Xavi: Titul je pro náš projekt velmi důležitý

Xavi: Titul je pro náš projekt velmi důležitý

Barcelona ve včerejším zápase vyhrála na hřišti městského rivala Espanyolu 4:2 a definitivně si zajistila ligový titul. Zápas se od prvních minut vyvíjel velmi jasně, což podtrhlo poločasové vedení 3:0. Po divokém závěru, kdy oslavy přerušili domácí fanoušci, kteří vtrhli na hřiště, hovořil Xavi na tiskové konferenci.

"Je to skvělý pocit. Je to odměna za více než deset měsíců práce. Titul je pro náš projekt velmi důležitý. Je to skvělý úspěch pro klub i fanoušky. Musíme pokračovat v této cestě," řekl spokojeně.

"Titul jsme podepsali skvělým výkonem. V prvním poločase jsme byli brilantní. Titul jsme si zajistili v derby. Je to skvělý scénář."

Trenér se také vyjádřil k oslavám přímo na hřišti:

"Myslím si, že to stačilo. Oslava a euforie jsou normální, ale myslím, si, že to stačilo. Nehráli jsem doma a pokračovali jsme v šatně. Tyto reakce a emoce je těžké kontrolovat, ale řekl jsem hráčům, že je čas jít do šatny."

Na závěr přiznal, jaké měl při oslavách pocity:

"Vzpomněl jsme si na svou rodinu, ženu, rodiče, děti a bratry. Také na zaměstnance klubu a hráče, kteří hodně trpěli. Jsme ve Španělsku a kritika je normální. Stalo se mi to, když jsem ještě hrál. Jsem velmi tvrdohlavý a jsem toho názoru, že za dobře odvedenou práci přijde odměna. Tímto přístupem jsme dokázali hráče přesvědčit."


Zdroje: www.sport.esDiskuze

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Tabulka LaLigy

1. Real Madrid CF 21
2. FC Barcelona 20
3. Girona FC 19
4. Club Atlético de Madrid 16
5. Real Sociedad de Fútbol 15
6. Athletic Club 14
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Jude Bellingham 6
2. Takefusa Kubo 5
3. Álvaro Morata 5
4. Robert Lewandowski 5
5. Sergio Arribas 4
18. Ferrán Torres 3
44. Raphinha 2
45. João Cancelo 2
65. Pedri 1
76. Pablo Gavira 1
Zobrazit celou tabulku

 

Chat