviho,Busquetse podobně. Vlastně i vzpomínaný Sergi Roberto... Tihle hráči mají jedno společné. Nikdy nebyli na žádném hostování. Možná to je důvod, proč to ještě žádný z jejich nástupců,a že jich bylo, ještě nedotáhl až do konce. Problém je v tom,že žádném Las Palmas, Gijónu nebo v Gironě si žádný hráč nikdy nebude vyvíjet ta takzvaná Barcelonská DNA. Všechny tyto týmy si je berou proto,aby využili jejich stávající schopnosti,pomohli jim se záchranou a pak nám ji s poděkováním vrátí s prázdnou nádrží. Takže pokud nebudou dostávat naši mladí šanci v áčku, byť už na lavičce,tak se to nikdy nezmění.

  • Overseas
   01.08.2018, 23:20

   Je otázka, jestli to nebylo tím, že Busquets, Xavi a Iniesta měli prostě dost talentu na to, aby na hostování nebyli posláni...

   • Meshuggah82
    02.08.2018, 10:02

    Nemeli ve svém věku dost talentu na základ. Nechali je sedět na lavičce. Iniesta i Xavi se dostali do základu v kolika letech? Ve čtyřiadvaceti? A do té doby žádné hostování. Výborný příklad je takový Pedro. Byl to plašan z lavičky,který ale nakonec udělal výborný útok s Messim a Villou,který vyhrál treble.
    Dneska si Munir zahraje za Barcelonu přípravný turnaj,bude třeba nejlepší střelec přípravy jako loni a pošle se na hostování třeba do Eibaru. Místo něj si na lavičku koupíme za nějakou tu miliardu borce, který je s těží na stejné úrovni jako Munir. Spíše horší. Mluvím teď o Alcacerovi. Mluvím o Gomesovi a Samperovi. Mluvím o Marlonovi a Minovi. A tak dále a tak dále...

    • LeoMessi Tipér
     02.08.2018, 13:05

     Meshuggah82: přesně tak

 • McL_cule
  05.08.2018, 22:09

  ach jo, dalsi prcek. to v tom spanelsku byl posledni sloup pikac a bus?


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
Fanklubový eshop FC Barcelona