Villarreal CF 1-2 FC Barcelona

Barcelona dokázala zvládnuť náročný zápas na ihrisku Villarrealu, keď sa o tesné víťazstvo 1:2 postaral dvomi presnými zásahmi francúzsky kanonier Antoine Griezmann.

Prvá obrovská šanca prišla už v 6. minúte, keď Frenkie de Jong v šestnástke efektívne sklepol prihrávku na lepšie postaveného Griezmanna, jeho strela však bola zblokovaná.

Fakt, že Frenkie de Jong má v zálohe najmä ofenzívne povinnosti, potvrdil aj ďalší vývoj zápasu - v 16. minúte sa po Albovej prihrávke naprieč pokutovým územím dostal do tutovky - lenže zahodil nemožné, inými slovami - Sergio Asenjo predviedol azda zákrok kola.

O dve minútky neskôr sa Asenjo opäť nenechal zahanbiť, keď chytil strelu Lionelovi Messimu, ktorý pálil z uhla.

Napriek týmto šanciam Barçy a dalo by sa povedať aj určitej prevahe otváral skóre Villarreal, konkrétne mladý krídelník Chukwueze. V 26. minúte prekonal ter Stegena a "žltá ponorka" tak predviedla Kataláncom lekciu z efektivity.

Lenže z vedenia sa radovali domáci len niečo cez minútku - Óscar Mingueza fantasticky vysunul Griezmanna, ktorý elegantne preloboval Asenja - 1:1.

Zápas sa tak prakticky začínal od nuly a Barça pokračovala v držaní lopty na súperovej polovici. Ovocie to priniesol v 35. minúte, keď pod tlakom hostí stopér Juan Foyth chcel vrátiť loptu gólmanovi, nevšimol si ale napadajúceho Griezmanna, ktorý toto zaváhanie využil a poslal Barçu do vedenia.

Druhý polčas už tak bohatý na šance nebol, až v 63. minúte prišla zmienky-hodná príležitosť, Capoue v obrovskej šanci mieril len do stredu bránky.

O dve minútky neskôr prišiel moment, kedy väčšine fanúšikom Barçy musela stuhnúť krv v žilách. Trigueros zasiahol Messiho stojnú nohu a ten v bolestiach putoval na zem. Carlos del Cerro Grande neváhal a ihneď domáceho záložníka vylúčil.

V 78. minúte mal dobrú šancu najlepší strelec Villarrealu Gerard Moreno, ktorého v tomto zápase príliš vidieť nebolo, svojou slabšou pravačkou ale mieril vedľa.

O šesť minút na to sa Barça dostala do brejkovej situácie, Ousmane Dembélé prihrával Frenkiemu de Jongovi, ktorý sa pokúsil Asenja prelobovať, tento pokus mu ale vôbec nevyšiel.

Katalánci tak majú po 32 ligových zápasoch 71 bodov a stále platí fakt, že v boji o titul majú všetko vo svojich rukách.

25. dubna 2021, 16:15 Estadio de la Cerámica Digi Sport 3

Villarreal CF

1 : 2 Carlos del Cerro Grande

Chukwueze (A - Pau Torres) 26'
  28' Griezmann (A - Mingueza)