CoolCamp

Trpišovský: Zahrát si na Camp Nou a neprohrát je pro nás něco úžasného, je to fotbalový chrám

Trpišovský: Zahrát si na Camp Nou a neprohrát je pro nás něco úžasného, je to fotbalový chrám

Na pozápasové tiskovce se trenér slávistů Jindřich Trpišovský těšil z remízy na těžké půdě Barcelony a vedle několika slov adresovaných právě Camp Nou se zaměřil i na situaci svého týmu ve skupině.

Jaké máte po zápase pocity?

Mohli jsme hrát lépe, ale odcházím šťastný, jelikož máme bod. Barcelona hrála dobře, ale nedosáhla toho, v co doufala. Děkuji mým hráčům za jejich tvrdou práci. Zaslouží si po takovém utkání gratulace.

Zahráli jste tak, jak jste očekával?

Camp Nou ovlivní všechny týmy. V prvním poločase jsme hráli hodně dopředu a byli ofenzivní. Mohli jsme lépe naložit s našimi příležitostmi, ovšem rovněž musíte vědět, kde hrajete. Bez závěrečných několika metrů jsme se na celém hřišti ukázali v dobrém světle.

Posílí Slaviu tento výsledek?

A jak! Odcházíme silnější a takový zápas nám dá hodně. Zachovali jsme si svou čest a k tomu náš brankář předváděl skvělé zákroky.

Proč jste se rozhodl bránit tak vysoko?

Byla to pro nás zkouška ohněm. Zde na Camp Nou se všechno děje velmi rychle. Semedo nám svou rychlostí velmi ztížil život a rychlý je i Dembélé. V druhé půli jsme se více zavřeli na vlastní polovině, ale zároveň to Barceloně ztížili.

Budete na tento zápas vzpomínat?

Bezpochyby. Camp Nou je fotbalovým chrámem a když mi bylo 20, 25 let, měl jsem tento stadion za nejlepší na světě. To, že jsem zde se svým týmem a odjíždíme bez porážky je pro mne osobně něčím historickým.

Sníte pořád o postupu ze skupiny?

Soustředíme se na dva zápasy, které nás ještě čekají. Chceme z nás vydat v této soutěži to nejlepší a vítězství nad Interem by bylo skvělým vánočním dárkem pro naše příznivce.


Zdroje: fcbarca.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV