CoolCamp

Soustředění na Mallorku je pro Barcelonu minulostí, na soupisce chybí nově i Arthur a Fati

Soustředění na Mallorku je pro Barcelonu minulostí, na soupisce chybí nově i Arthur a Fati

Tak, jako obvykle, se i v rámci tohoto týdne barcelonští připravovali na další ligový duel, kterým bude v sobotu ten domácí s Mallorkou. Na ten se chystali prostřednictvím tří tréninkových jednotek, po kterých došlo na zveřejnění osmnáctičlenné nominace, v níž nově schází další dva marodi.

Vzhledem k faktu, že Barcu nečekal uprostřed týdne žádný mač, dovolil kouč Ernesto Valverde svým svěřencům dva volné dny. Do práce se tak všichni vrátili až ve středu a to na zapršeném hlavním hřišti komplexu Ciutat Esportiva. K áčkařům se přidalo 6 členů rezervy, jmenovitě Iňaki Peňa, Ronald Araújo, Riqui Puig, Álex Collado, Kike Saverio, Carles Pérez a Ansu Fati.

V hlavní skupině se nenacházeli Marc-André ter Stegen, Arthur Melo, Clément Lenglet a Antoine Griezmann, kteří však měli povolení od trenéra. Na druhý den se opět cvičilo za deštivých podmínek a z rezervy se tentokrát k A-mužstvu přidali pouze Araújo, Pérez a Fati, který ve čtvrtek podepsal novou smlouvu, za což musel proběhnout nechvalným tunelem.

Stejná praktika čekala i na držitele Zlatého míče, Lionela Messiho. Na rozdíl od prvních dvou jednotek, které se uskutečnily dopoledne se začátkem v 11:00 SEČ, se páteční konala až v podvečer a to přesněji v 18:00 SEČ. Krátce před ní zasedl před novináře lodivod Blaugranas a to na obvyklou tiskovou konferenci v sálu nesoucím jméno po Ricardu Maxenchsovi.

Ovšem zpátky ke cvičení. Na něm se poranili Arthur Melo s Ansuem Fatim a jejich účast v sobotním klání je tak vyloučená, což potvrdila i neúčast na seznamu nominovaných. Brazilce trápí třísla, mladého Španěla, jenž ve čtvrtek podepsal nový kontrakt, potom koleno. Oba tedy v pátek cvičili o samotě a do hlavní skupiny se přidali pouze Peňa s Pérezem, který na soupisce je.

Dodejme, že na Camp Nou se začíná dnes v 9 hodin večer. Bude se jednat o první vzájemný zápas od 6. dubna roku 2013. Tehdy se hrálo rovněž v sobotu a všech 5 branek při „manitě“ (španělský ekvivalent českého „búra“, pozn. přek.) padlo v prvním poločase. Hattrickem se blýskl Cesc Fábregas, dvojičku pak přidal Alexis Sánchez (dnes hráči Monaka a Interu).

Památným momentem v tomto střetnutí však byl návrat Érica Abidala, který se po roce od operace jater vrátil do sestavy. V 70. minutě střídal Gerarda Piquého a celý stadion byl na nohou. Napříč všemi soutěžemi je Barca proti Mallorce neporažena už 6 domácích zápasů s bilancí 5 výher a 1 remíza. Poslední porážka – 2:3 – přišla v květnu roku 2008.


Zdroje: fcbarcelona.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit