Valencia CF 1-1 FC Barcelona

Barcelona pokračuje v neuspokojivých výsledkoch. Po prehrách s Gironou a v Antverpách prichádza strata bodov na Mestalle.

To, že to bude ďalší ťažký boj o ligové body, bolo jasné od začiatku. Ihneď v úvode zápasu totižto prišla obrovská príležitosť domácich, no proti strele z bezprostrednej blízkosti fantasticky zakročil Peña.

Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný, Valencia využívala nekoncentrovanosť hostí a ľahko dokázala získavať lopty. Do prvej šance sa Blaugranas dostali v 18. minúte, keď nebezpečne vystrelil spoza šestnástky Robert Lewandowski, domáceho gólmana ale neprekonal.

Poľský zakončovateľ sa o slovo prihlásil aj o 10 minút neskôr, keď sa akrobaticky položil do veľmi dobrej Gündoğanej prihrávky, Mamardashvili však bol opäť pripravený.

V 34. minúte z hranice vápna vystrelil ľavou nohou Pedri, lopta však minula bránu. Stav striel bol po úvodnej 45-minútovke 6:7.

Druhé dejstvo bolo zo strany Kataláncov o niečo lepšie. Valencia sa do šancí tak často nedostávala, no opäť sme zlyhali vo finálnej fáze.

52. minúta priniesla veľkú šancu Gündoğana, ktorý však tesne minul bránku. O 3 minútky na to otvoril skóre João Félix, ktorý upratal do siete Raphinhovu prihrávku pred prázdnu bránu. Najkrajším momentom tejto akcie bol jednoznačne pass Frenkieho de Jonga, ktorý vonkajškom vysunul práve Raphinhu.

Gól tomuto zápasu výrazne pomohol. Valencia sa pokúsila ihneď odpovedať, Yaremchuk sa ale strelecky nepresadil. Vzápätí prišla ďalšia šanca Félixa, ktorého zakončenie dokázal zablokovať obetavým zákrokom Diakhaby.

V 67. minúte sa do šance dostal krídelník Raphinha, jeho prudkú strelu z uhla na bližšiu tyč vykryl Mamardashvili.

Odpoveď netopierov prišla v 70. minúte, keď obrancovia Barcelony pristúpili k vysokej lopte v šestnástke až nepochopiteľne laxne. Tá sa dostala ku Guillamónovi, ktorý nedôrazné bránenie Kataláncov využil a nádhernou strelou prekonal Iñakiho Peñu.

O ďalšie 3 minúty na to sa ihneď po svojom príchode dostal do šance Ferran Torres po skvelej prihrávke de Jonga, bohužial neúspešne. Barça sa snažila zlomiť výsledok na svoju stranu, aktivita Raphinhu či Ronalda Araúja zo záveru zápasu však 3 body nepriniesla.

FC Barcelona tak má po 17. kole na konte 35 bodov a na vedúcu Gironu, ktorá má zápas k dobru, stráca 6 bodov.

16. prosince 2023, 21:00 Mestalla Nova Sport 3

Valencia CF

1 : 1 Miguel Ángel Ortiz Arias

55' Félix (Raphinha)