CA Osasuna 0:2 FC Barcelona

Vítězství proti dobře hrající Osasuně se nerodilo snadno, avšak gól Jordiho Alby umožnil Barceloně od první půle tahat za delší konec a v závěru tři body stvrdil mladík Ilaix Moriba. Blaugranas tedy svůj úkol před madridským derby splnili.

Zápas měl od začátku spád, protože domácí Osasuna podávala sympatický výkon. Už ve 2. minutě zkoušel Calleri překvapit ter Stegena pokusem přes půlku hřiště, německý brankář ovšem na brankové čáře stihl míč zachytit. I nadále se musel mít na pozoru, protože navarský tým byl na začátku střelecky mnohem aktivnější.

Barcelona vystřelila na bránu poprvé až ve 30. minutě. Nebyla to sice první akce – předtím na sebe několikrát upozornil hlavně Dest a domácího brankáře zachránil ofsajd před červenou kartou. Ale rozhodně šlo o první povedenou akci a rovnou skončila gólem! Messi na sebe navázal několik protihráčů a krásným pasem uvolnil Albu na levém křídle. Ten se ještě rozhlédl, komu by nahrál, jenže jeho únik nikdo nestihl, a tak prudkou ranou zavěsil sám.

Osasuna se za čtyři minuty snažila odpovědět podobnou a neméně pohlednou akcí, nicméně zakončující Rubén García byl na ter Stegena krátký. V závěru poločasu se vedení pokoušel navýšit Messi, ale jeho pokusy byly zblokované.

Do druhé půle Koeman posílil útok střídáním Dembélého za Umtitiho, což s sebou přineslo změnu formace ze 3-1-4-2 na 4-3-3. Barcelona už trávila na soupeřově polovině více času, navíc ve 48. minutě mohla vylepšit také výsledek, avšak Herrera dokázal Messiho tvrdou střelu vyrazit.

Ačkoliv se Barça se dál tlačila do zakončení, žádnou vyloženou šanci si nevytvořila a Osasuna tak do každého protiútoku šla na maximum. V 70. minutě se k nebezpečné hlavičce dostal Calleri, ale bránu minul.

To Pedri a Alba míč mezi tři tyče nasměrovali, nicméně v cestě stál ještě brankář Herrera. Definitivní rozuzlení tak přišlo až v 83. minutě z kopačky střídajícího Moriby. Osmnáctiletý záložník si navedl Messiho přihrávku do středu, a i když si Herrera na jeho střelu sáhl, gólu nezabránil.

LaLiga - 26. kolo 6. března 2021, 21:00 Estadio El Sadar Digi Sport 2

CA Osasuna

0 : 2 Guillermo Cuadra Fernández

26' Umtiti
  30' Alba (A - Messi)
  83' Moriba (A - Messi)