Tak opět změna! Ve Španělsku se nakonec může hrát v pátky, pondělní dohrávky zůstávají zakázané

Tak opět změna! Ve Španělsku se nakonec může hrát v pátky, pondělní dohrávky zůstávají zakázané

Těsně před začátkem nového španělského ligového ročníku dochází k dalším změnám co se zápasového rozpisu týče. Minimálně po dobu prvních tří kol, než se učiní dlouhodobé rozhodnutí, se totiž může hrát i v pátek, zatímco zákaz plánování dohrávek na pondělí zůstává v platnosti.

Poslední spor mezi ligovou asociací LaLiga a královským fotbalovým svazem RFEF to dotáhl až k soudu a na konci minulého pracovního týdne bylo rozhodnuto, že alespoň prozatím se může hrát v pátky, což bylo původně zakázáno společně s pondělními dohrávkami.

Javier Tebas, který vede prvně zmiňovanou instituci, si přeje, aby se hrálo v oba tyto dny, zatímco federace v čele s Luisem Rubialesem je proti. Domnívá se, že rozvržení zápasů v rámci víkendu pomůže k vyšším návštěvnostem a tak se dá očekávat, že tento rozpor ještě neskončil.

Zatím musela být složena záloha ve výši 15 milionů eur, aby se tato prozatímní dohoda na úvodní tři kola dodržela. Jedná se však skutečně o krátkodobé řešení problému, jehož řešení se může táhnout klidně i několik měsíců. Zatím se tedy vrátilo k původnímu rozpisu.

V něm zahajovala celé kolo Barcelona svým výjezdem do Bilbaa, kde se na místním San Mamés střetne 16. srpna od deváté hodiny večerní. Po prvotním ohlášení, že se v pátek nebudou hrávat předehrávky, byl tento mač přesunut o den dopředu s výkopem ve stejný čas.


Zdroje: sport-english.comKomentáře

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Oficiálně: Termíny prvních dvou kol po restartu

LaLiga přes víkend schválila a zveřejnila data a časy výkopů pro první dvě kola po návratu z koronavirové pauzy. Po více než tříměsíční odmlce si Barca zahraje nejprve venku proti Realu Mallorce a to v sobotu, 13. června od desáté hodiny večerní. Ve stejný čas, akorát o tři dny později, pak doma přivítá Leganés.


Font sází na spolupráci Xaviho a Cruyffa

"V současnosti klub ve vedení postrádá bývalé velké hráče, kteří dokonale znají barcelonský styl... My počítáme s Xavim na post trenéra a Xavi nám říkal, že by se rád spoléhal na Jordiho Cruyffa coby sportovního ředitele," uvedl v rozhovru El Periódico prezidentský kandidát Víctor Font.


Další sezona začne už v září

Prezident LaLigy Javier Tebas prohlásil, že ročník 2020/2021 odstartuje 12. září. Podle deníku AS nejprve s možností obsadit třetinu tribun, později polovinu a od ledna 2021 budou divákům k dispozici všechna místa. [spanelskyfotbal.cz]


Fati má problémy s kolenem

Ansu Fati zřejmě zmešká několik tréninků kvůli problémům s kolenem. Podle dostupných informací nejde o nic vážného, ovšem lékaři nabádají realizační tým k opatrnosti. 


LaLiga se může vrátit 8. června

Z prohlášení španělského předsedy vlády Pedra Sáncheze vyplývá, že LaLiga může pokračovat 8. června. Na datum prvního výkopu po pandemii si však ještě budeme muset počkat – zřejmě do 28. května, kdy se koná setkání představitelů z řad vedení soutěží a klubů. [sport.es]

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. FC Barcelona 58
2. Real Madrid CF 56
3. Sevilla FC 47
4. Real Sociedad de Fútbol 46
5. Getafe CF 46
6. Club Atlético de Madrid 45
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Lionel Messi 19
2. Luis Suárez 11
3. Antoine Griezmann 8
4. Arturo Vidal 6
5. Ansu Fati 4
6. Arthur 3
7. Frenkie de Jong 2
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Triko MESSI - PENYA BARCELONISTA černé dětské
Triko MESSI - PENYA BARCELONISTA černé dětské

od 449 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat