CoolCamp

Valverde: V anketě Zlatý míč bych volil nejlepšího a to Lea Messiho

Valverde: V anketě Zlatý míč bych volil nejlepšího a to Lea Messiho

Na tiskové konferenci před utkáním jeho Barcelony s Atlétikem Madrid byl Ernesto Valverde dotazován na zranění Ousmana Dembélého, poslední vyjádření Artura Vidala a možného návratu Ivana Rakitiče do základní sestavy.

Jak shrnete předchozí zápasy na Wandě Metropolitano?

V obou zápasech jsme prohrávali a museli jsme dohánět ztrátu. Oba měly podobný scénář – převzali jsme iniciativu, ale soupeř nám ublížil útočením. Možná k tomuto scénáři dojde znovu anebo dojde k nějaké změně. Atlético dobře útočí, je silné a jeho hráči tvrdě pracují v obraně. Bude to atraktivní zápas.

Dembélé utrpěl další zranění. Hovořil jste o něm s ním?

Ano a nyní je více klidný. Krátce po utržení zranění byl velmi zasažen a jde bezpochyby o velice výraznou slabinu. Pokusíme se překonat jeho absenci účastí hráčů Barcy B, kteří ukázali dobrou úroveň. Dembélé byl ve velmi dobré mentální kondici a to, co se stalo, bylo hrozné. Jedná se o velkou a nečekanou překážku a viděli jsme, že se zlepšoval. Když zde před dvěma lety přišel, musel se samozřejmě přizpůsobit, ale nyní hrál lépe, byl klidnější a dobře trénoval.

Je možné, že Griezmann bude zítra (tisková konference proběhne v sobotu, pozn. přek.) přijat velmi chladně. Měl by být takový hráč takto přijat?

Nezáleží na to, co řeknu. V Atlétiku vydal to nejlepší a odehrál skvělé ročníky. Na nás nebo na samotného Griezmanna to nebude mít vliv. Jsme zvyklí hrát na obtížných trávnicích a bude to pro něj těžké a vzrušující utkání.

Domníváte se, že se Umtiti konečně dostává do správného rytmu?

Před posledním zápasem padlo hodně otázek a odehrál skvělé utkání. Odpověděl znamenitě a jsme spokojení s úrovní, kterou se prezentuje. Mezi zápasy se dobře regeneruje a doufáme, že bude i nadále ukazovat tuto úroveň.

Vidal řekl v rozhovoru pro TV3, že pokud se nebude cítit důležitý, zváží odchod. Jak hodnotíte tato slova?

Neberu to jako vynucení tlaku, ale spíše osobní reflexe. Okno je právě uzavřeno a uvidíme, co se stane, až odejde.

V seriálu ‘Matchday’ je pasáž, ve které Piqué říká, že půjde na večírek a to nehledě na to, co řekne trenér. Lze to brát jako žert, ale může to veřejnost považovat za nedostatek důvěry vůči trenérovi?

Neviděl jsem tento seriály. Ať už hráč vyjde ven nebo ne není otázkou pro mě. Je to jako když vám váš otec řekne, abyste nešel na večírek. Co uděláte potom? Půjdete nebo ne? Klub se rozhodl vytvořit takový dokument kvůli dopadu, který mají tyto věci na lidi. Některé věci se dostanou na povrch a jiné ne. Jsou věci, které zůstanou v privátní sféře a jsou místa, kde kamery nesmí.

Může se Rakitič brzy vrátit do úvodní jedenáctky? Týmu přinesl rovnováhu a to hlavně ve venkovních zápasech?

Je samozřejmě jednou z možností a hráčem, který vnáší rovnováhu. Spojuje tým vepředu i vzadu a tuto sezonu odehrál méně. Byly změny, ale vždy se může vrátit do sestavy.

Busquets nebude zítra hrát. Říkal jste, že v de Jongovi vidíte více ofenzivněji laděného záložníka, ale jaké jsou možnosti pro zítřek a obecně v případě absence Busquetse?

Uvidíme zítra, obě možnosti jsou možné. Frenkie se hodně přemisťuje, připojuje se k útoku a dodává nám rovnováhu.

V pondělí se bude předávat Zlatý míč. Kdybyste musel hlasovat, kdo byl podle vás nejlepším hráčem roku?

Nemám rád galavečery, jsou příliš dlouhé. Kdybych musel volit, volil bych toho nejlepšího a dle mého názoru je nejlepším Leo Messi.

Když se vrátíme k Arturu Vidalovi, jak byste ocenil jeho přínos týmu? Co mu přináší?

Od začátku dobře zapadl do skupiny a věděl, že přichází do týmu, který právě vyhrál ligu a pohár. Našel své místo. Velcí hráči chtějí hrát a existuje velká konkurence. Zdůrazňuji ,že přestupové období ještě nezačalo.

Očekáváte zítra fyzický zápas?

Soupeři hrají velice fyzický fotbal a využívají vysoký individuální presink, z něhož se těžko dostává. Zároveň musíte být trpěliví a hledat volná místa. Jde o kombinaci těchto dvou elementů. Musíme běhat, ale nemůžeme zapomínat na technický fotbal.


Zdroje: fcbartca.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit