Xavi: Mluvil jsem s Endrickem, o takové talentované hráče máme zájem

Xavi: Mluvil jsem s Endrickem, o takové talentované hráče máme zájem

Trenér Barcelony Xavi v rozhovoru pro ESPN uznal, že zapracoval na jednání s Endrickem, který patří k největším brazilským talentům.

"Mluvili jsme s jeho otcem a také přímo s hráčem. Vysvětlil jsem jim projekt, který v Barceloně máme. Cheme talentované hráče a to on je. Dává góly, má skvělý dribling a další výborné schopnosti," řekl Xavi.

"Je to typ hráče, kterého potřebujeme. Zná náš projekt a sledujeme ho. Doufám, že se k nám přidá. Rozhodnutí je na něm," dodal.

V rozhovoru dále vysvětlil, proč odmítl nabídku od brazilského národního týmu, kterou dostal v době trénování v Al-Sadd:

"Přijeli jsme do Kataru a nabídli mi, abych se stal součástí Titeho trenérského týmu. Já ale chtěl být trenérem a ne asistentem. Byla to obrovská příležitost, ale nevyužil jsem ji, protože jsem měl jasno o tom, že jednou chci trénovat v Barceloně. To byl můj sen a teď tady jsem."


Zdroje: www.sport.esDiskuze

Reekwon
Senior editor

Bude těžké ho získat, především z toho pohledu, že o něho má zájem plno top týmu, včetně PSG a Realu Madrid, kteří oba hledají středního útočníka do budoucna. To samé bude čekat nás a tohle by byla skvělá varianta, jenže je jasné, že klub se nebude pouštět do žádných finančních závodů s PSG ani Realem Madrid. Nebude moci tyhle týmy přeplatit jak v nabídnuté částce Palmeiras, tak ani v nabídnutém platu samotnému hráči a je to v podstatě správně, protože touhle řekou už jsme jednou šli a pořád se z ní snažíme dostat ven. Ať si sám hráč zvolí, jakou cestou se do Evropy vydá.

28.11.2022, 09:35
Andreas Reekwon

Ja ale nerozumiem ako sa môže toľko platiť za 16 ročného hráča z brazílskej ligy ktorý odohral 10 zápasov . Talent to určite je, ale aj obrovské riziko. Mne osobne by sa páčilo , ak by sme stiahli z Dortmundu Adeyemiho a čím skôr , tým lacnejšie .

28.11.2022, 10:59
Reekwon Andreas
Senior editor

No on se nebude přesouvat teď, když mu je 16. Minimálně do 18 let zůstane v Brazílii a asi se úplně neočekává, že hned v létě ho někdo koupí a nechá ho zatím v Palmeiras. Maximálně s nějakým týmem podepíše dohodu, ale ani Palmeiras na to nebudou spěchat a vyslechnou všechny nabídky. Je to teď asi nejžhavější brazilské zboží. Ale můžu se plést, třeba přiběhne v létě PSG a vysype jim stovku smiley

Adeyemi přišel do Dortmundu v létě a podepsal smlouvu do 2027 i kdyby jsme po něm šli za rok, tak s Dortmundem vyjednávání nebudou jednoduchá. Ale mám pocit, že jsi spíš myslel Moukoka, kterému končí smlouva v létě. Ten by byl ideální, náhradník za Lewandowskiho a přebral by to po něm, až by skončil. O něho bude ale také poměrně tahanice, i kvůli tomu, že bude zdarma, ale údajně je to velký fanoušek Barcelony, tak uvidíme.

28.11.2022, 11:38
Andreas Reekwon

Nie. Myslel som Adeyemiho lebo sa mi páči jeho štýl futbalu. Ale na Moukoka som úplne zabudol. Aj nato , že môže byt potencionálne zadarmo. Ale tam očakávam skôr hru peňazí . Kto viac nasype, ten berie. Obecne , dnes už tie talenty nechodia do klubov ktoré majú radi ale za najvyšším platom. To ma na tom štve najviac. Sa úplne vytráca tá samotná radosť z futbalu a všetko sa točí len okolo výplatnej pásky . Česť výnimkám

28.11.2022, 13:24

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Tabulka LaLigy

1. Real Madrid CF 21
2. FC Barcelona 20
3. Girona FC 19
4. Club Atlético de Madrid 16
5. Real Sociedad de Fútbol 15
6. Athletic Club 14
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Jude Bellingham 6
2. Takefusa Kubo 5
3. Álvaro Morata 5
4. Robert Lewandowski 5
5. Sergio Arribas 4
18. Ferrán Torres 3
44. Raphinha 2
45. João Cancelo 2
65. Pedri 1
76. Pablo Gavira 1
Zobrazit celou tabulku

 

Chat