CoolCamp

Whats up, Barca! aneb Katalánci znovu na cestách, tentokrát v USA

Whats up, Barca! aneb Katalánci znovu na cestách, tentokrát v USA

Barcelonisté přistáli včera brzy nad ránem v Miami, kde na ně v noci ze dneška na zítřek čeká přátelský zápas proti Neapoli. V sobotu je pak na programu odveta v Michiganu. Jedná se o závěrečnou část letošní přípravy.

Po devítihodinovém letu se na jedné z ranvejí Miami International Airport objevil zhruba v úterý zhruba v jednu hodinu ráno našeho času (17:00 místního) charterový speciál s barcelonskými hráči, trenéry a členy vedení na palubě.

Hráčů odcestovalo celkem 26 a z managementu nechyběli prezident Josep Maria Bartomeu, ředitelé Jordi Moix, Javier Bordas a Marta Planaová, kulturní delegátka Teresa Basiliová a výkonný ředitel Óscar Grau.

Dvě tréninkové jednotky před výkopem

Premiérový trénink na americké půdě absolvovali po příletu pouze čtyři hráči a to Iňaki Peňa z Barcelony B a trojice, která se představila na Copě Américe ve složení Philippe Coutinho, Arthur Melo a Arturo Vidal. Trénovalo se dopoledne na hřišti Barryho univerzity a pro Jihoameričany se jednalo o druhé cvičení v rámci tohoto týdne, v němž se vrací po prodloužené dovolené.

Po dvou letech se pak barcelonští fotbalisté vrátili na trávník Hard Rock Stadium, kdy zde hráli proti Realu Madrid, a to odpoledne, kdy zde absolvovali první řádný trénink i všichni ostatní.

Komerční aktivity nesměly chybět ani v USA

V rámci institucionálních aktivit čekaly na Blaugranas dvě akce. První proběhla pod záštitou Sony – od včerejška nového partnera klubu – a kromě vybraných hráčů a výše vypsaných činovníků, k nimž se ještě přidali technický sekretář Éric Abidal a velvyslanec Juliano Belletti, se jí zúčastnili interpreti jako Carlos Vives, Becky G, Nicky Jam, Pedro Capó a ChocQuibTown. Nechyběl ani bývalý barcelonský hráč a dnes hudební producent, José Manuel Pinto.

Druhá událost se pak konala v Bayfront Parku a zúčastnilo se jí na 8 tisíc lidí. O živou hudbu se postarali výše jmenovaní Capó s Pintem + Play N Skillz a k pětici hráčů se znovu přidali také členové představenstva. Trochu v ústraní se pak zástupci vedení střetli s miamským fanklubem pod záštitou jednoho z klubových sponzorů, společnosti Konami, která vytváří sérii PES.

Dodejme, že v Miami se bude hrát zítra v 1:30 SELČ a poté bude následovat přesun do Ann Arbor. Na zdejším Michigan Stadium, který je největším ve Spojených státech a druhým největším na světě, se hraje v sobotu 10. srpna od jedenácté hodiny večerní našeho času. Dodejme, že stejně jako v nedělním souboji s Arsenalem budou barcelonisté hrát s logotypem oslavujícím 120 let od založení klubu.


Zdroje: fcbarcelona.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
Fan-Shop