CoolCamp

Setién: Ještě nejsem úplně šťastný a nenechám se zmást výsledkem

Setién: Ještě nejsem úplně šťastný a nenechám se zmást výsledkem

Sebekritický byl i po vysokém triumfu 5:0 svých svěřenců nad Leganés trenér Barcelony Quique Setién ve svém pozápasovém vyjádření, v němž zhodnotil výkony hráčů a pravil, že není stoprocentně spokojený s předváděnou hrou.

Chtěli jsme si dávat pozor na pětičlennou obranu soupeře. Leganés hodně zapojilo do hry krajní obránce a díky tomuto rozestavení jsme se tak dokázali lépe bránil. Prvních 20 minut se nám to vedlo velice dobře, byli precizní a kontrolovali hru. Soupeř nám mohl několikrát ublížit a tak nejsem úplně šťastný a to i přes fakt, že jsme udělali spoustu věcí správně.

Měli jsme štěstí a podařilo se nám trefit branku. V poslední fázi prvního dějství jsme ale přišli o kontrolu a to jsme měli být klidnější. Takový výsledek se může stát znovu. Rád analyzuji akce na záznamech a chci si tento zápas pustit znovu a podívat se na to, co jsme udělali dobře. Nenechám se zmást výsledkem, je třeba se na to podívat podrobněji.

Taktika se hodně změní a chvílemi jsme uvažovali o návratu ke hře na tři obránce. Co se útočníka týče, jsem v klidu. Existuje riziko, že se objeví zranění, ale já důvěřuji hráčům, které mám. Nemusí přijít nikdo a na trhu se zatím neobjevil nikdo, kdo by se mi zdál vhodný. Za pár týdnů se nám vrátí do hry Dembélé.

Některým by prospěl odpočinek, ale jelikož jsme hráli doma, říkal jsem si, že pro ně bude start poměrně bezproblémový. Pro nás jsou důležité všechny zápasy a neměl jsem příliš mnoho času sledovat hráče na různých pozicích. Odehráli jsme velmi dobrých 25 minut v prvním poločase a v tom druhém jsme kontrolovali zápas. Objevila se však fáze, kde jsme mohli být lepší.

Jestli chcete vyhrávat, nesmíte být náchylní a my můžeme zhodnotit spoustu věcí. Vždy je co zlepšovat a nemůžeme se spokojit pouze s výsledkem. Hodně jsme spěchali a chtěli se velice rychle dostat do pokutového území. Musíte zkontrolovat, kdy můžete zrychlit a kdy je zapotřebí zpomalit. Když ztratíte míč, objeví se potíže a to se musíme pokusit překonat.

Ohledně losu nemám žádné preference, ale rád bych hrál doma. Vše záleží na losování. Ke každému utkání přistoupíme se stejnou vážností a energii. Doufáme, že budeme připravení na každý zápas. Pokud dostaneme Real, odvedeme to nejlepší. Nevím jestli je to lepší dříve či později, ale budeme hrát na úrovni.

Dembélé má specifické dovednosti, kterých se budeme snažit využít co nejvíce to půjde. Může nám dát hodně nehledě na post, na kterém nastoupí. Nejpohodlněji se mu hraje na křídle a my se pokusíme mu dodávat míče, aby nám mohl předvést svůj potenciál. Doufáme, že ve svých výkonech bude mít jistou kontinuitu.

Musím přiznat, že netrávíme mnoho času prací na standardních situacích na hřišti, ale pouze je řešíme u tabule. Jsou to však skvělí hráči. Dnes (vyjádření proběhlo ve čtvrtek, pozn. přek.) to Lenglet udělal skvěle. Pak jsme měli ještě jeden roh, ze kterého jsme se málem prosadili, nicméně na trávníku to netrénujeme.


Zdroje: fcbarca.com

Diskuze ke článku

 • Jirka
  31.01.2020, 10:18

  To jsou úplně jiné tiskovky než u Valverdeho. Jde vidět, že ví co chce.

 • McL_cule
  31.01.2020, 12:38

  Zacimam ho mit rad. Jen, aby splnil, co rika a hlavne , aby ti panaci mu sli na ruku

 • Overseas
  31.01.2020, 18:25

  Líbil se mi už jeho rozhovor po příchodu, teď mluví zase pěkně. Mám z něj dobrej pocit.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV