CoolCamp

Valverde: S Rakitičem počítám, stejně jako s ostatními hráči

Valverde: S Rakitičem počítám, stejně jako s ostatními hráči

Na předzápasové tiskové konferenci před druhým zápasem s Neapolí se Ernesto Valverde vyjádřil k dalším tématům točícím se kolem katalánského giganta, který už za týden zahájí cestu za obhajobou ligového prvenství z předchozího ročníku.

Poslední zkouška před začátkem LaLigy

Je to skutečně poslední zápas a musíme se v tomto zápase připravit na to, co se může stát v Bilbau. Za týden začíná LaLiga a celá sezona a musíme tak být připravení. Zítra (tiskovka proběhla včera, pozn. přek.) budeme čelit soupeři, se kterým se už známe a který nám posledně ztížil hru. Bude to cenný test.

Přístup k nové sezoně

Je stejný jako v předchozích letech. Nebudeme si nic nalhávat, Barcelona je vždy pod drobnohledem a počítají se jí spíše porážky než výhry. Vím to a akceptuji. Vždy se snažíme vyhrávat všechny zápasy, stejně jako v první sezoně a těch dalších.

Hostování Riquiho Puiga

Jedná se o záležitost, kterou musí zhodnotit klub a sám hráč. Riqui má velký potenciál a před sebou skvělou budoucnost. Nevím, co si o tomto myslí klub. Aktuálně máme hodně hráčů uprostřed pole a pokusíme se sestavit nejlepší jedenáctku, abychom vyhrávali.

Stejná sestava proti Neapoli a Athleticu

Je možné, že zítra vsadím na stejnou jedenáctku, která vyběhne i na San Mamés, ale nepotvrzuji to, protože může dojít ke změnám. Uvidíme.

Situace kolem Samuela Umtitiho

Je s námi. Umtiti je mistrem světa a reprezentantem své země. Je pravdou, že měl problémy fyzického rázu, ale doufáme, že to bude dobré a neobjeví se znovu. Skutečně pak dochází k vnitřní konkurenci. Lenglet hrál minulou sezonu a vedl si velmi dobře

Budoucnost Ivana Rakitiče

Je to pro nás velmi důležitý hráč. Takhle tomu bylo, ale nevíme, jestli bude i nadále hrát takto hodně – předpokládáme, že ano. V předsezoně dal dva góly a na hřišti hodně makal, nicméně zaručit něco na 100 % je věc jiná. Nevím, jestli setrvá v klubu. Aktuálně s ním počítáme tak, jako s ostatními hráči. Neexistuje prakticky nic, co by mě přimělo s ním nepočítat.

Posedlost týmu v Lize mistrů

Nevím, jak na to odpovědět. Pokud bych měl odpovědět na mé posedlosti, tak kromě vyhrávání zápasů a všech možných trofejí nemám žádné. Chtěl bych, aby to v této sezoně bylo tak, jako v té minulé – v dubnu jistý titul v lize a na začátku května šance na vítězství v Lize mistrů. Celé ty měsíce jsme na tom pracovali a pak jsme z Ligy mistrů vypadli. Taková je realita. Jsem posedlý pouze vyhráváním, protože vím, jak toho konstantně dosáhnout.

Příchod Neymara Júniora

Nevíme, co se stane a nemyslím na to. Přemýšlím nad zítřejším zápasem. Uvidíme. Vy už znáte tu bájnou odpověď, že je hráčem jiného týmu. Jsem trenérem a pracuji s těmi hráči, které mám k dispozici a zítra s nimi počítám.

Aktuální kádr

Jsem vždy spokojený s kádrem a mám v něm skvělé hráče. I v předchozí sezoně tomu tak bylo s výjimkou krátkého období, které bylo katastrofální a finále Copy del Rey a nebýt toho, odehráli jsme perfektní sezonu. Přivedli jsme čtyři velké posily a snažíme se zlepšit.

Philippe Coutinho, Arturo Vidal a Arthur Melo

Je možné, že se zúčastní utkání s Neapolí, ale nemohu to potvrdit. Uvidíme, zdali budou moci zítra naskočit.

Předsezonní příprava

Pro nás jsou všechny ty zápasy se silnými soupeři a unikátními atmosférami k něčemu dobré. Jsou tak důležité, že jsou svým způsobem nejsou přáteláky a všechny bereme vážně.

Očekávání po zápase proti Neapoli

Snažíme se o dotažení některých věcí a nápravu spolupráce mezi hráči. Potřebujeme sáhnout ke změnám, abychom vyvážili tým a úsilí hráčů. Výsledek má menší význam a spíše věnujeme pozornost funkčnímu mechanismu a adaptaci nových hráčů.


Zdroje: fcbarca.com, fcbarcelona.com

Diskuze ke článku

  • Meshuggah82
    10.08.2019, 18:11

    Jasně. Počítá se všemi. Frajer co rád pracuje s užším kádrem a mladíky....
    Bože. Ty jeho tiskovky. Bla bla bla bla treble.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
Fan-Shop