SRAZY V BRNĚ A PRAZE V RÁMCI SLEDOVÁNÍ EL CLÁSICA

SRAZY V BRNĚ A PRAZE V RÁMCI SLEDOVÁNÍ EL CLÁSICA

Netradiční datum ani čas El Clásica neodradil fanoušky Barçy, aby se v hojném počtu sešli v Praze a Brně.

Společné sledování zápasů patří k tradičním akcím našeho fanklubu Penya Barcelonista Lleó de Dues Cues a El Clásico bývá tím nejčastějším zápasem, při kterém se culés scházejí.

Jinak tomu nebylo ani den před Štědrým dnem.

 

BRNO

Přes 40 fanoušků se sešlo v The Grill Baru Boby, čímž se tento sraz stal tím největším v historii fanklubu. Majitel podniku Jirka Tichý nechal před zápasem vyzdobit salónek v Barcelonských barvách a nechyběly ani portéty hráčů po vzoru Barça restaurantu v Bolaticích. Hlavní zásluhu má na tomto úžasném srazu především hlavní pořadatel Pavel Ježek, kterému bych chtěl za precizní organizaci poděkovat.

Na programu toho bylo mnohem více, než jen samotný zápas. Culés se začali scházet už před dvanáctou hodinou, aby probrali uplynulý rok a naplánovali výjezdy na ten další.

Před utkáním proběhl také oběd (na který fanklub přispěl menší finanční částkou), kdy si fanoušci mohli pochutnat na Messiho oblíbeném jídlu – Milanesa Napolitana a Caballo, které si tradičně dáváme při společných výletech do Barcelony v Messiho restauraci.

I když to v prvním poločase nevypadalo, nakonec si Barça připsala drtivé vítězství 3:0 a Realu nepomohl ani "nejlepší hráč v historii". Úžasný sraz a skvělý výsledek byly tím nejlepším možným předvánočním dárkem.

PRAHA

I v Praze se sešli na El Clásico členové našeho fanklubu. Jelikož mnozí tradiční účastníci odjeli na svátky a jiní se omluvili na poslední chvíli, sešlo se nás ve sportbaru U Zábranských nakonec 15. Většina vyslyšela výzvu na fanklubem dotovaný oběd, a tak jsme byli na místě již před polednem. A řízečky pro každého člena před utkáním rozhodně přišly vhod.

Sportbar se postupně tak jako pokaždé zcela zaplnil cca 150 lidmi a to nejen mnoha dalšími culés z Česka i zahraničí, ale i příznivci Bílého baletu. Ti, jako by tušili následný výsledek, byli tentokrát v menšině. Pouze náš fanklub však vytvářel atmosféru. V průběhu zápasu došlo na některé upravené pokřiky typu "Ramos, Ramos, Ramos maricón, maricón, maricón...", a jelikož vyvoláváni jména Ter Stegena je zbytečné složité, došlo na skandování "Victoooor Valdéééés...".

Již v průběhu druhého poločasu jsme spustili: "Madrid cabron, saluda al campeon" a mohli pozorovat postupně z restaurace mizející Merengues. Půl hodiny po zápase jsme již zbyli v hospodě sami a nakonec i my jsme zamířili domů. Bohužel došlo i na tradiční nešvar v tomto známém sportbaru, a to prokazatelné připsání mnoha neobjednaných položek na náš účet a pomalé obsluhy nevyjímaje. Z toho důvodu budeme většinu příštích setkání směřovat jinam.

Jelikož většina pražských srazů je organizována neveřejně, v případě zájmu můžete poslat mail na clenstvi@fcbarcelona.cz a při příští akci Vás budeme kontaktovat.

Visca el Barça i Visca la Nostra Penya!


Zdroje: Migueli, Jakub19Komentáře

Migueli
Systémový administrátor

Úžasná akce, díky všem zúčastněným! :-)

25.12.2017, 21:19
antimadrista
Člen fanklubu

´prokazatelne pripsani mnoha neobjednanych polozek ´ smileyse nediv kubu kdyz navstevujete sami pajzly smiley

25.12.2017, 22:27
Jakub19 antimadrista
Penya administrátor

Jednak v pajzlu jsem nebyl, ani nepamatuji, pak sám seš pajzl a hlavně že nedoporučíš tedy nějaký jiný podnik? Ale chápu, že fanoušek Atletica, co se ostatním mnoho let vyhýbá a jen kecá na webu, těžko může radit, kam zajít kouknout na fotbal. A ne, do irského baru, kde je hnusný pivo za 70 Kč, chodit nehodlám. Zvlášť když u Zábranských jsem byl po více jak roce a během té doby jsme objevili lepší místa, byť nejsou určená pro akce, kde bude třeba 20 lidí a víc.

25.12.2017, 23:10
antimadrista Jakub19
Člen fanklubu

Tak nejlepsi hospody sou v dejvicich to je prece jasny smileyu drsnejch to zmrvili a nekam jezdit na prahu 8 se mi vazne nechcesmiley

26.12.2017, 08:47
Jakub19 antimadrista
Penya administrátor

A můžeš být konkrétní? Ve které hospodě v Dejvicích, která není pajzl, mají Digi sport a O2 sport, lze tam sledovat na plátně fotbal a zarezervovat v klidu místa pro 20 lidí?smiley Jinak chápu, že strávit 20 minut jízdy v metru, je pro tebe problém smileyNaštěstí ve fanklubu je dost lidí, kterým nedělá problém přijet smiley

26.12.2017, 09:12
antimadrista Jakub19
Člen fanklubu

Dobra je bruska maj tam tankovou plzensmileyale nejcastejc chodim do morgana na petriny, je to tam si e mensi, ale ma tam o2 i digi sport a tankovou plzen za 39,- smiley

26.12.2017, 09:31
Jakub19 antimadrista
Penya administrátor

Takže Zábranský, které tedy já chválit nebudu, považuješ za pajzl, ale chodíš do dvou podniků, které jsou o úroveň níž smileysmileysmiley

26.12.2017, 09:50
antimadrista Jakub19
Člen fanklubu

smileyno lokalitou urcitesmiley

26.12.2017, 10:01
René Jakub19
Tipér

Pane Koutný, nenechal mi i tebe Ježíšek dáreček?smiley

26.12.2017, 12:00
Jakub19 René
Penya administrátor

Ježíšek ne, dokonce ani Santa smiley
Jen člen fanklubu Daniel Toufar tu u mě dáreček má, ale očividně ho nechce smiley

26.12.2017, 13:14

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Historicky nejhorší ligový start

Barcelona dorovnala svůj nejhorší ligový start od doby, co se za výhru udělují tři body. Pouze osm bodů po šesti odehraných kolech měla také v sezoně 2002/03. 
 
 

Araújo střídal kvůli poranění stehna

Ronald Araújo musel ze včerejšího zápasu odstoupit už o poločase kvůli poranění stehna. Podstoupí sérii dalších testů, aby se zjistil rozsah zranění a přibližná délka rekonvalescence. [fcbarcelona.com]


Kdo teď povede klub?

Po odstoupení klubového představenstva se nyní Barcelona nachází v rukou řídící komise. Ta bude vykonávat všechny funkce nezbytné pro chod klubu a do tří měsíců musí zároveň svolat volby. V jejím čele je Carlos Tusquets, předseda ekonomické komise.

Komise může být tvořena maximálně polovinou dosavadního představenstva, což znamená sedm funkcionářů. Obsazeno bude ještě pět židlí, o kterých spolu s Tusquetsem rozhodne Joan Manuel Trayter Jiménez, předseda sdružení socios.  


Coutinho přijde o nejbližší zápasy

Philippe Coutinho si ze zápasu proti Realu Madrid odnesl poraněný hamstring, takže se bez něj Barcelona zřejmě bude muset obejít alespoň dva týdny. Délku rekonvalescence ale klub zatím oficiálně nekomentoval.


Barcelona dorovnala najhorší ligový štart za posledných 26 rokov

FC Barcelona v prvých piatich ligových zápasoch 2x vyhrala, 1x remizovala a 2x prehrala - rovnakú bilanciu mal katalánsky veľkoklub aj v sezónách 2019/20 a 1994/95, kedy súčasný tréner Ronald Koeman ešte pôsobil v Barçe ako hráč.

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Real Madrid CF 16
2. Real Sociedad de Fútbol 14
3. Club Atlético de Madrid 14
4. Cádiz CF 14
5. Granada CF 13
6. Villarreal CF 12
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Ansu Fati 4
2. Lionel Messi 1
3. Sergi Roberto 1
4. Philippe Coutinho 1
5. Antoine Griezmann 1
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Triko MESSI - PENYA BARCELONISTA černé dětské
Triko MESSI - PENYA BARCELONISTA černé dětské

od 449 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat