CoolCamp

Rok od oznámení přestupu de Jonga: Chceme vyhrát všechno, řekl na představení nového tréninkového dresu

Rok od oznámení přestupu de Jonga: Chceme vyhrát všechno, řekl na představení nového tréninkového dresu

Před dvěma týdny to bylo přesně rok od momentu, kdy Barcelona ohlásila, že v létě roku 2019 přivede Frenkieho de Jonga. Za tu dobu se z nizozemského záložníka stal velmi důležitý článek týmu a není proto s podivem, že si jej do prodejny na Las Ramblas pozvali zástupci Nike, aby promoval nové tréninkové soupravy, o kterých jsme vás už informovali dříve. Níže přinášíme přepis z jeho zdejšího vyjádření.

Samozřejmě chceme vyhrát ve všech soutěžích, ale je jasné, že každý si přeje vyhrát Ligu mistrů. Budu opatrný s tím, co říkám, ale je zřejmé, že všichni chtějí získat tuto trofej. Kdybych si musel vybrat, tak bych ukázal na Ligu mistrů, ale chceme zvítězit i v lize a Copě del Rey.

Chybělo trochu štěstí, aby se ve finále utkala Barcelona s Ajaxem. Pro Ajax to byl velmi složitý moment, protože jsme o to řišli. Byl by to skvělý zápas mezi těmito celky a doufáme, že tuto sezonu už budeme schopní dokráčet až do finálového klání. Hrát tak důležité zápasy na Camp Nou s tolika fanoušky je pro mě splněným snem.

V záloze jsem začal hrát proto, že zde hrál i můj otec. Tato pozice se mi líbila, jelikož si více užijete míče a odjakživa jsem na ní působil. Tady v Barce musí středopolaři ukázat, co svedou a právě to byla jedna z motivací při mém příchodu.

Quique Setién mě nežádal o nic konkrétního, nicméně jde o trenéra, který má rovněž barcelonskou filozofii. Všichni víme, co máme dělat. Barca se vždy snaží hrát stejným stylem založeným na držení míče, ale každý kouč přidává nějaké detaily. Jsme s ním velmi spokojení.

Myslím si, že se mi daří a zdá se mi, že jsem se dobře adaptoval. Bylo to snadné, jelikož je to tady podobné, jako v Ajaxu. Hodně hraji a jsem šťastný, ale mohu se prezentovat ještě mnohem lépe. Musíme se krok za krokem zlepšovat. Také týmu se daří, ale myslím si, že se můžeme hodně zlepšit a taky to uděláme, jelikož dobře trénujeme.

Jde vidět, že se vyvíjíme a v průběhu sezonu se zlepšíme. Klíčem je užívat si to, co děláte, avšak velmi důležitá je i práce a úsilí. Vypadá to, jako bych se zde narodil, jelikož filozofie Ajaxu je stejná, jako ta barcelonská. Mými vzory k následování jsou Messi, Busquets, Iniesta a Xavi.


Zdroje: fcbarca.com, fcbarcelona.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV