CoolCamp

Barçagate má první oběť, klub čeká audit

Barçagate má první oběť, klub čeká audit

Představenstvo FC Barcelona se včera sešlo kvůli skandálu se sociálními sítěmi a deník Sport informuje, že během tohoto napjatého šestihodinového setkání byl mimo funkci postaven Jaume Masfererer, ředitel pro oblast prezidentství.

Samotný prezident Josep Bartomeu čelí asi největšímu tlaku od ledna 2015, kdy už po odvolání sportovního ředitele Andoniho Zubizarrety musel řešit spor mezi Lionelem Messim a Luisem Enriquem. Včera ovšem čelil nespokojenosti svých blízkých spolupracovníků v čele s viceprezidentem Emilim Rousaudem, kteří mohli své názory otevřeně vyjádřit.

Bartomeuovi údajně bylo vytýkáno, že dělá rozhodnutí bez řádné porady se zbytkem vedení, přesto za celou dobu jeho rezignaci nikdo nenavrhl a jednání prý dopadlo v celkem dobrém rozpoložení.

Poslední skandál si ale přece jen vyžádal "oběť", kterou je ředitel Masferrer. Vedení totiž rozhodlo, že dokud nebude situace kolem služeb I3Ventures důkladně prošetřena, Masferrer zůstane suspendován ze své pozice, tudíž ani nebude pobírat mzdu.

Kontrakt s I3Ventures (a nejen ten) pak pomůže prošetřit auditorská společnost PricewaterhouseCoopers. Do popředí pozornosti se dostanou faktury za bezmála 200 tisíc eur, které Rousaud a jeho stoupenci vnímají jako možný důkaz nekalých praktik.  


Zdroje: sport.es

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV