REAL BETIS – FC BARCELONA: HONOTENIE NAŠICH HRÁČOV

REAL BETIS – FC BARCELONA: HONOTENIE NAŠICH HRÁČOV

Dvadsiaty hrací deň La Ligy v sezóne 2017/2018 prinieslo niekoľko zaujímavých výsledkov a to už pred začiatkom zápasu nášho klubu na pôde nevyspytateľného Betisu Sevilla ukázalo možnosť navýšiť náskok na čele ligového pelotónu na (v princípe až neuveriteľných) 11 bodov v tejto fáze sezóny. Pohľad na rozdiel medzi FC Barcelona a hlavným porovnávacím lakmusovým papierikom - Realom Madrid - je neskutočný. Do konca ligy sa hrá o 54 bodov a náskok na arcirivala je 16 bodov, ak Real Madrid vyhrá dohrávku. Teda späť k včerajšku... Barca možnosť navýšenia zobrala vážne a po skvelom, v prvom polčase vysoko taktickom, výkone prevalcovala ťažkého súpera na veľmi nebezpečnej pôde pred výbornými fanúšikmi Betisu. Dokonca ich UMLČALA. Barca ide ako píla a to, čo sa deje po taktickej stránke, je od Valverdeho preukazovanie absolútnej kvality. Barca si vie presne počkať na ten pravý okamih, nechá súpera vybehať sa, poľaviť z únavy a potom udrieť. Paráda, paráda a ešte raz paráda.

Ako si počínali naši hráči?

Ter Stegen: 8 (Pán Dokonalý 1)

Nemecký brankár, či stopér pokračuje vo vynikajúcich výkonoch a veru neviem, či je momentálne na svete komplexnejší a lepší brankár. Z môjho skromného pohľade nikto lepší po trávnikoch na tomto poste nebehá. Výborný výkon v rozohrávke, presné centre na krátku, ale aj na dlhú vzdialenosť. Dokázal pod tlakom veľmi presného napádania súperom chladnokrvne rozohrať, spracovať loptu. Aký obrovský rozdiel oproti tomu, čo predvádzal pod tlakom brankár Betisu...

Semedo: 8 (pravý Flesh Gordon)

Poctivý do obrany, dokonalá rýchlosť, mierne, ale naozaj iba mierne nedostatky pri pozičnej hre. Odvaha dopredu nechýba, drobné nepresnosti vyvažoval nasadením a bojovnosťou. Neviem, aké mal taktické pokyny, občas sa mi žiadal nábeh častejšie, ako ho predvádzal. Ale v podstate bezchybný výkon. Kombinácie s Piquém a Rakitičom a sem-tam aj s Messim boli ok.

Piqué: 9 (The Rock)

Neprehral ani jeden súboj. Tvrdý a sústredený, tentokrát bez zbrklosti. Výborne párkrát vyviezol loptu, ustál aj obrovský presing súpera, najmä v prvom polčase. Zápas na tejto pôde bez inkasovaného gólu a dokonca bez stopercentnej šance pre súpera je vynikajúcim vyznamenaním tohto hráča. Stále je to jeden z najlepších stopérov na svete a v tomto zápase to jednoznačne dokázal (aj keď niekoľkým spolufanúšikom na tomto webe iste nie je dosť dobrý :-().

Vermaelen: 9 (Pán Spoľahlivý)

Thomas pokračoval v nesmierne presvedčivých výkonoch. Výborne načasovaný pohyb, perfektný výskok a dokonalý prehľad v hre a jej presné čítanie z neho robia stopérsky stroj schopný hrať skoro stopercentne. Len tie nešťastné zranenia. Do zranenia dokázal v spolupráci s celým tímom držať nulu a obrovskou mierou sa podieľal na skvelom výsledku.

Alba: 8 (ľavý Flash Gordon)

Úžasný hráč do kombinácie vpredu, úžasný hráč do obrannej činnosti, nesmierne rýchly a na rozdiel trebárs od Marcella aj kondične plnohodnotný. Ochota bojovať až do krvi, nekonečné šprinty hore-dole po čiare z neho robia nepostrádateľného hráča. Je to hviezda svetového futbalu a včera to bez akýchkoľvek pochybností pre mňa dokázal. Chýbala len obligátna asistencia na Messiho nábeh...

Umtiti: 9 (Pán Kompresor)

Tak ako to robí kompresor, aj Umtiti za tých niekoľko desiatok minút skoncentroval svoj výkon do absolútna. Začal po zranení tam, kde skončil. Predvídal smer prihrávok, využil pri tom hernú inteligenciu a svoju rýchlosť. Zastavoval útoky, vyvážal loptu, postavil sa telom aj za cenu bolesti. Je skvelý, silný, výbušný, inteligentný a mladý. Včera sa predviedol v plnej kráse.

Busquets: 7 (Pán Rozpačitý)

Prvý polčas bol ťažký, Busquets je brilantný technik, inteligentný hráč, ale v prvom polčase doplácal na svoju jedinú slabinu - nedostatok rýchlosti. Niekoľkokrát nevyriešil situáciu jednoducho a nemal veľa možností predviesť akési vykúpanie súpera otočkou, alebo kľučkou. Nebol na to čas. Veľa bodov ale získal pred skvelou prihrávkou na Messiho gól, keď súpera odzbrojil so šarmom sebe vlastným. Celkove ale nedosiahol úroveň hry z predchádzajúcich zápasov.

Rakitič: 10 (Agent 007)

Ukázal všetko, čoho je schopný. Dokonca aj rýchlosť pri úniku a následnom góle. Jemná technika pri prihrávke na Suárezov volej, čítanie hry a následná dostatočná tvrdosť pri súbojoch, pozičné pokrytie "svojho" územia a neskutočné nabehané množstvo kilometrov. Podľa mňa najlepší výkon Rakitiča v tejto sezóne.

Gomés: 6 (Pán Priemerný)

Jeho najlepší výkon za Barcu, aký som kedy od neho videl. Ale je to stále málo. Keby vynikol aspoň v jednej činnosti (bojovnosť, technika, rýchlosť, výskok, kombinácia), tak by to bolo ok. Ale bojím sa, že (z môjho pohľadu) je vo všetkom strašne priemerný. Všetko vie dobre, ale nič vynikajúco. A to je na Barcelonu málo. Podľa mňa.

Sergi Roberto: 9 (Pán Záložník)

Prototyp záložníka s barcelonskou DNA. Vie všetko a na rozdiel od Gomésa to vie na špičkovej úrovni. Je dostatočne kreatívny a včera kreativitu rozdával plnými priehrštiami. K tomu výborný návrat do obrany, rýchle vyvezenie lopty, skvelá kombinácia s Messim. Výborný, výborný, výborný.

Paulinho: 7 (Pán Kúzelník)

Odkedy prišiel do Barcelony, odvtedy som čakal na "jeho" fintu s prehodením súpera ponad hlavu do protipohybu. Včera mi ju predviedol a už nič iné urobiť nemusel. Ale on urobil ďaleko viac, samozrejme. Je upokojujúcim elementom. Podrží loptu, ukľudní hru, nečakane nabieha. Včera hral pomerne krátko, ale dokázal aj za takú chvíľu dokázať, že do Barcelony patrí.

Deulofeu: Bez známky.

Deulofeu hral veľmi krátko a aj tak mohol dať gól... Ale nie, bez hodnotenia.

Suárez: 10 (Pán Dokonalý 2)

Včera predviedol Suárez dokonalý výkon hrotového útočníka. Behal, napádal súpera, centroval, kombinoval, zrážal sa, zakončoval, simuloval, ofsajdoval. Robil všetko. Perfektný výkon, 2+2 je aj pre hokejisti niečo málo vídané. Má excelentnú formu a som zvedavý, keď mu lopty začne servírovať Coutinho...

Messi: 10+2 (Pán The Best)

Kto včera videl Messiho vyvážať loptu cez 5-6 hráčov súpera od vlastného pokutového územia desať minút pred koncom za stavu 0:4? Ja áno. Kto včera videl zakončiť únik po dvojitom posunutí lopty cez dvoch bezmocných súperov pomocou "ležérnej, darebáckej" strely na bližšiu-stojnú brankárovu nohu? Ja áno. Messi bol včera geniálny. Nezastaviteľný. Neuveriteľný. Taký, že som znovu vykrikoval do noci a nadával na neho. Toto jednoducho normálny pozemšťan tak dlho robiť nedokáže. Messi je The Best, Messi je futbal.

Top hráči bez poradia: Messi, Suárez, Rakitič.

Brankár: s jedným, či dvomi ľahkými zákrokmi. Skôr stopérsky post. Výborné.

Obrana: dokonalé. ani jedna gólová šanca súpera. Obrana hrala pod obrovským presingom, napriek tomu inkasovaná nula. Vynikajúce.

Záloha: výborný pohyb, prelínanie, výmena miest, kombinácia, obrovská pomoc dozadu a dostatočná podpora útoku.

Útok: dokonalé predstavenie. Dvaja útočníci a 4 strelené góly+tri asistencie. Neymar je dávno zabudnutý. 

Celkove veľmi zaujímavý zápas po všetkých stránkach. Hralo sa miestami hore-dole, miestami takticky, miestami rýchlo, miestami pokojne. Emócie boli takisto v každom momente, diváci a atmosféra úžasná. Perfektný večer, perfektný výkon Barcelony.

Dovoľte mi, prosím, na záver pár viet: hodnotenie v texte je len a len môj pohľad, redakcia s tým nemá nič spoločné. Nehodnotím na základe štatistík, ale na základe videného a emóciou podloženého vnímania. Je to len a len názor autora, bez chuti uraziť názor niekoho iného a bez chuti ísť do konfrontácie. Ďakujem za pochopenie.

Peter Maďar
Komentáře

Co se týče zápasu,tak hlavní bod hodnocení zaslouží Gomes. Protože v momentě,kdy odešel ze hřiště,tak Barca získala nad zápasem absolutní kontrolu :-)

22.01.2018, 16:06
shorty Meshuggah82
Člen fanklubu (neaktivní)

Přišlo mi to stejně a jak už jsem říkal měl jsem fakt radost když k nám gomes přišel moc se mi líbil ale proste mu nás styl hry nesedl a musí jít jinde mu bude líp a nám bude líp bez něj ☺

22.01.2018, 16:53

Vlastně je to s Gomesem pořád dokola... S ním hrajeme v 10ti. Včera byl ten rozdíl kdy místo něho přišel Paulinho do očí bijící .... Navíc moc nechápu známku pro Paulinha. Přišel do rozjetého zápasu a ukázal dokonalý přehled, klid i techniku. Byl o 200% lepší než Gomes.... smileyMusím přiznat, že jeho příchod jsem moc nechápal, ale od první chvíle se mi líbí víc a víc :)

22.01.2018, 21:26
Pingu Pingu

Myslim příchod do Barcy, ne včera na hřiště :))

22.01.2018, 21:29

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Barça uzavrela dohodu s Mallorcou

Túto sezónu musia mať kluby kvôli protipandemickým opatreniam k dispozícii alternatívny štadión, ak by situácia nedovoľovala otvoriť ich vlastný domáci futbalový stánok. Real Madrid uzavrel dohodu s Valladolidom, Atlético Madrid s Realom Sociedad, no a FC Barcelona s Mallorcou. (sport.es)


Griezmann bude nosiť číslo 7

Dnes klub na sociálnych sieťach informoval, že Antoine Griezmann bude obliekať od budúcej sezóny dres s číslom 7. ,,Chcem sa poďakovať Philippemu Coutinhovi, ktorý je nielen skvelý futbalista, ale najmä skvelý spoluhráč," vyjadril sa na Twitteri Francúzsky útočník. 


Pokus o vyslovenie nedôvery pokračuje

Na vyslovenie nedôvery je potrebných 16.521 podpisov - zatiaľ sa podarilo vyzbierať 7.500. Zostáva ešte 8 dní.


Zostať by mal aj Philippe Coutinho

Brazílsky futbalista Philippe Coutinho takisto presvedčil na tréningoch Ronalda Koemana, ktorý sa z neho pokúsi dostať maximum v nadchádzajúcej sezóne. (marca)


Júnior Firpo zrejme zostane v Barcelone

Španielske médiá informujú, že Júnior Firpo svojimi výkonmi na tréningoch presvedčil Ronalda Koemana, ktorý s ním počíta do ďalšej sezóny. Odchod by sa realizoval iba v prípade štedrej ponuky.

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Valencia CF 3
2. CA Osasuna 3
3. Granada CF 3
4. Real Betis Balompié 3
5. Real Sociedad de Fútbol 1
6. Real Valladolid CF 1
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

Zobrazit celou tabulku

E-shop

Pánská mikina s kapucí na zip PENYA BARCELONISTA tmavě červená
Pánská mikina s kapucí na zip PENYA BARCELONISTA tmavě červená

od 790 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat