ATLÉTICO MADRID 1:1 FC BARCELONA

Vítězná série Barcelony je u konce. Ačkoliv vedoucí tým LaLigy během druhého poločasu na Wanda Metropolitano dominoval, ze svých šancí proměnil jedinou a musel tak vzít zavděk bodem za remízu.

Defenzivu Atlética už po 30 sekundách překvapila spolupráce Messiho se Suárezem, po které se však první jmenovaný k dostatečně razantnímu zakončení neprotlačil. A ze strany Barcelony to na dlouhou dobu bylo všechno. I když hosté drželi míč, jejich ofenzivní hra byla statická a bez nápadu. K tomu na rozdíl od Atlética nedokázali zavírat prostor mezi obranou a zálohou a při rozehrávce dělali laciné chyby.

V úvodních 20 minutách si tak colchoneros vypracovali několik nebezpečných šancí a Barçu musel podržet brankář Ter Stegen. I on byl ale krátký proti skvělé střele Saúla, která ve 21. minutě otevřela skóre.

Pořádnou příležitost na srovnání měli Katalánci až po půl hodině ze standardní situace, jenže výška Suárezova výskoku plně odpovídala dosavadnímu výkonu. Atlético se dostalo pod tlak až závěrečných několika minutách, což přineslo i velice diskutabilní zákrok Gabiho proti Messimu na hranici pokutového území, avšak vedení udrželo.

Po přestávce se Barcelona rozjela o poznání rychleji, takže v krátkém sledu se do dobré střelecké pozice dostal Suárez a hlavně Messi z přímého kopu. Argenticova rána bohužel orazítkovala tyč. Nato trenér Valverde sáhl ke dvojímu střídání. Ze hřiště docela překvapivě odešel Iniesta, jenž během druhé třetiny hry předváděl velice dobré pasy, a Semedo, které nahradili Deulofeu a Sergi Roberto.

Čerstvé síly ovšem pomohly domácí obranu rozhýbat a v 71. minutě se Messi dostal do další nebezpečné pozice, ale i tentokrát jeho ráně k úspěchu kousek chyběl. Kolem 80. minuty nicméně přišly chvíle v hlavní roli se Suárezem a Oblak byl konečně překonán. Nahrávku od Deulofeua sice 30letý útočník nevyužil, ale perfektní centr od Roberta už neodmítl, 1:1.

V 88. minutě se Suárez mohl stát barcelonským hrdinou, když Deulofeu rozjel rychlý kontr, přenesl hru na Gomese a ten Suárezovi neservíroval míč do stoprocentní šance. Uruguayec však byl půl kroku pozadu. Poslední slovo v napínavém utkání měl Messi, kterého v 93. minutě nevybíravě zfauloval Griezmann těsně před šestnáctkou. Druhý přímý kop se ale Messimu vůbec nepovedl, takže následovala dělba bodů.

Primera Divisón - 8. kolo 14. října 2017, 20:45 Wanda Metropolitano Digi Sport 3

Atlético Madrid

1 : 1 Antonio Lahoz

Gabi (A - Carrasco) 14'
Saúl (A - Carrasco) 21'
  33' Umtiti
  45' Rakitič
Juanfran 76'
  82' Suárez (A - Roberto)
Saúl 90+2'
Griezmann 90+3'

Oblak - Juanfran, Godín, Savič, Luis - Koke, Gabi (83' Torres), Saúl, Carrasco (73' Partey) - Griezmann, Correa (59' Gaitán)

Ter Stegen - Semedo (61' Sergi Roberto), Piqué, Umtiti, Alba - Rakitič (79' Paulinho), Busquets, Iniesta (61' Deulofeu) - Gomes, Messi, Suárez

Caltic8
Administrátor

Jsme si to trochu vyžrali v zápase, kdy Atlético rozhodně bylo k poražení. Ale ne že by to bylo překvapení, když jsme proti silnému soupeři zase pořádně zahráli jen jeden poločas. V tom prvním byla Ernestova taktika (opět) nesmyslná, zato střídání se povedlo hodně. A poslední moment zápasu byl docela symbolicky v duchu závislosti na Messim. Jediný gól dal sice Suárez, ale ze tří tutovek je to málo.

Hlavně Alba a Ter Stegen smiley

14.10.2017, 22:59
Hába Caltic8

Jaká nesmyslná taktika? Valverde je PAN TRENÉR!!! smiley

15.10.2017, 07:52
Maximus80 Hába

Taky si myslím,ono to není sranda když Atletico jen brání a dopředu jen z brejku,já sem spokojenej,stejně jako Sportingu i Atleticu došli proti nám sili,něco to značí,šance nešance,rozhodně to má hlavu a patu a s nějakým martinem to nelze srovnávat,ani s Enrique,ten jen kopíroval

15.10.2017, 10:27
Caltic8 Maximus80

Zaprvé si Hába dělal prdel, zadruhé WTF? Pokud Enrique jen kopíroval, co udělal Valverde? smiley A Martino byl v tuhle dobu za hrdinu, protože vyhrál Supercopu, vyhrál oba úvodní zápasy LM a po 8 kolech měl v lize pořád plný počet bodů.

15.10.2017, 11:12
Maximus80 Caltic8

mám kámošku v řecku co fandí chodí na Olympiacos,což bude pro nás trochu zvláštní 18.10. a když k nám měl přijít Valverde,tak na něj měla samou chválu pač si ho pamatovala z toho Olympiacosu,to není žádnej nazdárek co mu dali B-tým tam udělal dobrý výsledek,že v té 3 lize ti mladíci prostě vždy budou excelovat a hybaj trénovat hvězdy do A-týmu.On má systém,vidím to

15.10.2017, 12:47
Tarja Caltic8

Ale ty Albovy kreace, to je hrozna ostuda.smiley

15.10.2017, 08:37
PiGGy Caltic8

V čem byla ta taktika nesmyslná? A pochválit průměrného Albu a nezmínit famózního Busiho?

15.10.2017, 10:08
Caltic8 PiGGy

Alba sice měl pasáž, kdy toho hodně zkazil, ale ohromně makal dopředu i dozadu. Do příchodu Deulofeua byl jediné fungující křídlo a vzadu nám několikrát zachránil šanci na body, protože (třeba i na rozdíl od Busquetse) nebránil statistiky. Díky tomu, jak se nabízel, přes něj chodila kombinace (zdaleka nejvíce doteků s míčem) a kromě toho má nejvíce klíčových nahrávek ze všech hráčů.

15.10.2017, 10:56

Byl jediné křídlo, protože do té doby jsme hráli 4-4-2 nebo 4-4-1-1, kde pravá strana nemohla fungovat když Gomes 95% přihrávek vrací zpět. A že by nám něco zachránil to bych neřekl, když Atleti měli 3 šance a 1 proměnili jinak hráli svojí klasiku když vedou. A není důležité kolik toho naběháš, ale jak se umíš postavit, v tom je Busi geniální smiley

15.10.2017, 11:27

Když máš furt potřebu porovnávat Albu s Busquetsem, podívej se na šance Atlética z prvního poločasu. Pokaždé tam Busquets stojí za hráčem nebo výklusem stínuje. Naopak ve druhém poločase, když Atlético chodilo do útoku trochu jinak, k takovým střelám nedocházelo, což byl v nejednom případě důsledek toho, že Alba dokázal útočníka předběhnout, byť se vracel přes celé hřiště.

15.10.2017, 11:58

Tak potom jsme se dívali oba na jiný zápas! smiley A srovnávat si začal ty, já jen napsal, že hrál lépe. smiley

15.10.2017, 12:28

To máš pravdu, "že hrál lépe" totiž absolutně nesplňuje definici srovnání.

15.10.2017, 12:42

Dobře, když chceš slovíčkařit, tak si to celé přečti od znova.

15.10.2017, 12:51

První poločas jsme tahali za kratší konec. Pravdou je, že podobně jsme proti Altéticu hráli mnohokrát a bylo jasné, že to bude velmi těsné. Nic to však nemění na tom, že jsme prvních 20 minut bránili divně a že předzápasová kritika nasazení Gomese na pravé křídlo se ukázala být oprávněná.

Hlavně mi vadí to, že Atlético už rozhodně není tak silné jako bývalo, přesto jsme půl zápasu vypadali podobně jako proti Realu i Juventusu.

15.10.2017, 11:08

S nasazením Gomese jsem taky nebyl nadšený, ale zpětně to dávalo smysl. Ikdyž bych třeba raději třeba viděl Paulinha, ale ten toho dost nacestoval.
Valverde to postavil na výsledek a ne na krásu, proto zvolil 4-4-2/4-4-1-1 na začátek s tím, že kdybychom jsme se dostali do vedení my, tak by byl střed hříště vyrovnán, protože Atleti hráli stejný systém nebo by se dalo přejít i do 4-2-3-1. Díky téhle taktice jsme hráli bez Suáreze, který absolutně neví kde má hrát a běhá všude možně a ve výsledku pak není tam, kde má být. Proto ikdyž jsme se hodněkrát dostali do krajních pozic, kde mohl přijít centr, tak nebylo komu centrovat, protože tam Suárez nebyl a z druhé strany to nikdo u téhle formace nezavře. Po střídaní a přechodu na 4-3-3 Suárez ožil a najednou se dostával do gólovek.

Za mě tedy super, že nehrajeme stále stejný systém a jsme pro soupeře méně čitelní. Teď jen to vše vyladit a zvyknout si na to a na jaře budeme sklízet ovoce. smiley

15.10.2017, 11:47

Zpětně dávala smysl taktika, kdy jsme se do vedení dostat nemohli, protože jsme si nevytvořili šanci, a nemohli jsme ani udržet čisté konto, protože takhle dobře bránit neumíme? Aha...

15.10.2017, 12:02

Takže Messi neměl šanci v první minutě, kde nás mohl dostat do vedení?

15.10.2017, 12:15

Jo, Messi si vytvořil jednu šanci po 30 sekundách, která byla výsledkem jen jeho schopností. Jak s tím souvisí skutečnost, jsme skoro celý poločas hráli tak, že skóre po něm bylo zcela zaslouženě 1:0?

A pochopil si to špatně. Já tu taktiku chválil zpětně, tak že byla použita před zápasem a dávala smysl na celý zápas a i případné střídaní, ne že jsme s ní hráli skvěle.

15.10.2017, 12:38

Zápas měl grády,dali krásný řekl bych haluzový gol a vesměs sme je drtili,tak doufám,že vás tady všechny konečně už přesvědčili borci,že na to máme!A Luis,to byla oslava jak se patří,krásný to bylo smiley

14.10.2017, 23:10

Já doufám, že dnešní gól nakopne Luize a začne to tam pálit jako správný El Pistolero smileysmiley

14.10.2017, 23:33

Sergi a Deulofeu zaklad! Ta hra vypadala uplne jinak. Prvni polocas byl trapny, ale v konecnem souctu jsme si podle me ty tri body zaslouzili. Nevadi, ze hriste aspiranta na titul je i bod dobry. smiley

15.10.2017, 08:36
PiGGy Tarja

Hra vypadala jinak vzhledem k výsledku. Atleti celý druhý poločas jen bránili, tím pádem jsme přešli na klasické 4-3-3. Navíc hráli na straně, kde hrál Carrasco, který už šlapal vodu, proto taky později střídal. Semedo nehrál špatně bohužel neměl s kým hrát na pravé straně a Gomes ožil až po přesunu na levou stranu.

15.10.2017, 10:14
Tarja PiGGy

Jasne, zmenila se taktika, zmenili se hraci, to je celkem jedno, jak to reknu. :) Deulo to tam proste uplne jinak rozhybal a to nam vepredu chybelo. A Sergiho jsem ani nemyslela na ukor Semeda, i kdyz to byl jeho slabsi zapas, tak jak rikas, nemel si to velice s kym dat.

15.10.2017, 10:46

Stačili premeniť šance a bolo by to za trri body. Nevadí, ide sa ďalej.

15.10.2017, 08:48

Dobrý zápassmiley.Mohli vyhrat oba,Atleti za část prvního poločasu a my za druhý poločas...Dělba zasloužena..Nic se neděje,jak psal Tarja,u aspiranta na titul bod supersmiley...

15.10.2017, 09:33

Když bych hodnotil zápas celkově, musím říct že bychom si výhru zasloužili. Lepší na balonu,dominantní 2/3 zápasu, ale bohužel bez gólového efektu.
Šance byly, ale smůla a někdy kousek nám chybělo.
Výborný zápas odehrál Umtiti, Busquets. Jediný kdo se mi nelíbil je Alba. V poslední době není schopen odcentrovat ani 1 balón do vápna, aniž by netrefil prvního bránícího hráče a to nemluvím o souboji 1 na 1, kdy všechno vrací dozadu nebo do strany.
A to nemluvím o jeho komediálních výstupech.
Tým jako my to nemá zapotřebí a já bych to trestal v klubu interně...

15.10.2017, 10:11
Kavino contento

Tak on Alba si myslím, nemá ani v popisu práce chodit 1 na 1.. není to žádný super technicky hráč, který by zamotal klickami soupeřovu hlavu... je to levý bek, který má čekat na nábehy a centrovat. Centry má bídné, ale to už se ví dlouho. Kompenzuje to houzevnatosti. Ovšem 1 na 1, ve stylu Ronaldinha ala kde mas nohy a hlavu, opravdu nečekej.

15.10.2017, 11:01
contento Kavino

Je jasné, že to není druhý Ronaldinho.
Včera měl celý zápas spoustu prostoru a směrem dopředu nic neukázal. Proti tak dobrýmu soupeři, navíc kvalitní obraně je důležitý, aby se každá možnost na založení útoku nebo brejku využila a je jedno jestli to táhne Messi, Iniesta nebo Alba.

15.10.2017, 11:44