VALVERDE: VŽDYCKY CHCEME DOMINOVAT

VALVERDE: VŽDYCKY CHCEME DOMINOVAT

Barcelonský trenér mluvil na pozápasové tiskové konferenci mimo jiné o tom, jak pozměnil systém, aby svého včerejšího soupeře zdolal.

Ernesto Valverde musel být při včerejším utkání ve Wembley napjatý až do poslední chvíle, není však divu, poslední patnáctiminutovka odehraná "nahoru - dolů" si vybrala svou daň asi na každém. Nakonec však mohl být spokojen a na své svěřence měl jen slova chvály.

"Byl to hodně intenzivní zápas. Čekali jsme to, ale ne až tak. Brzo jsme se dostali do vedení, ale oni tvrdě makali. My jsme dominovali, rozehrávali jsme zezadu a podali jsme dobrý výkon. Ve druhém poločase jsme měli šance k tomu, abychom náš náskok ještě navýšili, přestože oni dali dva góly, a nakonec jsme to naštěstí dokázali dát na 4:2. Měli jsme dost šancí na to, abychom tolik netrpěli, ale taková je prostě Liga mistrů.

V zápasech Ligy mistrů toho ze sebe musíte vydat hodně. Doufám, že tohle týmu pomůže a pošle ho před náročnými zápasy, které nás čekají, tím správným směrem.

Fanoušci musí být po dnešním zápase nadšení, protože to byl zápas, na který jsme se všichni těšili už od losu."

Valverde byl samozřejmě vyslýchán, proč upřednostnil Arthura před Dembélém. "Jsme pořád stejný tým, který se snaží dominovat a přebírat v zápasech iniciativu. Fotbal je takový, jaký je. Někdy hraje jeden, jindy zase druhý. Tým má svůj styl hry, ale výsledek mu někdy odpovídá, někdy zase ne."

Právě Arthur včera podal senzační výkon. "Jeho styl k nám skvěle zapadl. Je skvělým nahrávačem, je těžké mu vzít míč a díky němu jsme dominovali. Byl to důležitý zápas a on hrál přesvědčivě."

Coutinho se díky nasazení Arthura posunul víc k soupeřově bráně. "Coutinho může hrát na obou pozicích. Záleží, kde se zápas hraje. Je to hráč, který dokáže dávat góly, driblovat, dokáže dát finální nahrávku a najít si prostory před bránou."

A nakonec se samozřejmě nesmělo zapomenout na Messiho. "Přišel tu s tím, že v minulém zápase proti PSV dal hattrick a teď dal další dva góly. ¨Messi je vždycky vidět. Měl smůlu, že dvakrát trefil tyč. Je šťastný a to je pro nás důležité."


Zdroje: sport-english.com, fcbarcelona.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
Fanklubový eshop FC Barcelona