Rousaud: Ve skandálu Barcagate byly nesrovnalosti ve fakturách, taková je realita

Rousaud: Ve skandálu Barcagate byly nesrovnalosti ve fakturách, taková je realita

Barcelonský viceprezident Emili Rousaud, jehož demisi si přeje Josep Maria Bartomeu, ostře zkritizoval současného bosse Barcelony a rovněž potvrdit, že většina vedení chtěla urychlit proces nových prezidentských voleb.

Josep Maria Bartomeu mi volal a říkal, že chce udělat změny ve vedení a že některým členům nevěří včetně mě. Já mu na to dal svůj názor a myslel při tom na dobro klubu. To by mohlo vyvolá nedůvěru, ale neasocioval bych to s rozhodnutím prezidenta. Do médií unikly zprávy, které dehonestovaly hráče a on rovněž ví, že kritizuji jeho práci.

Chápu, že Bartomeu chce jinou radu, ale to nešlo počkat 3 nebo 4 týdny. To se mi nelíbí. Hovořil jsem s médií, ale nejsem zdrojem těchto úniků. To jsem udělal jen jednou a o tom jsem mluvil. Fotbalisty nekritizuji a mám čisté svědomí. Myslím si, že to má co do činění s aférou Barcagate. Bartomeu mi odebere práva, ale nemohu být vyhozen.

Volat mi uprostřed karantény není nejlepší formou akce. Když byl nařízený audit na Barcagate, plánovalo se prezentovat výsledky komisi, ve které měli zasedat i viceprezidenti. Než se to stalo, Bartomeu se rozhodl degradovat viceprezidenty – možná proto, abychom se nedostali k tomu hlášení. Je zřejmé, že jeho důvody nejsou dobré.

Kvůli koronaviru se nacházíme v obtížné finanční situaci. Nehrají se žádné zápasy, žádné se nevysílají, sponzoři snižují výplaty a my možnost půjčení si. Udržení současného modelu klubu je velmi důležité. Toto není problém jen Bartomea, ale celého klubu, jelikož 15 let jsme utráceli téměř vše, co si vyděláme. Nemáme žádné úspory.

Členové vedení obešli interní kontrolou rozdělením plateb pro I3 Ventures tak, abychom o tom nevěděli. Taková je realita, nehledě na výsledky zprávy. Jsem součástí fakturační komise, takže vím, že byly rozděleny do menších částí. Tohle není správné. Prezident říkal, že byla pozastavena činnost a výplata Jaumeho Masferrera.

Nejsem si ale jistý, zdali tak tomu skutečně je, protože Masferrer stále volá členům rady, naposledy třeba včera. Mám z toho dojem, že pořád radí a zůstává ve stínech. Nepodal jsem svou kandidaturu na prezidenta mimo jiné proto, že chci nejprve vidět celé panorama. Nedůvěryhodný kandidát z tohoto vedení nemá žádnou budoucnost.

V médiích se o tom hodně mluvilo a bylo by mi velkou radostí být prezidentem. Bartomeu soustředí veškerou sílu na sebe a opustil tak od myšlenky společného rozhodování vedení. Tohle není model z barcelonských stanov. V roce 2015 Bartomeu navrhl, že podepíšeme dokument, který by nám umožnil být radou propuštěni.

To se mi nezdálo správné. To jsme si nezasloužili. Jsme fanoušci Barcelony a děláme to pro radost. Mít pistol u hlavy není fér. Nepožádal jsem Bartomeua o rezignaci, ale jen jsme mu navrhli, aby se volební proces urychlil. Mnoho lidí bylo pro a prezident řekl, že to zváží, ale nakonec k ničemu nedošlo. Nechystám se rezignovat.

Na taková rozhodnutí není vhodný čas. Po tolika letech se takové věci nedělají po telefonu.“ Na závěr připomeňme, že zmíněný skandál na sociálních sítích se týkal ovlivňování skrze vytvořené profily a kampaň, kterou vedly. Olej do ohně pak přilily dnešní zprávy o tom, že barcelonský prezident má v plánu revoluci v řadách vedení.


Zdroje: fcbarca.comKomentáře

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Font sází na spolupráci Xaviho a Cruyffa

"V současnosti klub ve vedení postrádá bývalé velké hráče, kteří dokonale znají barcelonský styl... My počítáme s Xavim na post trenéra a Xavi nám říkal, že by se rád spoléhal na Jordiho Cruyffa coby sportovního ředitele," uvedl v rozhovru El Periódico prezidentský kandidát Víctor Font.


Další sezona začne už v září

Prezident LaLigy Javier Tebas prohlásil, že ročník 2020/2021 odstartuje 12. září. Podle deníku AS nejprve s možností obsadit třetinu tribun, později polovinu a od ledna 2021 budou divákům k dispozici všechna místa. [spanelskyfotbal.cz]


Fati má problémy s kolenem

Ansu Fati zřejmě zmešká několik tréninků kvůli problémům s kolenem. Podle dostupných informací nejde o nic vážného, ovšem lékaři nabádají realizační tým k opatrnosti. 


LaLiga se může vrátit 8. června

Z prohlášení španělského předsedy vlády Pedra Sáncheze vyplývá, že LaLiga může pokračovat 8. června. Na datum prvního výkopu po pandemii si však ještě budeme muset počkat – zřejmě do 28. května, kdy se koná setkání představitelů z řad vedení soutěží a klubů. [sport.es]


Bayern opci na Coutinha nevyužil

"Datum na využití opce už uplynulo a neaktivovali jsme ji. Teď se zaměříme na složení týmu na příští sezónu a uvidíme, jestli v něm Coutinho bude hrát roli, nebo ne," uvedl předseda Bayernu Mnichov Karl-Heinz Rummenigge. Výši opce v případě brazilského záložníka Barcelona stanovila na 120 milionů eur. [ŠpanělskýFotbal.cz]

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. FC Barcelona 58
2. Real Madrid CF 56
3. Sevilla FC 47
4. Real Sociedad de Fútbol 46
5. Getafe CF 46
6. Club Atlético de Madrid 45
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Lionel Messi 19
2. Luis Suárez 11
3. Antoine Griezmann 8
4. Arturo Vidal 6
5. Ansu Fati 4
6. Arthur 3
7. Frenkie de Jong 2
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Pánská mikina s kapucí na zip PENYA BARCELONISTA tmavě červená
Pánská mikina s kapucí na zip PENYA BARCELONISTA tmavě červená

od 790 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat