Tebas: Barcelona i Real Madrid se musí připravit na rok změny

Tebas: Barcelona i Real Madrid se musí připravit na rok změny

Vedení LaLigy v úterý oznámilo zcela novou iniciativu na úsporu nákladů, přičemž se platový strop jednotlivých týmů výrazně snížil a prezident ligy Javier Tebas varoval Barcelonu a Real Madrid, že se musí připravit na rok ekonomické změny.

Platový strop Barcelony ve výši 671,4 milionů eur pro sezónu 2019/2020 byl snížen na 382,78 milionů eur pro sezónu 2020/2021. Real Madrid naopak snížil strop ze 641 milionů eur na 468,5 milionů eur. Situaci vysvětlil Tebas na videokonferenci konané v úterý odpoledne a byly zveřejněny podrobnosti, které ukázaly, že španělské kluby již od minulé sezóny snížily náklady o 18 procent.

"V nejhorším případě, pokud budeme hrát bez fanoušky do konce sezóny, budeme kvůli platům zaměstnanců ve ztrátě 707 milionů eur," prohlásil Tebas.

"To se netýká všech. Čím je klub větší, tím více je ovlivněn. Neváhám varovat Barcelonu a Real Madrid, že se musí na tyto změny připravit. Oba kluby musí vybudovat správnou ekonomickou strukturu."

"Barcelona snížila svůj příjem o 30 procent a musí se přizpůsobit, čeká je přechodný rok," dodal.

"V tuto chvíli Barcelona nezvažuje vyhlášení bankrotu, ale pokud letos náklady nesníží, ovlivní to jejich rozpočet v příštím roce."

Kluby, které nebudou schopny upravit své mzdové náklady v souladu s novými pokyny, budou muset opravit svůj platový strop pro sezónu 2021/2022 ve vztahu k částce, o kterou překročili strop pro rok 2020/2021 zavedený Tebasem dnes na konferenci. 


Zdroje: www.marca.comKomentáře

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Podle Tusquetse by odchod Messiho byl výhodný

Předseda řídící komise Carles Tusquets se v rozhovoru pro Radio Catalunya vrátil ke svému vyjádření z minulého čtvrtka, kdy naznačil, že by letos v létě hlasoval pro prodej Lionela Messiho. "Neřekl jsem, že bych Messiho prodal, nýbrž to, že z ekonomického hlediska by jeho odchod byl pro klub dobrým krokem. Jestli to bude potřeba, vysvětlím svá slova Koemanovi i Messimu," uvedl Tusquets. 


Messi pokořil Bicana

Messi svým 448. gólem v LaLize pokořil rekord Josefa Bicana (447) v počtu branek v rámci jedné evropské domácí soutěže.


LaLiga výrazně snížila mzdové stropy

LaLiga pro tuto sezonu dramaticky zredukovala mzdové stropy, přičemž nejvíce na důsledky koronavirové krize doplatila právě Barcelona. Zatímco vloni mohli Katalánci na mzdy vydat 671 milionů eur, letos je to o 40 % méně – 383 milionů eur. Více se dočtete na našem partnerském webu ŠpanělskýFotbal.cz.


Manaj rozhodl v Lize národů

Barcelonský útočník rezervního celku, Rey Manaj, vstřelil ve středu vítězný gól Albánie proti Bělorusku (3:2) v Lize národů. Jeho reprezentace se umístila ve výkonnostní třídě C na prvním místě, čímž si zajistila postup do skupiny B. 23letý útočník také vybojoval pokutový kop pro svůj tým. 

V nedělním utkání téže soutěže proti Kazachstánu (3:1) se rovněž prosadil. Tenkráte z pokutového kopu. 

 


Vrátí se UNICEF na dresy?

Kandidát na prezidenta FC Barcelona, Víctor Font, chce, aby se UNICEF znovu objevovalo na přední straně barcelonského dresu. Nejedná se o přímý plán, protože klub potřebuje přiměřený krátkodobý příjem. Lze ho však realizovat pomocí strategického partnera.

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Real Sociedad de Fútbol 24
2. Club Atlético de Madrid 23
3. Villarreal CF 20
4. Real Madrid CF 17
5. Sevilla FC 16
6. Cádiz CF 15
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Ansu Fati 4
2. Lionel Messi 4
3. Antoine Griezmann 3
4. Philippe Coutinho 2
5. Sergi Roberto 1
6. Ousmane Dembélé 1
7. Pedri 1
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Polštář PENYA BARCELONISTA bílý
Polštář PENYA BARCELONISTA bílý

od 430 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat