CoolCamp

Španělská Supercopa zná své termíny: semifinále 8. a 9. ledna, finále o 3 dny později

Španělská Supercopa zná své termíny: semifinále 8. a 9. ledna, finále o 3 dny později

Premiérový ročník Supercopy de Espaňi hraný systémem „final four“ se uskuteční mezi 8. a 12. lednem roku 2020 v saúdskoarabské Džiddě a vedle mistra ligy z Barcelony a vítěze poháru z Valencie se jej zúčastní vicemistr z Atlétika Madrid a třetí nejlepší celek uplynulé sezony LaLigy Santander, Real Madrid.

Zatímco ve většině předních soutěží v Evropě se už o superpohár bojovalo – včetně samotného souboje o ten evropský – ve Španělsku se tato každoroční soutěž teprve bude konat. Netradičně tomu bude v Saúdské Arábii, konkrétně pak ve městě Džidda, kam se sjedou 4 nejlepší španělské celky ve složení FC Barcelona, Atlético de Madrid, Valencia CF a Real Madrid.

Vše odstartuje semifinálový souboj posledních dvou zmiňovaných, kteří poměří síly ve středu 8. ledna. O den později zkříží meče nedávní soupeři v lize a finále se pak uspořádá v neděli 12. ledna. Všechny zápasy by měly začínat v 8 hodin večer středoevropského času a dějištěm bude ve všech případech stánek King Abdullah Sports City na severu výše jmenovaného města.

Podoba semifinálových dvojic je známa od 11. listopadu, kdy v centru španělské federace RFEF nacházejícím se v madridském Las Rozas proběhl los. Jedná se o 2. zápolení o španělskou trofej hranou mimo území země. Loni se hrálo na Stade Ibn Batouta v marockém Tangeru. Poprvé v dějinách si pak místo dvou týmů a dvojzápasu zahraje čtveřice mužstev pavouka.

Dodejme, že Barcelona má na svém kontě 13 vítězství ze třiadvaceti účastí a o Supercopu bude bojovat jako obhájce trofeje z loňského roku a mistr ligy. Vítězem poháru se letos na jaře stali valencijští netopýři, kteří se z celkové výhry radovali jednou a ve třech zbývajících účastech zůstali finalisty. Naposledy se v rámci tohoto turnaje představili v roce 2008.

Po více než pěti letech si o celkový triumf zahrají i Los Colchoneros, se dvěma výhrami v šesti účastech a vítězové ročníku 2014. Bílý balet se pak naposledy z vítězství radoval v roce 2017 a celkem má na svém kontě 10 vítězství a 15 finálových účastí. Dodejme, že 3. nejúspěšnějším týmem historie je Deportivo de La Coruňa se třemi výhrami z let 1995, 2000 a 2002.


Zdroje: fcbarcelona.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit