Saviola: Martínez perfektně pasuje do Barcelony

Saviola: Martínez perfektně pasuje do Barcelony

Před čtyřmi lety dal Javier Saviola sbohem profesionálnímu fotbalu a od té doby se schoval do ústraní. Deník AS mu ale nyní položil několik otázek a mezi nimi bylo i několik týkajících se Barcelony a jejího přestupového cíle, Lautara Martíneze.


Mimo fotbal už jsi téměř pět let, jak se máš?

Fotbal hraji pořád, ale na jiné úrovni. A díky tomu se cítím dobře. Komentuji zápasy, pracuji na některých exhibicích Barcy a na Mistrovství světa. Je to moje vášeň. Doufám v další spolupráci s Barcelonou skrze její legendy a akademii. Do práce v klubu jsem velmi zapojený.

Jaké máš vzpomínky na štaci v Barceloně?

Pamatuji si, že to byly velmi šťastné časy. Byl jsem v jednom z nejlepších klubů na světě v devatenácti letech věku a dalo mi to hodně na osobní i profesní úrovni.

Na co vzpomínáš obzvlášť?

Lidé si mě od začátku vážili a já jim za to mohu pouze poděkovat a vyjádřit respekt. Vyrostl jsem tady a měl přátele jako Xaviho, jenž mi hodně pomohl.

Co si myslíš o hráčích, kteří darovali část svých výdělků zaměstnancům klubu?

Barcelona je příkladem a další kluby budou následovat její způsoby. Je skvělé, že my všichni můžeme pomoci. Barca je model a byla první, která učinila takové opatření, při kterém hráči dali něco ze svých financí zaměstnancům.

Jsi Argentinec, stejně jako Lautaro Martínez. Znáš jej?

Ano, je to jeden z nejlepších útočníků a opravdu se mi líbí, jak cítí fotbal. Je to mladý útočník, který si dobře hledá volný prostor a perfektně chápe, jakou hru má ‘zabiják’ jako on hrát.

Uspěl by v Barceloně?

Bylo by to ideální díky jeho kvalitě a herní filozofii. Když jsem jej viděl poprvé, věděl jsem, že to je fotbalista pro velkoklub a do útočné linie Barcy by byl perfektní.

A co Messi?

Nikdy nás nepřestává překvapovat. Až zakončí svou kariéru, bude nám hodně chybět, ale mnohem více poté. Je nejlepším na světě a i nadále nás bude udivovat. Pokořil všechny rekord a je to vzor hodný následování. Zaslouží si to, co získal a když skončí, zbude po něm velká mezera .

Který tým byl nejsilnější předtím, než se liga zastavila?

Real a Barca byli v podobné formě a oba týmy měly své momenty. Všechno si sedlo v nedávných zápasech a mezi těmito kluby nejsou žádné rozdíly. Nevím, kdo bude po té pauze lepší. Atlético je trošku více vzadu, ale bude bojovat až do konce. Simeone je na to zvyklý.


Zdroje: fcbarca.comKomentáře

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Font sází na spolupráci Xaviho a Cruyffa

"V současnosti klub ve vedení postrádá bývalé velké hráče, kteří dokonale znají barcelonský styl... My počítáme s Xavim na post trenéra a Xavi nám říkal, že by se rád spoléhal na Jordiho Cruyffa coby sportovního ředitele," uvedl v rozhovru El Periódico prezidentský kandidát Víctor Font.


Další sezona začne už v září

Prezident LaLigy Javier Tebas prohlásil, že ročník 2020/2021 odstartuje 12. září. Podle deníku AS nejprve s možností obsadit třetinu tribun, později polovinu a od ledna 2021 budou divákům k dispozici všechna místa. [spanelskyfotbal.cz]


Fati má problémy s kolenem

Ansu Fati zřejmě zmešká několik tréninků kvůli problémům s kolenem. Podle dostupných informací nejde o nic vážného, ovšem lékaři nabádají realizační tým k opatrnosti. 


LaLiga se může vrátit 8. června

Z prohlášení španělského předsedy vlády Pedra Sáncheze vyplývá, že LaLiga může pokračovat 8. června. Na datum prvního výkopu po pandemii si však ještě budeme muset počkat – zřejmě do 28. května, kdy se koná setkání představitelů z řad vedení soutěží a klubů. [sport.es]


Bayern opci na Coutinha nevyužil

"Datum na využití opce už uplynulo a neaktivovali jsme ji. Teď se zaměříme na složení týmu na příští sezónu a uvidíme, jestli v něm Coutinho bude hrát roli, nebo ne," uvedl předseda Bayernu Mnichov Karl-Heinz Rummenigge. Výši opce v případě brazilského záložníka Barcelona stanovila na 120 milionů eur. [ŠpanělskýFotbal.cz]

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. FC Barcelona 58
2. Real Madrid CF 56
3. Sevilla FC 47
4. Real Sociedad de Fútbol 46
5. Getafe CF 46
6. Club Atlético de Madrid 45
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Lionel Messi 19
2. Luis Suárez 11
3. Antoine Griezmann 8
4. Arturo Vidal 6
5. Ansu Fati 4
6. Arthur 3
7. Frenkie de Jong 2
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Polštář PENYA BARCELONISTA bílý
Polštář PENYA BARCELONISTA bílý

od 430 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat