CoolCamp

Tak opět změna! Ve Španělsku se nakonec může hrát v pátky, pondělní dohrávky zůstávají zakázané

Tak opět změna! Ve Španělsku se nakonec může hrát v pátky, pondělní dohrávky zůstávají zakázané

Těsně před začátkem nového španělského ligového ročníku dochází k dalším změnám co se zápasového rozpisu týče. Minimálně po dobu prvních tří kol, než se učiní dlouhodobé rozhodnutí, se totiž může hrát i v pátek, zatímco zákaz plánování dohrávek na pondělí zůstává v platnosti.

Poslední spor mezi ligovou asociací LaLiga a královským fotbalovým svazem RFEF to dotáhl až k soudu a na konci minulého pracovního týdne bylo rozhodnuto, že alespoň prozatím se může hrát v pátky, což bylo původně zakázáno společně s pondělními dohrávkami.

Javier Tebas, který vede prvně zmiňovanou instituci, si přeje, aby se hrálo v oba tyto dny, zatímco federace v čele s Luisem Rubialesem je proti. Domnívá se, že rozvržení zápasů v rámci víkendu pomůže k vyšším návštěvnostem a tak se dá očekávat, že tento rozpor ještě neskončil.

Zatím musela být složena záloha ve výši 15 milionů eur, aby se tato prozatímní dohoda na úvodní tři kola dodržela. Jedná se však skutečně o krátkodobé řešení problému, jehož řešení se může táhnout klidně i několik měsíců. Zatím se tedy vrátilo k původnímu rozpisu.

V něm zahajovala celé kolo Barcelona svým výjezdem do Bilbaa, kde se na místním San Mamés střetne 16. srpna od deváté hodiny večerní. Po prvotním ohlášení, že se v pátek nebudou hrávat předehrávky, byl tento mač přesunut o den dopředu s výkopem ve stejný čas.


Zdroje: sport-english.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
Fan-Shop