TREND POKRAČUJE: ROZHODUJÍCÍ JSOU DRUHÉ POLOČASY

V porovnání s první půlí vstřelili barcelonští až třikrát více branek po poločasové přestávce.

Barcelona se zápas od zápasu neustále zlepšuje. Svěřenci Ernesta Valverdeho vstřelili třikrát více branek ve druhých poločasech a kromě demolice Huescy (8:2) a výhře nad PSV (4:0) byly tyto góly rozhodující pro zisk bodů či obrat skóre.

V šesti oficiálních utkáních vstřelila Barca 20 branek. Pouhých 5 z nich padlo v první půli utkání, zbytek připadl na druhé poločasy.

To naznačuje, že se Barcelona s průběhem utkání zlepšuje a že si dokáže poradit i ve složitých situacích.

Začalo to zápasem o španělský Superpohár, ve kterém šla do vedení nejdříve Sevilla. Ještě před poločasovou přestávkou vyrovnával Piqué a o výhře Barcelony pak v 79. minutě rozhodl Dembélé.

V La Lize pak hráči Deportiva Alavés na Camp Nou dlouho drželi remízu až nakonec naděje na získání alespoň jednoho bodu pohřbil dvěma trefami Messi a jednu si připsal také Coutinho.

K podobné situaci došlo i proti Valladolidu, kde o výhře Barcelony rozhodl pro změnu Dembélé v 57. minutě. Jedině proti Huesce Barcelona vedla 3:1 už po prvním poločase a svého soupeře nakonec z Camp Nou vyprovodila s osmigólovým přídělem.

To Real Sociedad je dalším soupeřem, kterého Katalánci zlomili až ve druhé půli. Elustondo sice Erreale nejdříve zařídil jednogólový náskok, poté však udeřili Suárez a Dembélé a zařídili tak výhru Barcelony.

Proti PSV se sice Messi trefil už v první půli, v té druhé však přidal další dvě branky a na listinu střelců se vedle něj zapsal také Dembélé.

V minulé sezóně to vypadalo podobně, ze 141 branek jich barcelonští vstřelili hned 81 právě v druhých polovinách utkání. Zkraje letošní sezóny se tento trend zdá být ještě výraznější.