CoolCamp

Valverde: V průběhu předsezonní přípravy chci dát šanci všem hráčům

Valverde: V průběhu předsezonní přípravy chci dát šanci všem hráčům

Barcelonský kouč se po vítězství 2:1 nad Neapolí zúčastnil tiskové konference, kde pohovořil o vybraných jednotlivcích a spekulacích kolem Brazilců Philippa Coutinha a Neymara Júniora.

Dva přátelské zápasy v USA

Myslím si, že si zahráli všichni. Někteří byli použiti dnes, na jiné se dostane v druhém utkání. Jde o to, aby nabírali minuty a z tohoto zápasu si odnášíme pozitivní věci. Vytvořili jsme si hodně šancí. Věděli jsme, že je zde unikátní atmosféra a fanoušci nás milují. Proto jsme sem přijeli. Chtěli jsme, ať nás lidé vidí živě a chtěli jsme, aby s námi přijel i Messi.

Zbývá nám ještě jeden zápas. Musí se brát v potaz, že tento týden je neobvyklý. Udělali jsme si krátký výlet a zápasy jsou rychle za sebou. Uvidíme, jak si povedou všichni hráči. Je jasné, že musíme přizpůsobit všechny věci podmínkám tohoto typu a snažíme se to dělat co nejlépe. Chceme být v dobré formě na méně atletický zápas, který pro nás může být lepším co se rytmu týče.

Júnior Firpo

Je zapotřebí se na to dívat z jeho pohledu. Před tři dny přišel do klubu a dnes už hrál zápas na takovém stadionu proti skvělému soupeři. Na hřišti trpěl, to je pravda. Musí se adaptovat.

Odchod Philippeho Coutinha

S Philippem samozřejmě počítám. Nevím, co se stane, protože je s námi. Dnes se nedostal na hřiště, stejně jako Arthur a Vidal, protože mají za sebou teprve dva tréninky. Má rovněž individuální plán a do hry se připojí postupně. Uvidíme, jestli si připíše nějaké minuty v sobotu. Nemyslíme si, že jsme v tomto jedineční.

Antoine Griezmann

Odehrál skvělý zápas. V první půli nám chyběl rytmus, ale trápila nás vlhkost a horko. Vytvořit hodně problémových situacích a předpokládal jsem, že odehraje pouze první poločas – stejně jako Luis. V sobotu si zahraje znovu.

Neymar Júnior a Real Madrid

To, o čem mluvíte, jsou včerejší zprávy. Uvidíme, co se stane zítra. Když jsem zde byl posledně, musel jsem odpovídat na spoustu dotazů o něm. Teď o dva roky později je to stejné. Jak kdyby mě to pronásledovalo. Nevím, co se stane.

Sergio Busquets

Je to dobrý hráč. Byl jím všechny ty roky a pořád je. V předsezoně se pořád spěchá a obvykle se ještě adaptujeme. Upoutal na sebe pozornost, což se moc nestává. Teď se mohou dělat chyby, díky kterým přijdete na to, na čem je třeba zapracovat.

Norberto Neto

Je velmi dobré, že můžeme počítat se dvěma skvělými brankáři. Předtím to bylo v případě Cillessena, nyní je to s Netem. Dokáže nám pomoci a je důležité, aby nabral sebevědomí.


Zdroje: fcbarca.com, sport-english.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
Fan-Shop