CoolCamp

Valverde: Nemyslím si, že Leo Messi bude moci nastoupit v Bilbau

Valverde: Nemyslím si, že Leo Messi bude moci nastoupit v Bilbau

Poslední zaoceánské tiskovky se před návratem domů zúčastnil dnes v noci trenér FC Barcelony, Ernesto Valverde, jenž na ní shrnul celé turné a vyjádřil se i k jednotlivým hráčům a jejich výkonům.

Závěry po zápase

Abych byl upřímný, jsem velmi rád, že se vracíme domů. Tento zápas byl posledním před začátkem sezony a museli jsme v nějakém rámci předvést obraz týmu, jenž můžeme očekávat na začátku ligové soutěže. Vedli jsme si dobře a hráli intenzivně. Vytvořili jsme si více nebezpečných šancí, dali hodně gólů a bylo to dobré utkání. Prosadili se útočníci, což je pozitivní a dobrá byla i rovnováha mezi defenzívou a ofenzívou.

Antoine Griezmann

Útočníci žijí z brankových příležitostí a gólů. Jsme z Antoina potěšeni a když se uvolní z obrany, tým z toho hodně těží. Zároveň však dobře pracuje v obraně.

Změna obrazu hry

V prvním poločase jsme dominovali hře, nedali jsme gól, ale zápas nám patřil. V druhé půli jsme předvedli lepší efektivitu. První gól hru otevřel a nám se povedlo dát pár dalších branek.

Problém se složením útočného tria

Větším problémem by byla absence takových útočníků. Kdybych je neměl v mém týmu, pak bych měl problém. To, že s nimi mohu počítat, už zůstává jen otázkou matematiky a výběru jedenáctky hráčů.

Atmosféra na Michigan Stadium

Atmosféra byla geniální. Hřiště bylo poněkud zvláštní a šlo cítit, že povrch je umělý. Bylo to trochu nebezpečné, jelikož nejsme na takové trávníky zvyklí. Rovněž rozměry hřiště byl odlišné, šlo o užší plac. Kromě toho se ale náleží říci, že šlo o skvělý zážitek.

Frenkie de Jong

Mám pro něj stejný plán, jako pro kohokoliv jiného. Máme spoustu hráčů uprostřed hřiště a dnes Frenkie ukázal, že to je skvělý hráč. Dokáže nastoupit na dvou pozicích a uvidíme, jak to bude. Rozhodne jeho dispozice. Samozřejmě se domnívám, že jsme s ním učinili znamenitý přestup.

Přítomnost Griezmanna ve vápně soupeře

Uvidíme, co se stane, jakmile se do týmu vrátí Leo. Postavit Griezmanna na levé křídlo a uprostřed je samo sebou velkou výhodou. Vždy se snaží vstupovat do šestnáctky protivníka, protože dává lehce branky a jde tak o odlišný hráčský profil. Dembélé je více křídelníkem a Coutinho záložníkem.

Návštěva Spojených států amerických

Byla to krátká návštěva. V minulých letech jsme zde přijeli na delší dobu a odehráli více zápasů. Bylo by dobré zůstat o něco déle a odehrát ještě jeden zápas. Každopádně jsme z našeho pobytu zde nadšení.

Zdravotní stav Lionela Messiho

Nevím, jak se cítí. Pokračuje v zotavovacím procesu, ale nejsem si jistý, že bude moci hrát v pátek proti Bilbau. Byl bych raději, kdyby měl ještě dovolenou. To, že nepřijel do Ameriky značí, že je zraněný.

Carles Aleňá

V průběhu předsezonní přípravy se dostával s postupem času do lepší formy. Začal celkem průměrně a pak se zlepšil. Musí nám dát hodně věcí, jelikož opravdu dokáže hrát. Dobře se dokáže osamostatnit, střílet a vstupovat do pokutového území. Ve druhé lize dal hodně branek a s každým uplynulým rokem je vyzrálejším. Je silný a musí nám pomoci. Proti Neapoli zahrál dobře.

Hráči z Jižní Ameriky

Vidím je stejně, jako všechny ostatní. Musí se dostat do dobré formy, protože se k týmu připojili později kvůli Copě Américe. Musí zabojovat o své místo v kádru. V minulé sezoně to byli důležití hráči, ale zvýšila se konkurence a každý musí chtít získat své místo.


Zdroje: fcbarca.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
Fan-Shop