Celta Vigo - FC Barcelona - hodnotenie zápasu

A znova a znova. Ako v nejakom nekonečnom príbehu. Znova a znova to isté. Polhodina ako z veľkej knihy a potom postupný kolaps. Čím je to? Kondícia? Hlavy hráčov? Smola? Osud? Daň za predchádzajúce konanie bývalého prezidenta a jeho suity? Alebo čo?

CTRL-C a potom CTRL-V. Vynikajúci začiatok podporený skvelou efektivitou. Tri strely na bránu znamenali tri góly a rozhodnutý zápas. Otázkou bolo vzhľadom na priebeh len to, koľko ešte súperovi naložíme. Lietali tipy ako 0:5, dokonca 0:4.

Ale nestalo sa. Klasika. Vypli sme. Do druhého polčasu nastúpil namiesto sebavedomých hráčov strach a neistota. Zranenia, zlepšenie domácich a bolo vymaľované. Druhý polčas bol katastrofálnou ukážkou nášho tímu. Aktuálnej formy, aby som bol úplne presný. Komótny pohyb, kopa zbytočných strát a nepresnosť. Rozhodnúť mohol po svojej individuálnej akcii cez celé ihrisko F. de Jong, lopta skončila na brvne. A tak sme opäť stratili body, opäť po bezkrvnom výkone, opäť sme sklamali.

Skončí sa to niekedy?

Musím ale povedať, že ak by som bol nezaujatým divákom, zápas vy ma bavil. Dráma so všetkým potrebným a nakoniec absolútne zaslúžené vyrovnanie domácich v poslednom možnom okamihu.

hráč hodnotenie MEGABARCA.SK známka

ter Stegen Forma je preč. Brankár nechytil nieže nič navyše, nechytil ani to, čo chytiť mal celkom určite. Mužstvo nepodržal on a mužstvo nepodržalo jeho. Najslabší výkon, aký si pamätám. 3

Mingueza Pozičné chyby, nedôrazný v súbojoch, slabé čítanie hry. V druhom polčase ho súper trhal na drobné kúsky. Slabé. 4

Lenglet V obrane si v prvom polčase dával pozor na zbytočné fauly. V tom druhom panika a jeden zákrok za druhým. Samozrejme, rukami. Tŕpol som, či vôbec dohrá. 6

García Zranenie v ten najmenej vhodný čas. Len priemerný výkon počas pobytu na ihrisku. Veľa práce nemal ani smerom dozadu a ani smerom dopredu. 6

Alba Prvá polovica zápasu skoro až excelentná. Dominoval na svojej strane vďaka rýchlosti a rozmýšľaniu. Skvelé prihrávky, výborná nábehová činnosť. V druhom polčase ale úplne iný hráč. Pokakaný, vyplašený, stratený. Prečo, preboha? 6

Gavi Bojovný, dôrazný, pohyblivý. Veľmi dobré napádanie až do momentu, keď ho fyzicky vyplo. Ale odovzdal sa v zápase celý. Obrovská nádej. Dobre sa na neho pozerá, pre hru ako takú je extrémne zapálený. Bol aj tentokrát. 7

Nico Ďalší skvostný výkon. Dokonalé vedenie lopty, vynikajúco silovo disponovaný. Znovu vyskočil o level vyššie, dovolil si parádny dribling a skúšal prekvapivé prihrávky. Vynikajúci. Najlepší hráč v našej zostave. 9

Busquets Striedanie dokonalosti a laxnosti. Biela a čierna. Počas celého stretnutia to bolo ako na hojdačke. Neuveriteľné čítanie hry a skvelé prihrávky a vzápätí šialená strata lopty. V súbojoch tentokrát nie úplne stopercentný. Známku mu vylepšil nádherný gól. Prečo to neskúša častejšie? 6
  a
Fati Gól z ničoho. Proste obrovský inštinkt strelca. Vystihnutie momentu, keď je pre loptu cesta do siete voľná. Ani skôr, ani neskôr. Má to v sebe a dokázal to. Upokojil tým tím, zamiesil na výhru. Nedopadlo to ale na výbornú. Jeho zranenie podľa môjho skromného názoru hrubo ovplyvnilo vývoj. Pretože s jeho kvalitou by naše protiútoky do totálne otvorenej obrany domácich vyzerali inak. 8

Depay Perfektný gól po vynikajúcom nábehu a… Dosť. V medzihre slabšie, nepresvedčivé. Dokázal síce občas podržať loptu, lenže bolo to aj za cenu spomalenia akcie. V protiútokoch je ťažko použiteľný a tak v druhej polovici v podstate neukázal vôbec nič. 5

de Jong Odjazdené. Práca urobená. A že jej bolo veľa. A že bola extrémne náročná. Bojoval, vyvážal loptu, zrážal sa v súbojoch. Potešilo ma jeho nasadenie. Škoda nepremenenej šance po úžasnom sólovom prieniku a zakončení do brvna. Spokojnosť. 7

striedajúci hráči

Balde Stratený v chaotickom konci zápasu. Nedokázal v pokoji prevziať loptu a utekať s ňou do bezpečia a tam ju podržať. Zbrklé a panické riešenia. Ja viem, mladosť – pochabosť. Ale aj tak, toto malo dopadnúť inak. 3

Araujo Obrovské nasadenie v súbojoch, ale v tej obrovskej chaotickej rýchlosti a nečakaných odrazoch lopty a totálneho nasadenia hostiteľov sa občas do výkonu dostala aj chyba. Stále ale platí, že je spoľahlivým stopérom. 6

Puig Bieda. Totálne sklamanie. Ak som taký šikovný, ako je on, vezmem loptu a utekám s ňou, zakryjem ju, nechám sa faulovať. Ale nie, jedna súbojová strata za druhou. Pozičné zlyhanie. Bol všade tam, kde byť nemal. A nebol tam, kde byť mal. Nedokázal držať formáciu, utekal z nej. Veľmi slabé. 3

Abde No, ak malo byť jeho úlohou vbehnúť do pokutového územia a hodiť sa o zem, splnil si ju na sto percent. Ak bolo ale jeho úlohou prevziať prihrávku a podržať loptu povedzme pri rohovej zastávke, alebo takticky faulovať, úlohu si nesplnil ani na jedno percento. Veľmi nevydarené, hoci samozrejme krátke, striedanie. 3

tréner

Barjuan Možno aj trénerovi odľahlo, že jeho misia končí a vráti sa naspäť k mladíkom. Zostavu urobil najlepšiu, aká bola možná. Striedania boli vynútené a tiež mu ťažko niečo vyčítať. Začali sme výborne a prehrali sme len a len kvôli tomu, že sme ubrali plyn. Môže za to tréner? x