CoolCamp

VYDOBYL SI SEMEDO MÍSTO V ZÁKLADU?

VYDOBYL SI SEMEDO MÍSTO V ZÁKLADU?

Pravý bek v Lyonu naskočil od první minuty, jeho hlavní konkurent však zaskakoval jinde.

Sergi Roberto je už nějaký čas preferovanou volbou na post pravého beka, ale že by jej Nélson Semedo konečně předskočil?

Byl to Roberto, kdo v základu naskakoval při triumfu 5:1 nad Realem Madrid a také při demolici Sevilly (6:1) v Copa del Rey, což byly doposud asi největší zápasy Barcelony na domácí scéně. V posledním pohárovém střetnutí s Realem však v základu začínal Semedo, což by ale mohlo být zdůvodněno i tím, že šlo jen o rotaci. V základu totiž naskočil třeba i Malcom a Messi začínal na lavičce. Šlo o první zápas vyřazovacího souboje a trenér v nabitém programu potřeboval sestavu trochu protočit.

Ve skupinové fázi Ligy mistrů Sergi Roberto naskočil do všech zápasů – kromě těch, kdy byl zraněný. V zápase proti Lyonu to ale byl právě Semedo, kdo na pravém beku začínal v základu. Sergi Roberto však zaskakoval v záloze za zraněného Arthura.

Až se Arthur vrátí, převezme Sergi opět místo pravého beka? Nebo Semedo v posledních dvou důležitých utkáních dokázal, že on má být tím vyvoleným?

Semedo v poslední době podává dobré výkony, čímž by si své místo v základu mohl pojistit. Na druhou stranu má ale Sergi Roberto dlouhodobě dobrou reputaci a Ernesto Valverde mu plně důvěřuje.

Tihle dva se možná o své místo budou prát až do konce sezóny. V každém případě je však fajn mít dva hráče, kteří budou chtít dokázat, že si své místo v týmu zaslouží. A příležitostně samozřejmě mohou naskakovat i společně.

Jak byste situaci na pravé straně obrany vyřešili vy? Řekl si Semedo dostatečně jasně o své místo v základu?

OLYMPIQUE LYONNAIS - FC BARCELONA: MIGUEL RUIZ


Zdroje: barcablaugranes.com

Diskuze ke článku

 • vikinecek
  21.02.2019, 11:04

  Za mňa určitě Semedo, Roberta mám rád, ale skor ho vidím ako náhradu do zálohy....predstava Semeda na pravej strane spolu s Dembelem, aspoň v 5 zápasoch za sebou, to je veľmi lákavé :-)

 • Luis
  21.02.2019, 11:44

  Valverde bude spíš preferovat Roberta, mně se víc líbí Semedo! Ale nejsem trenér smiley

 • PiGGy Člen fanklubu
  21.02.2019, 19:34

  Pokud budeme hrát stále bez pravého křídla, tak je jedno kdo tam bude hrát. Pokud, ale nastoupí pravé křídlo, tak Semedo je jasná volba.

 • LeoMessi Tipér
  21.02.2019, 19:41

  Tak tady neni o čem že ano...smileysmiley

 • Pingu
  21.02.2019, 21:26

  Moje představa o sestavě a představa toho pána co o ní rozhoduje.... to jsou úplně jiné sporty !


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
Fan-Shop