Setién: Ještě včera jsem se procházel s krávami ve svém městě a dnes jsem tady a trénuji nejlepší hráče na světě

Setién: Ještě včera jsem se procházel s krávami ve svém městě a dnes jsem tady a trénuji nejlepší hráče na světě

Na úterní tiskové konferenci v rámci své prezentace se nový lodivod Barcelony Quique Setién nechal slyšet, že ačkoliv nemá obsáhlý životopis nebo trofeje na svém kontě, může zaručit, že jeho tým bude hrát dobrý fotbal.

Slovo úvodem

V první řadě bych chtěl poděkovat tomuto klubu, prezidentovi, Abidalovi a Ramonu Planesovi za šanci, kterou mi dali, abych zde mohl být. Ani v těch nejdivočejších snech jsem si nedokázal představit, že bych byl tady. Jsem poměrně emotivní osoba a dnešek (tiskovka proběhla v úterý, pozn. přek.) je pro mne velmi speciálním dnem. Čelím této výzvě s velkým entuziasmem a chci hráčům tento entuziasmus předat, stejně jako touhu, chtíč vyhrávat a sebedůvěru. To pro mě nebude složité.

Dnes jsme měli první trénink. Včera jsem se ještě procházel s krávami ve svém městě a dnes jsem v Barceloně, kde trénuji nejlepší hráče na světě. Nikdy to nebudu schopen vylepšit, jelikož tohle je maximum. S Valverdem mám dobrý vztah, je to dobrý člověk a soupeř, jehož si velmi vážím díky jeho práci, zásadám a způsobu bytí. Spousta věcí z jeho práce pro nás může být užitečná. Už jsem s ním mluvil a budu se snažit s ním být v kontaktu. Každý vnáší své nápady, ale hlavně mu chci poděkovat za to, že po sobě nechal tým, který je první v tabulce.

Po měsících čekání na příležitost se vždy předpokládá, že se bude přebírat tým někde dole tabulce namísto na jejím čele. S hráči jsem mluvil a jsme přesvědčeni, že rychle pochopí, co jim chceme sdělit, jelikož spoustu věcí, které chceme přednést, už znají. Plánujeme pracovat na udržení intenzity, aby nám neutíkaly zápasy, jako tomu bylo. Nejdůležitější je práce a na tu jsme připravení. Mám velmi jasné myšlenky, každému naslouchám, ale je pro mě těžké se zbavit ideí, kterými jsem přesvědčen a vždy je obhajuji. Pokud pro ně bude třeba zemřít, uděláme to. Barca musí následovat svou vlastní dráhu.

Jaký je váš velký cíl pro tuto sezonu?

Mým cílem je vyhrát vše, co půjde, to je zřejmé. V tomto klubu neexistuje jiný způsob jak se zlepšit a získat co nejvíce trofejí je možných a to tím, že budeme předvádět dobrou hru. Nejlepším způsobem, jak vyhrát, je prezentovat se dobrým fotbalem, ačkoliv se to někdy nepovede. Je však důležité asociovat vyhrávání s potřebou dobrého výkonu.

Co jste dnes pocítil v přítomnosti nejlepšího hráče na planetě pod vaším vedením? Říkal jste, že až Messi skončí, budete navždy plakat.

Je pravdou, že jsem emotivní člověk a už jsem na toto téma něco řekl. Messi je výjimečný a speciální, ale obdivuji i další hráče. Když jsem za těch posledních 12 nebo 14 let usedl k televizi a sledoval tento tým a hráče, jejichž fotbal se mi velice líbí, byl jsem u toho velice potěšený. Každým dnem a každým zápasem se dá něco naučit, jako například posledně v zápasu superpoháru. Barca hrála velmi dobře po dobu sedmdesáti minut a my se pokusíme zajistit, aby nám takové zápasy neutíkaly, jak se stalo v některých minulých duelech.

To, že mi byl svěřen nejlepší hráč na světě a další hráči, které Barca má … stále si nejsem úplně vědom toho, co to znamená. S Messim a dalšími hráči už jsem hovořil, ovšem jednou věcí je obdiv, který k nim chovám a další, že každý musí být na svém místě. Vztahy s hráči budou určitě velmi dobré. Jsem upřímný a přímý a když něco vidím, řeknu to. V první řadě chci, aby se pracovalo, protože tito hráči už mají nezbytný talent.

Jaký impuls potřebuje tým k tomu, aby se zlepšil?

Uvidíme. Pokaždé, když přijde nový trenér, dostane kabina nový stimul, který můžete vidět, ale časem dokáže vyprchat a nakonec to bude tak, jako to bylo předtím. Takže je třeba udržet tento impuls. Ještě jsem nepotkal žádného trenéra, který by byl stejný. Všichni máme své ideje a způsob dělaní věcí.

Nevím, zdali je ten můj způsob lepší či horší, ale je můj a jsem přesvědčen, že budu moci přenést mnoho věcí, které mám rád a díky nim bude možné se zlepšit v tom, kde se budeme domnívat, že jde dělat lépe. Přicházíme zde s velkou energií přesvědčit hráče o našich myšlenkách a detaily jsou stejně jako komunikace důležité. Jsme si vědomi toho, co Barca znamená, jelikož v nás už léta vzbuzuje vzrušení.

Máte k dispozici tým, který chcete? Budete využívat hráče z akademie?

Každý může mít ideu, ale dokud není umístěna do kontextu, nevíte, kam vás může dovést. Teď bude jiný kontext a ti, kteří nehráli, tvrději bojovat za svou příležitosti. Objeví se určité změny, kterých si budu muset všimnout a věříme filozofii i mnoha dalším záležitostem. Barca má pochopitelně výjimečnou akademii a ti, kteří mě znají, vědí, že se o odchovance hodně starám.

Většinu hráčů neznám, ale budou s námi trénovat a to musí pro hráče prvního týmu jasné. Pokud si to mladík zaslouží, bude povýšen a pokaždé, když do týmu přijde nový kluk, objeví se pozitivní energie, která ovlivní skupinu a neumožní áčkařům relaxovat. Vždy se snažím vyslat takovou zprávu. Pokud se mladí hráči vyvinou, budou moci nastoupit v prvním týmu.

Chcete přivést útočníka, který by zaskočil za Luise Suáreze?

O tom si musíme promluvit a na vyřešení těchto problémů máme čas. Jsem si jistý, že vždy dosáhneme dohody ohledně našich rozhodnutí. Jsem zaměstnancem klubu a podle mého mají pravdu buď všichni anebo nikdo. Znepokojuje mě to, jelikož Suárez je důležitým hráčem, ale musíme přemýšlet nad tím, co máme.

Jakou formaci se chystáte implementovat?

Důležitá je filozofie a mít jasno, jak je zapotřebí hrát. Možná zvážíme nějakou změnu od rozestavení 4-3-3 nebo 4-4-2, které se využívaly, ale musíme napravit plno věcí a promluvit si o tom s hráči. Jisté však je, že filozofie se nezmění. Formaci změnit můžeme, tam neříkám, že ne.

Budou se pod vámi barcelonští fanoušci opět bavit?

Mohu zajistit pouze to, že můj tým bude dobře hrát. To byl případ i v Las Palmas, Lugu a Betisu. Mé výběry mají svou vlastní identitu a vždy to garantuji, ačkoliv si uvědomuji, že v Barceloně, která vždy hraje skvěle, to může znít divně.

Jak jste se dozvěděl o zájmu Barcelony?

Když jsem dostal tu informaci, bylo to překvapení, ačkoliv jsem o tom četl v médiích. Netrvalo mi ani pět minut, abych tuto nabídku přijal. Nikdy jsem si nemyslel, že se Barca rozhodne pro mě. Nemám velký životopis ani trofeje. Jako trenér jsem dokázal, že miluji tuto filozofii a mé týmy hrály dobrý fotbal. Nevím, jestli jim tohle stačilo k tomu, aby mi dali tuto šanci, ale jsem za ní vděčný.


Zdroje: fcbarca.comKomentáře

René
Tipér

Ještě včera jsem se procházel s krávami ve svém městě---v Barceloně si najde pořádné ženské.

15.01.2020, 12:21
Tarja
Senior editor

Zůstává tam ta pachuť kvůli tomu, jak jsme se k Ernestovi zachovali, ale z tohohle pána mám skvělý pocit. smiley S Palmama hrál parádní fotbal, tak snad si to sedne a podaří se mu to i v Barceloně. smiley

15.01.2020, 13:46
René Tarja
Tipér

Bude záležet jak si sedne s Pikačem a spol.Rozchod s Valverdem nebyl důstojný klubu jaký je Barca.Amaterizmus nejhrubšího zrna.

15.01.2020, 14:22
Caltic8 René
Administrátor

*Bude záležet, koho z Pikače a spol posadí smiley

15.01.2020, 16:47

Já jen doufám, že už konečně začneme pracovat s mladíkama a ne jen s 30ti letýma hráčema či s předraženýma hračičkama za 100+M

15.01.2020, 17:08
marek99 karlos
Senior editor

Presne tak. Ak v nadchádzajúcich zápasoch dá priestor Riquimu Puigovi, tak si získa na svoju stranu veľké množstvo culés

15.01.2020, 17:11

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Messi by měl být na Bayern v pořádku

Lionel Messi ve včerejším zápase utržil bolestivou ránu od Kalidoua Koulibalyho, podle neoficiálních zpráv mu však žádné vážné zranění nehrozí. Oteklý kotník nicméně zřejmě bude vyžadovat v příštích dnech menší zátěž.

 


Vylepšení rekordu

Barcelona se potřinácté v řadě kvalifikovala do čtvrtfinále Ligy mistrů a vylepšila svůj vlastní rekord. Žádný jiný klub se nedostal přes osm účastí ve čtvrtfinále za sebou.


Arthur se vrátil do Barcelony

Arthur Melo v uplynulých dnech i přes nařízení klubu chyběl v Barceloně, kam se podle informací deníku Sport vrátil až dnes. Jeho cílem má být rozvázání smlouvy, kvůli které se za své neprofesionální chování dostal do potíží. 


Guardiola potvrdil, že García chce odejít

Trenér Manchesteru City Pep Guardiola potvrdil, že mladý obránce Eric García chce jeho mužstvo opustit, což posiluje spekulace Garcíově přestupu do Barcelony. "Eric už nám řekl, že nehodlá prodloužit smlouvu, která mu končí za rok. Přáli jsme si, aby prodloužil, ale prostě nechce," prohlásil Guardiola. [football-espana.net]


Rozhodcom bude v sobotu Cüneyt Çakır

Osemfinálový zápas LM medzi Barçou a Neapolom bude rozhodovať turecký arbiter Cüneyt Çakır. Pre zaujímavosť - bol rozhodcom aj pri zápase na Anfielde v minulom ročníku, kedy sme prehrali nad Liverpoolom 4:0.

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Real Madrid CF 87
2. FC Barcelona 82
3. Club Atlético de Madrid 70
4. Sevilla FC 70
5. Villarreal CF 60
6. Real Sociedad de Fútbol 56
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Lionel Messi 25
2. Luis Suárez 16
3. Antoine Griezmann 9
4. Arturo Vidal 8
5. Ansu Fati 7
6. Martin Braithwaite 7
7. Arthur 3
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Polštář PENYA BARCELONISTA bílý
Polštář PENYA BARCELONISTA bílý

od 430 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat