CoolCamp

Za mě to ruka nebyla, tvrdil Piqué. Fati doufá, že ještě v Barceloně nastřílí hodně branek

Za mě to ruka nebyla, tvrdil Piqué. Fati doufá, že ještě v Barceloně nastřílí hodně branek

K remíze na El Sadaru se z řady barcelonských hráčů vyjádřili čtyři včetně autora jedné branky a přestupku proti pravidlům, který v závěrečné desetiminutovce vyústil v penaltu.

Gerard Piqué

Penalta? Má ruka nezabrala více místa než obvykle a skok byl přirozený. Za mě nebyla.

Neobáváme se. Ačkoliv to není začátek jaký jsme si představovali, uvědomujeme si, že liga je velmi dlouhá a hlavní je mít šanci na titul v březnu nebo dubnu. Rádi bychom nyní měli 9 bodů, ale máme více obtíží, než jsme předpokládali.

I přes absence jsme postavili spoustu odchovanců a ti se postavili výzvě. Musíme se zlepšit, ale hlavní je, že nyní jsme všichni spolu. Je to dobrý okamžik pro tohle a tým si musí navzájem věřit.

Neymar? Musíme se soustředit na to, co zde nyní máme. Uvidíme, jestli k nám přijde. Do té operace se zapojilo velké množství lidí.

Neříkám, že je nervózní, ale od konce minulé sezony se objevily odlišné názory na to, co představuje náš klub. Je dobré, že máme více variant, ale měli bychom si dát pár měsíců. Právě jsme dvakrát za sebou vyhráli španělskou ligu a v první sezoně Ernesta Valverdeho i pohár. Jsou dvě možnosti – pro anebo proti. Pro tým je nejlepší, když všichni půjdeme stejným směrem.

Ansu Fati

O rekordu jsem se dozvěděl až nyní, teď mi o něm řekli. Je to pro mě velká čest a doufám, že budu moci v barvách Barcelony dát více branek. Pokusím se využít každé příležitosti, která se mi dostane.

V momentu, kdy jsem střílel na bránu, jsem nevěděl, že to spadne do sítě. Otočil jsem se, podíval dopředu a pomyslel si: ‘Kruci, ono to tam spadlo.’ Byl jsem poněkud překvapený.

Jsem velmi šťastný ze své první branky, ale chtěli jsme tady vyhrát a to se nám nepovedlo. Proto jsem trochu smutný.

Musíme jít nadále touto cestou. Je škoda, že jsme v poslední minutě dostali gól a nakonec remizovali, nicméně musíme zvednout hlavy a jít dál. Nic jiného nám nezbývá.

Clément Lenglet

Jsem trochu naštvaný kvůli výsledku. Počítali jsme s více body a chtěli vyhrát. Tyto věci se stávají, ale je zapotřebí s nimi něco dělat. V příštím utkání chceme zahrát lépe.

Neobávám se toho, vše můžeme napravit. První poločas určitě nebyl nejlepší v našem podání. Potřebujeme si důkladně prohlédnout těch 45 minut a podívat se, co přesně se stalo.

Neviděl jsem tu ruku v televizi, ale byl jsem blízko hráče. Piqué nemohl nic udělat, aby tu ruku stáhl. Je třeba respektovat rozhodnutí arbitra.

Tohle se Barceloně dělo i v sezoně 2008/09. Je pravdou, že jsme takto špatně nezačali sezonu už dlouho, ale je před námi spousta zápasů a pořád můžeme dohnat ztrátu na první týmy v tabulce.

Sergi Roberto

Soupeři nás hodně tlačili a stálo nás hodně držet míč pod kontrolou. Tvrdě jsme zamakali a dokázali srovnat skóre a dát ještě jednu branku, ale pak jsme zase neměli utkání pod kontrolou. Odcházíme vzteklí a musíme myslet na další zápas.

Tohle se Barceloně dělo i v sezoně 2008/09. Je pravdou, že jsme takto špatně nezačali sezonu už dlouho, ale je před námi spousta zápasů a pořád můžeme dohnat ztrátu na první týmy v tabulce.

Uvědomujeme si, že na některých stadionech se tohle děje a soupeř hodně tlačí. Když nevyužijete šancí, můžete za to draze zaplatit. Dali první góly a později nás stálo hodně úsilí vytvořit si šanci.

Máme před sebou téměř celou sezonu a odehráli jsme pouze tři kola. Tohle je začátek a tento duel slouží jako varování, že si nemůžeme dovolit příliš relaxovat.


Zdroje: fcbarca.com

Diskuze ke článku

  • Jirka Luňák
    02.09.2019, 11:02

    Šel tam hloupě, jasná penalta


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV