SHRNUTÍ ZIMNÍHO PŘESTUPOVÉHO OBDOBÍ 2019

SHRNUTÍ ZIMNÍHO PŘESTUPOVÉHO OBDOBÍ 2019

Barcelona byla na trhu opět velmi aktivní a do svého kádru přivedla zajímavé posily. Některá jména byla překvapivá, některá očekávaná, ale doufejme, že všechna zapadnou do soukolí a pomohou Blaugranas k vytouženým trofejím.

Příchody

Frenkie De Jong
 
Jednoznačně nejdražší posilu této zimy ulovila Barca v Ajaxu Amaterodam, odkud na Camp Nou po skončení sezóny bude putovat nizozemský záložník Frenkie De Jong. O služby tohoto jednadvacetiletého hráče měly zájem přední evropské celky v čele s PSG. Barcelona neváhala vysázet za tento klenot 75 milionů eur a podepsala De Jonga na pět let. “PSG byla dobrá možnost, ale Barcelona, to byl vždy můj sen. Se smlouvou na pět let jsem spokojený, a když tam uspěju, tak nikdy neodejdu, tak jako Messi,” prohlásil pětinásobný nizozemský reprezentant pro Het Kontakt.
 
Kevin Prince Boateng 
 
Angažování ghanského reprezentanta pořádně rozvířilo vody ve fotbalovém světě. Jde o jedno z největších překvapení zimního přestupového období vůbec. Brzy dvaatřicetiletý ofenzivní univerzál přichází na půlroční hostování za 2 miliony eur s možností na trvalý přestup po skončení sezóny (dalších 8 milionů eur). Hodně lidí si po této zprávě ťukalo na čelo, ale podobně tomu bylo například u loňského příchodu Paulinha a jeho působení na Camp Nou nakonec rozhodně nezanechalo špatný dojem. Doufejme proto, že i Kevin Prince se v Katalánsku zapíše pozitivně.  
 
Jeison Fabián Murillo Cerón 
 
Další hráč, který přišel do klubu na hostování do konce sezóny s opcí na případný přestup. Valencie, odkud tento kolumbijský stoper přichází, inkasuje za hostování 2 miliony eur, dalších 25 milionů by k netopýrům putovalo v případě aktivování opce. Vedení tímto příchodem reagovalo na dlouhodobé zranění Samuela Umtitiho a také na časté zdravotní problémy Thomase Vermaelena. Murrilo by tak měl především krýt záda Piquému s Legletem. Zatím stihl odehrát dva pohárové zápasy proti Levante, kde úplně nezářil.  
 
Jean-Claire Tobido
 
Devatenáctiletý francouzský mladík přichází vyztužit zadní řady Barcelony z Toulouse. Smlouvu podepsal na čtyři a půl roku a podle všeho by měl zdědit legendární číslo 6. Výhodou mládežnického reprezentanta je kromě věku také univerzálnost v defenzívě. Původně měl Tobido dorazit až v létě, ale nakonec se na Camp Nou přesunul už v zimním přestupovém okně.
 
Emerson 
 
Po Murillovi a Tobidobi pořídila Barça ještě dalšího defenzivní hráče a tím je Brazilec Emerson. Ten ale nepřichází přímo do katalánské metropole, nýbrž bude do léta roku 2021 působit v Betisu. Real Betis si podělil s Barcou přestupovou částku 12 milionů eur. 
 

Odchody

Denis Suárez 
 
Ani na další pokus se tomuto pětadvacetiletému ofenzivnímu záložníkovi nepodařilo napevno prosadit do A-týmu. Ke konci ledna se proto společně s vedením rozhodl, že vyrazí na další hostování. Tentokrát ale zamířil španělský hráč na ostrovy a to konkrétně do Arsenalu. Tam se znovu shledá s koučem Emerym, který jej vedl i při jeho anabázi v FC Sevilla v ročníku 2014/2015. Součástí této dohody je i možnost trvalého přestupu za částku okolo 20-25 milionů eur (přesná částka nebyla zveřejněna).
 
Munir El Haddadi 
 
Věčný náhradník odmítl prodloužit smlouvu a odešel do andaluské Valencie za 1 milion eur. V Barceloně debutoval v roce 2014 pod Luisem Enriquem a v 56 zápasech stihl vstřelit 12 branek. Kvůli velkému přetlaku v ofenzivě se jeho šance na výrazný počet minut na hřišti smrskly na minimum a proto je odchod půl roku před vypršením smlouvy logickým krokem. Španělský reprezentant si tak po Barceloně, Valencii a Alavésu vyzkouší další angažmá. 
 
Paulinho
 
Brazilský světoběžník se nastálo upsal čínskému Guangzhou a na Camp Nou za něj poputuje 42 milionů eur. Čínský klub tak uplatnil opci, kterou měl třicetiletý záložník ve smlouvě. Paulinho během svého působení stihl za Blaugranas odehrát 49 zápasů a vstřelit 9 gólů. 
 

Zdroje: transfermarkt.com, sport.es

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
Fanklubový eshop FC Barcelona