Xavi: Chceme ukázat, že jsme v Evropě konkurenceschopní

Xavi: Chceme ukázat, že jsme v Evropě konkurenceschopní

Barcelonu čeká náročná odveta v osmifinále Evropské ligy. První utkání proti Galatasarayi skončilo na Camp Nou remízou 0:0. Xavi před tímto utkáním hovořil na předzápasové tiskové konferenci.

"Je to finále. Nemůžeme klopýtnout, jde tady o všechno. Potřebujeme větší intenzitu než v prvním zápase. První poločas se mi nelíbil. Ve druhém poločase jsme byli lepší, ale ne v koncovce," řekl Xavi.

"Proti Osasuně jsme zápas rozhodli brzy, protože jsme hráli intenzivně a byli jsme rychlí s míčem. Zítra to musí být stejné."

"Minulý týden jsme úkol nezvládli a nyní musíme vyhrát na těžké půdě s fanoušky, kteří opravdu podporují svůj tým. Je to stejná situace jako v Neapoli."

Xavi hovořil o tom, že jeho tým je nyní pod tlakem:

"Líbí se mi to. Jsem soutěživý typ a stejně tak hráči. Ze zápasu proti Neapolu jsme vyšli posíleni a teď můžeme udělat to samé."

Trenér považuje Evropskou ligu za důležitou soutěž, aby se podpořil projekt, který se v klubu buduje:

"Hlavním cílem je vrátit se zpět do Ligy mistrů, ale toto je evropská soutěž a my chceme ukázat, že můžeme být v Evropě konkurenceschopní. Evropská liga je skvělá soutěž."


Zdroje: www.sport.es



Diskuze

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Klubové novinky

Zobrazit více

Tabulka LaLigy

1. FC Barcelona 94
2. Real Madrid CF 86
3. Villarreal CF 72
4. Club Atlético de Madrid 69
5. Real Betis Balompié 60
6. RC Celta de Vigo 54
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Kylian Mbappé 25
2. Vedat Muriqi 23
3. Ante Budimir 17
4. Ferrán Torres 16
5. Vinicius Junior 16
6. Lamine Yamal 16
10. Robert Lewandowski 14
Zobrazit celou tabulku

 

Chat