Desáté výročí fanklubu oslavil na Velkém letním srazu rekordní počet členů

Desáté výročí fanklubu oslavil na Velkém letním srazu rekordní počet členů

13. Velký letní sraz, 11. pod hlavičkou fanklubu, 9. v Bolaticích a 10. výročí naší Penyi od schválení FC Barcelonou.

Klub nás sice schválil až na konci srpna, každopádně kde jinde oslavit 10 let, než právě na Velkém letním srazu. Ten se i letos konal tradičně v půlce července, a také tradičně v Bolaticích u Opavy.

Minulý rok dorazilo 66 lidí, a moc dobře jsme si nedokázali představit, že by tento počet mohl být někdy překonán. Stalo se to ovšem hned v prvním možném termínu - letos totiž dorazilo na sraz dokonce 77 členů a dalších fanoušků Barçy.

Velká část fanoušků přijela již v pátek a páteční trénink na sraz proběhl opravdu ve velkém stylu. Každopádně detaily k nočnímu výletu po Bolaticích bych nerad veřejně publikoval.

V sobotu se začali další členové sjíždět z celé republiky. Přítomen byl tentokrát i kameraman a fotograf. A vzhledem k rozrůstajícímu se počtu malých fanoušků i dětský koutek. Sraz byl oficiálně zahájen proslovem prezidenta fanklubu, slovo poté dostal Valdo, jelikož bylo potřeba představit účetní uzávěrku za rok 2020 a finanční rozvahu na rok 2021.

Pak přišla na řadu volba viceprezidentů. I když tomu před pár týdny nic nenasvědčovalo, nakonec se přihlásili hned 3 kandidáti. Patrick Zamlar pro oblast webu, a David Kowalik a Ondřej Janeček pro sociální oblast. U volby prvního viceprezidenta tedy nebylo moc co řešit a tak byl Patrick zvolen na další 2 roky viceprezidentem pro záležitosti webu a ve funkci tak střídá Caltica. Patrickovi gratuluji a Calticovi děkuji za skvěle odvedenou práci. Jelikož se poprvé v historii stalo, že se na jednu funkci přihlásili 2 kandidáti, rozhodli jsme se s končícími viceprezidenty, že volba bude tajná, aby nikdo nebyl nijak ovlivněn. Každý člen tak dostal lístek s razítkem fanklubu, na který napsal jméno svého favorita. Viceprezidentem pro sociální oblast byl zvolen Ondřej Janeček. Gratuluji a děkuji Jakubovi za dosud odvedenou práci. Jelikož je Jakub (spolu s Valdem) nejdéle sloužící člen Rady fanklubu, předal jsem mu jako poděkování láhev Diplomatica.

Následovalo (vzhledem k situaci) krátké ohlédnutí za minulou sezónou a předpověď té příští. Každopádně co se týká minisrazů, zájezdů a výjezdů – těžko cokoliv s jistotou předpovídat. Bohužel v minulé sezóně nás také opustili 2 dlouholetí členové – z minuty ticha se stal dlouhý potlesk vestoje – jak pro Vladimíra Vaňka, tak pro Tomáše Sebralu – jednoho z pořadatelů srazů. Spolu s Reném a Jakubem jsme také před srazem položili na jeho hrob kytici a zapálili svíčky.

Po krátké diskuzi přišel na řadu jeden z hlavních bodů programu – zápas Domácí vs Hosté, letos pojmenován Memoriál Tomáše Sebraly. Počasí se naštěstí umoudřilo, a tak se mohlo hrát přímo v areálu na tréninkovém hřišti. Domácí nenechali nic náhodě a drtivým způsobem a vítězstvím 15:3 dotáhli celkovou bilanci po dlouhých letech na remízový stav 6:6. Trofej jsem předal kapitánovi Jakubovi a po krátké pauze se pokračovalo v programu.

Byla předána Zlatá kopačka a dárky nejlepšímu střelci – nováčkovi ve fanklubu - Danielovi Palasiewiczovi za 4 góly. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen Petr Hampel. A následovalo předání dárku a gratulace oslavenci – Mira Takáč totiž slavil 60 let. I když má narozeniny až začátkem srpna, jak sám říká – takovéto kulatiny se začínají slavit 60 dní předem a končí se 60 dní po narozeninách.

 

Na řadu přišla oblíbená Bolatická losovačka o portréty hráčů. Losování se kromě mě ujaly i přítomné děti – především z rodinky Valda, nikdo tak nemohl napadnout nestrannost losování. Součástí byly také ceny útěchy – barcelonské čokolády.

Avizované překvapení přišlo na řadu na konci programu – byla představena fanklubová kniha. Letošní dárek pro všechny zúčastněné členy tak byl opravdu speciální. Kniha k 10. výročí vzhledem k reakcím potěšila každého a věříme, že se bude líbit i všem dalším, ke kterým se dostane (detaily ke knize zveřejníme v samostatném článku).

Poté již následoval volný program – fotbálek na umělce, jídlo a oslava 10. výročí do ranních hodin.

Závěrem bych rád poděkoval Renému a všem, kteří se na organizaci a věcech kolem srazu podíleli. A samozřejmě všem zúčastněným – právě členové dělají sraz srazem a fanklub fanklubem. A letos nás bylo hned 77! Díky.

Fotka ze srazu a krátký rozhovor s prezidentem Penyi se dostal také do novin Region Opavsko.

 

1. várka fotek ZDE.

 

Visca el Barça i Visca la Nostra Penya!

 

Tomáš “Migueli“ Škurek

Prezident

PB Lleó de Dues Cues
Komentáře

Migueli
Systémový administrátor

Fotky budou přidávány postupně. První várka zítra.

18.07.2021, 19:31
Migueli
Systémový administrátor

2 fotky od fotografa, pár od Vás z Facebooku, moje a hlavně od První dámysmiley

uloz.to

Přidáno také do článku.

19.07.2021, 08:29
Migueli
Systémový administrátor

Přidán článek z novin Region Opavsko smiley

21.07.2021, 13:13

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Barcelona zakázala mladíkům mobily i divoké účesy

Zákaz mobilních telefonů v šatně, při zápasech a tréninku a příliš divokých účesů a barev vlasů. To jsou pravidla, která Barcelona zavedla ve své akademii La Masia. Podle klubu panovala v posledních letech mezi mladíky "uvolněnější morálka", což poškozovalo obraz klubu.


Baldé prodloužil smlouvu

Oficiální web Barcelony oznámil, že Alejandro Baldé prodloužil smlouvu do roku 2024. Krajní bek béčka je považován za možného nástupce Jordiho Alby.


Mingueza nedohrál

Španělsko dnes vstoupilo do olympijského turnaje utkáním s Egyptem. Obránce Barcelony Óscar Mingueza nuceně střídal ve 23. minutě skrz zranění. Pravděpodobně se jedná o zranění v oblasti hamstringu.


Do Béčka prichádza Yusuf Demir

Klub dnes oznámil príchod 18-ročného talentovaného útočníka Yusufa Demira, ktorý tu bude rok hosťovať. Barça zaplatí Rapidu Viedeň 500 tisíc eur a po sezóne bude mať možnosť Demira kúpiť za 10 miliónov. [fcbarcelona.com]


Akieme prestupuje do Almeríe

Krajný bek Sergio Akieme sa oficiálne stal hráčom klubu UD Almería. Pôsobil tam minulú sezónu v rámci hosťovania, klub z Andalúzie sa ale rozhodol uplatniť opciu na kúpu. Barça zinkasuje za tohto 23-ročného obrancu 3,5 milióna eur + 10% z budúceho predaja. [fcbarcelona.com]

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Athletic Club 0
2. Club Atlético de Madrid 0
3. FC Barcelona 0
4. Cádiz CF 0
5. RC Celta de Vigo 0
6. Deportivo Alavés 0
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

Zobrazit celou tabulku

 

Chat