CoolCamp

Valverde: V Barceloně jste jeden den na dně a další se vznášíte v oblacích

Valverde: V Barceloně jste jeden den na dně a další se vznášíte v oblacích

Ernesto Valverde se už včera zúčastnil tiskové konference před zápasem jeho Barcelony se Sevillou v rámci 8. kola LaLigy Santander a na ní prozradil, že se jej nakonec bude moci zúčastnit i Jordi Alba.

Marc Brau, Barca TV: Hrajete se Sevillou, která je jedním z týmem, jenž nejvíce proměnil svůj kádr. Lze tento zápas považovat za jeden z nejnáročnějších na začátku této sezony?

Střetnutí se Sevillou bývají vždy intenzivní a to jak u nás, tak venku. Naši soupeři začali dobře venku a mimo svůj stánek vyhráli tři ze čtyř zápasů. Sevilla si vede dobře, věří si a dokonce i při porážce s Realem se ukázala v dobrém světle. Hraje dynamicky, hluboko na křídlech a dokáže nám ublížit. Rovněž si musíme dát pozor na centry. Jsme blízko sobě v tabulce a teprve jsme začali získávat zpátky body, které jsme poztráceli. Uvidíme, zdali dokážeme zvítězit a vstoupit do reprezentační přestávky s dobrými pocity.

Ramon Salmurri, Catalunya Radio: Může být zítřejší (tiskovka proběhla včera, pozn. přek.) zápas vzhledem k Umtitiho zranění a Lengletova distancu šancí pro Todiba?

Samozřejmě, že je to možné, ale máme i další. Dnes se k nám na trénink přidá Ronald Araújo z Barcy B. Když se vyskytne problém, hráči mohou dostat šanci ukázat své dovednosti.

Marta Ramon, RAC1: Jak je na tom Ansu Fati? Co si myslíte o faktu, že nakonec nebyl povolán do reprezentace kvůli problému v dokumentech?

Ansu předevčírem netrénoval, ale včera se cítil lépe. Myslíme si, že může být zítra k dispozici, ačkoliv se rozhodneme později. A reprezentace? Je mladý a pořád má čas. Rychle byl povýšen z Juvenilu (barcelonské juniorky, pozn. přek.) do prvního týmu a jeho svaly si musí zvyknout na neustálé úsilí a rytmus v první lize. Uvidíme, jaká bude jeho budoucnost. Nemůžete reagovat příliš rychle a pořád před ním leží dlouhá cesta.

Santi Valles, Cadena SER Catalunya: Co si myslíte o událostech posledních hodin mezi vedením klubu a Víctorem Valdésem?

Nemohu k tomu říct mnoho. Vím o tomto případu proto, že klub vydal vyjádření, ale nic více. Tento případ je ode mě trochu vzdálený, ačkoliv sledujeme zápasy a výkony jeho hráčů.

Germán García, Radio Nacional: Domníváte se, že po účasti v utkání s Interem a krátce před reprezentační přestávkou mohou Suárez a Messi odehrát celých 90 minut?

Samo sebou, oba jsou zdraví. O tom, zdali odehrají 90 minut, se ale rozhodneme zítra. Jsou pro nás velice důležití, ale byli zranění a postupem času se potřebujete dostat do formy. Zítřejší zápas je velmi důležitý.

Juan Arias, Cadena COPE: Zvažujete možnost rotace Griezmanna s Dembélém nebo je současný ofenzivní trojlístek docela solidní?

Pozice nejsou tak stálé a záleží na zápasu. Jeden hráč nebo druhý mohou nastoupit od první minuty a Griezmann může s Dembélém nastoupit dokonce i dohromady. Máme rovněž další možnosti ve formě Ansua či Carlese Péreze, jenž posledně hrál od první minuty a vedl si velice dobře.

Carles Escolán, Radio Marca: Jak vyřešíte zranění obou levých obránců. Postavíte tam Semeda nebo povoláte někoho z rezervy?

Semedo si na tomto postu vede dobře a pořád máme ještě možnost v podobě Waguého. U něj se ale musíme dozvědět, zdali už se zotavil z drobných potíží s kolenem, které měl v poslední době. K tomu čekáme, až se do skupiny přidá Jordi, což se možná stane zítra. A myslíme si, že ani Júniorova absence nebude dlouhá.

BeIN Sports: Čili existuje možnost, že Jordi zítra vrátí do hry?

Musíme počkat na trénink, ale není to vyloučeno. Naposledy se zúčastnil části tréninku a cítil se dobře.

Bernat Aguilar, Nacional.cat: Todiba nevídáme tak často a vy jej znáte z tréninků. Jak byste jej charakterizoval?

Je silný, rychlý a někdy musíme kontrolovat své impulzy v průběhu zápasu. Nehrál nějakou dobu, ale když byl na hřišti, prokázal, že má ty správné schopnosti na to, aby se v budoucnosti vyvinul.

Jordi Gil, Sport: Luis Suárez a Leo Messi nepojedou na srazy národních výběrů a ze Španělska byl povolán jen Busquets. Jedná se o pozitivní zprávu vzhledem k tomu, že El Clásico je za rohem?

Preferujeme to, aby všichni jezdili na srazy, protože to znamená, že jsou zdraví a hrají na vysoké úrovni. Shodou náhod teď moc hráčů neodjíždí a v některých ohledech je to dobré, protože budeme moci více trénovat. Po této patnáctidenní pauze nás čeká série rozhodujících zápasů v lize a Lize mistrů a musíme být připravení.

Jordi Sunyer, TV3: V minulém ročníku jste často v záloze stavěl Rakitiče a Vidala a nyní se tak děje s Arthurem a de Jongem, kteří mají poněkud jiné charakteristiky. Je to cílená změna? Může Vidalův dobrý výkon proti Interu změnit vaše plány?

V záložní řadě máme spoustu možností a Frenkie je novou, která nám dává hodně. Přidává dynamiku do naší hry uprostřed hřiště. Někdy začne sezona a vy nevíte, jak bude probíhat. Arthur zpočátku nehrál, ale teď si vede skvěle. V posledním utkání se na hřišti objevil Arturo a také zahrál velmi dobře. Konkurence je vždy dobrá.

Joan Poquí, Mundo Deportivo: Máte pocit, že jste si v Granadě sáhli na dno a nyní jdete neomezeně nahoru?

Počkejme. Zde můžete být v pondělí na dně a ve středu se vznášíte v oblacích. Myslím, že si vedeme dobře.


Zdroje: fcbarca.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit