Valverde: Fotbal je zároveň i byznys a proto hrajeme v Saúdské Arábii

Valverde: Fotbal je zároveň i byznys a proto hrajeme v Saúdské Arábii

Den před druhým semifinálovým utkáním nového formátu španělské Supercopy se vyjádřil kouč jednoho z jeho účastníků, konkrétně pak katalánské Barcelony, právě ke změnám v tomto každoročním turnaji. Ernesto Valverde pravil, že preferoval starý formát.

Catalunya Radio: Jaké máte pocity v Saúdské Arábii vzhledem k sociálnímu a kulturnímu kontextu této Supercopy?

Máme se dobře. Formát superpoháru se změnil před rokem, kdy jsme také hráli v zahraničí – v Maroku. Toto je další krok. Uvidíme. Teprve jsme přijeli a dnes jsme měli nějaké problémy s příjezdem. Obecně vzato si ale vedeme dobře.

Pol Martínez, Barca TV: Jakou důležitost přikládáte tomuto střetnutí při pohledu na úroveň protivníka a možný postup do finále?

Jedná se o zcela nový formát, kdy nehrajeme dvojzápas ani ligové utkání. Uvědomujeme si, jak obtížné je s Atlétikem hrát a zítřejší (tiskovka proběhla ve středu, pozn. přek.) vítěz postoupí do finále. Už náš vzájemný duel v lize byl vyrovnaný a vítězství jsme si zajistili až na konci.

Marta Ramon, RAC1: Cítíte se pohodlně v zemi, které stále tolik schází v různých oblastech? Odehrál byste tento turnaj raději někde jinde?

Vím, že se o tom hodně mluví, ale je třeba si uvědomit, že fotbal je zároveň i byznys, který stále hledá nové zdroje příjmu. A proto jsme tady. Před rokem byl kontext Maroka rovněž unikátní. Není to totéž, když hrajeme u sebe.

Alfredo Martínez, Onda Cero: Myslíte si, že bude nezbytné vzhledem k přetlaku zápasů změnit a osvěžit sestavu nebo budete od prvního utkání chtít postavit nejlepší jedenáctku?

Uvidíme, teď nás čeká pouze jeden zápas zítra. Předchozí utkání jsme sehráli před pěti dny a nemáme na co myslet, jelikož druhé střetnutí může přijít, ale také ne.

Germán García, Radio Nacional: S sebou jste vzal 24 hráčů. Není někdo z nich připravený na 100 % do hry? Jak důležitá je pro vás tato trofej?

Všechny týmy berou více hráčů a musíme předpokládat možné scénáře, stejně tak jako trénovat. Neexistují snadná utkání a už vůbec ne proti týmům, které jsou zde. Může se stát cokoliv.

Helena Condis, Cadena COPE: Hovořil jste s Arturem Vidalem a snažil se jej přemluvit, aby zůstal?

Mluvím s ním tak, jako s ostatními a je to náš hráč, čili neexistuje důvod předpokládat, že odejde. Uvidíme, co se stane, ale počítám s ním. Zítra může zahrát, ale také ne. Nebudu nic prozrazovat.

Santi Valles, Cadena SER Catalunya: Odehrál byste superpohár raději ve Španělsku než zde?

Dám vám objektivní data – toto je má 5. Supercopa a v prvních třech jsem hrál odvetu venku, na stadionu mistra ligy. Před rokem a nyní jsme mistry my a hrajeme na neutrálních hřištích, nyní i se dvěma dalšími týmy. To je trochu divné, ale tak to je. Kdybych si měl vybrat, tak preferuji starý formát, ale rozhoduje federace.

Julio Suárez, La Sexta: Mohl byste nám něco říct o dnešních problémech s transportech? Navštívili jste město.

Řidič si myslel, že konference proběhne na stadionu, kde se dnes hraje zápas Realu s Valencií a ne zde. Uvědomil si to pár kilometrů před stadionem a v tomto městě bývají dopravní zácpy, tak jsme se zdrželi. Z tohoto důvodu jsme posunul konferenci.

Jordi Sunyer, TV3: Byl byste radši, kdyby se Supercopa hrála v létě než nyní kvůli úrovni soupeřů?

Nevím. Jsme zvyklí na to, že tyto zápasy zahajují sezonu a dle mého názoru to tak bylo dobře. Změnilo se to a my to budeme moci zhodnotit až po skončení turnaje. Tyto zápasy jsou určitě atraktivní pro fanoušky a nevím, jak to je se sportovními záležitostmi. Mistr Španělska je jen jeden, stejně jako vítěz poháru.


Zdroje: fcbarca.comKomentáře

Tarja
Senior editor

Valverde na pána. smiley

09.01.2020, 10:53

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Oficiálně: Termíny prvních dvou kol po restartu

LaLiga přes víkend schválila a zveřejnila data a časy výkopů pro první dvě kola po návratu z koronavirové pauzy. Po více než tříměsíční odmlce si Barca zahraje nejprve venku proti Realu Mallorce a to v sobotu, 13. června od desáté hodiny večerní. Ve stejný čas, akorát o tři dny později, pak doma přivítá Leganés.


Font sází na spolupráci Xaviho a Cruyffa

"V současnosti klub ve vedení postrádá bývalé velké hráče, kteří dokonale znají barcelonský styl... My počítáme s Xavim na post trenéra a Xavi nám říkal, že by se rád spoléhal na Jordiho Cruyffa coby sportovního ředitele," uvedl v rozhovru El Periódico prezidentský kandidát Víctor Font.


Další sezona začne už v září

Prezident LaLigy Javier Tebas prohlásil, že ročník 2020/2021 odstartuje 12. září. Podle deníku AS nejprve s možností obsadit třetinu tribun, později polovinu a od ledna 2021 budou divákům k dispozici všechna místa. [spanelskyfotbal.cz]


Fati má problémy s kolenem

Ansu Fati zřejmě zmešká několik tréninků kvůli problémům s kolenem. Podle dostupných informací nejde o nic vážného, ovšem lékaři nabádají realizační tým k opatrnosti. 


LaLiga se může vrátit 8. června

Z prohlášení španělského předsedy vlády Pedra Sáncheze vyplývá, že LaLiga může pokračovat 8. června. Na datum prvního výkopu po pandemii si však ještě budeme muset počkat – zřejmě do 28. května, kdy se koná setkání představitelů z řad vedení soutěží a klubů. [sport.es]

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. FC Barcelona 58
2. Real Madrid CF 56
3. Sevilla FC 47
4. Real Sociedad de Fútbol 46
5. Getafe CF 46
6. Club Atlético de Madrid 45
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Lionel Messi 19
2. Luis Suárez 11
3. Antoine Griezmann 8
4. Arturo Vidal 6
5. Ansu Fati 4
6. Arthur 3
7. Frenkie de Jong 2
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Triko MESSI - PENYA BARCELONISTA černé pánské
Triko MESSI - PENYA BARCELONISTA černé pánské

od 499 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat