Ronald Araujo: Možná posila obrany?

Hodně hráčů Barcelony B v semifinále play-off třetí ligy zazářilo. Pokud by ale bylo potřeba vyzdvihnout jednoho hráče, byl by to právě Araujo, který proti Badajoz odehrál 120 minut.

Po vyrovnaném stavu 1:1 následoval penaltový rozstřel a Araujo byl také autorem proměněné penalty. V této sezoně si za barcelonské áčko 21letý hráč připsal již několik minut, a to ještě pod Valverdem. Debutoval proti Seville, ale nebyl to jeho nejlepší zápas. Po 15 minutách byl vyloučen.

Po obnovení ligy si pod Quique Setiénem zahrál v pěti z 11 zápasů. Do základní jedenáctky se dostal do zápasu s Realem Mallorca (4:0) a s Alavesem (5:0). Araujo se po finále play-off vrátí do A-týmu. Samuel Umtiti je stále zraněný a Setién má limitované možnosti, takže bude muset k Piquemu do středu obrany nejspíš poslat Lengleta nebo právě Arauja. Po posledních výkonech v Segunda B Division možná Araujo dostane příležitost.