CoolCamp

SD Eibar – FC Barcelona: hodnotenie hráčov

SD Eibar – FC Barcelona: hodnotenie hráčov

Skorý začiatok stretnutia síce viacerým fanúšikom rozbil voľný deň na dve časti, ale tí verne pozerajúci každý zápas určite neľutovali. Pretože na dianie sa každopádne pozeralo veľmi príjemne a musím absolútne jednoznačne konštatovať, že náš tím sa so súperom doslova pozabával vyskúšajúc si niekoľko zmien rytmu hry. Od držania lopty a kvalitným vybehaním súpera cez vylákanie protivníka ku presingu a otvoreniu hracej plochy pred vlastným pokutovým územím (na to Eibar aj doplatil) až po trpezlivé čakanie na vlastnej polovici. Nedovolili sme domácim ani jeden krát vystreliť na bránu a preto je nutné pochváliť obrannú hru. Stopéri si počínali vyslovene luxusne a neprehrali ani jeden hlavičkový súboj v nebezpečnej zóne. Kraje fungovali smerom dopredu celkom slušne, vzadu dokázali vytláčať protivníkov až ku čiaram nútiac ich tak centrovať – to sa podarilo celkom 16 krát – nepresne, neadresne, priamo na naše veže. Záložná formácia bola tentokrát o niečo slabšia, strát lôpt v prípade dvojice BusquetsArthur bolo viac, ako býva zvykom. Zachránil to vynikajúcim výkonom De Jong. Útočná fáza bola v poriadku, keď každý člen sa dokázal gólovo a asistenčne presadiť a to sme ešte tri čisté gólové príležitosti nepremenili. Zápas sme mali pod kontrolou a nenašiel som ani jeden moment, kedy by snáď hrozilo otočenie výsledku v náš neprospech. Štatistické hodnotenia nechám na iných, poďme sa pozrieť, ako si počínali naši hráči podľa môjho subjektívneho pohľadu.

 

Základná zostava:

 Ter Stegen: 8

Stiahnutím niekoľkých centrov a kombinovaním so spoluhráčmi v obrannej štvorici spĺňal aj v tomto zápase skôr úlohu ďalšieho hráča. Priama strela ku nemu neprešla ani jedna, ostatné pokusy s nepripravených pozícií leteli vysoko nad, alebo boli perfektne zblokované sústredenou obranou. Istota vyžarujúca z nášho brankára ale určite dodávala silu a energiu aj kolegom.

Roberto: 6

Ja mám tohto poctivca rád. Je odchovanec, vždy na ihrisku jazdí a napriek tomu, že má výkonnostné výkyvy a občas ho kritizujem, jeho zranenie ma nesmierne mrzí. Aj v tomto stretnutí si so súperom poradil a správnym spôsobom reagoval smerom dozadu. Horšia bola potrebná útočná činnosť a kombinácia pri jeho v iných zápasoch fantasticky fungujúcom vyvážaní lopty smerom od čiary do stredu ihriska.  

Umtiti: 8

Prekvapenie dňa. Prvý zápas v sezóne a on predviedol takýto výkon? Nuž, je to stopér svetových kvalít. Uhral všetko po zemi a uhral všetko vo vzduchu. Napriek skutočnosti, že hral na pravej strane stopérskej dvojice, teda na opačnej oproti tej primárnej, hral s absolútnym prehľadom. Sebavedomie a skúsenosti z neho priam sršali. Výborný výkon.

Lenglet: 8

Aj druhý stopér si v zápase počínal náramne. Výborne pracoval s priestorom, súper nedostal ani kúsok miesta pre akékoľvek ohrozenie našej brány. Známku mu znížili občasné zbytočné zákroky, keď sa situácia dala vyriešiť aj bez faulu. Ale hral určite vo výbornej forme a s jeho výkonom som absolútne spokojný.

Alba: 7

Do obrannej činnosti sa zapájal na sto percent a jeho nábehy do Griezmannom otvoreného priestoru znamenali roztrhanie súperovho herného systému. Vnášal dostatočný chaos už len svojim pohybom. Dozadu nepusti nič a čisté konto tímu pribudlo aj jeho prácou.

De Jong: 9

Ťahúň mužstva. Vynikajúci výkon. Perfektne zvládnuté fyzické súboje pretkané inteligentným riešením herných situácií. Je pre Barcelonu ako stvorený a dokázal to aj v tomto stretnutí. Dominoval počas celého pobytu na ihrisku a najväčšou odmenou pre neho muselo byť vytlieskanie od domácich fanúšikov. Ja som tlieskal spolu s nimi.

Busquets: 6

Príliš veľa pokazených prihrávok znegovalo to dobré, čo urobil. Neveľmi vydarené pasáže sa síce striedali s perfektnými, keď si dovolil svoje typické kľučky s prehodením lopty poza nohu a niekoľkokrát oklamal telom protihráča, ale celkový dojem bol pomerne rozpačitý.

Arthur: 8

Namaškrtený poslednými gala predstaveniami som ostal mierne sklamaný. Napriek veľmi kvalitnému výkonu, napriek tomu, že patril určite k tomu lepšiemu medzi spoluhráčmi. Nezvykne príliš často strácať loptu a tentokrát sa mu to „podarilo“ hneď v tretine súbojov. Bola to možno aj únava po vystúpeniach v národnom drese a cesta, ale hodnotím tento konkrétny zápas. Latku si nastavil tak vysoko, že známka 8 musí byť pre neho málo.

Suárez: 8

Veľmi dobré predstavenie svojich kvalít predviedol hrotový útočník. Ak by som bol agent a sledoval tento zápas, kúpim ho aj napriek veku. Jednoducho svojim typickým spôsobom bojoval a drel. Až kým neprišla odmena v podobe nezištnej prihrávky od nanesobeckejšieho hráča do čistej situácie. Suárez si gól zaslúžil a aj ho dal. Okram toho slušné zapájanie do kombinácie a perfektné vytiahnutie stopérov pred nábehom Griezmanna.

Griezmann: 9

Mňam. Podľa mňa zatiaľ jeden z dvoch najlepších výkonov hráča v našom drese (Betis). Bol všade, zapájal sa do medzihry tak dôležitej v našom systéme hry. Bránil pri rohových kopoch. Bránil pri priamych kopoch. Okamžite po strate lopty sa otočil a rezal vzduch smerom dozadu. Zakončoval, nabiehal si do voľných priestorov. Viazal na seba dvoch-troch hráčov. Prihrávka na Messiho gól bola lahôdková, hoci na prvý pohľad vyzerala tuctovo. Presvedčivý, dominantný a nádejný.

Kto trojicu Messi – Suárez - Griezmann zastaví, ak bude v plnej forme?

Messi: 8

Krásny gól, krásna asistencia, krásne slalomy. Ale aj nepremenená čistá šanca, aj na jeho spôsob hry laxný prístup. Nie je ešte v stopercentnej forme a bolo to cítiť. Inak by odchádzal s hetrikom.

Striedajúci hráči:

Semedo: 7

Výrazne lepší, ako dovtedajší obranca. Po rozpačitom prvom súboji plnom chaotického riešenia a zmätkovania sa upokojil a zatvoril cestu pre súpera vytláčajúc ho veľmi správne naordinovanou taktikou do čiary. Tam musel protivník len centrovať do priestoru kontrolovaného našimi stopérmi podstatne vyššími oproti útočníkom v dresoch Eibaru. Fungovalo to celý zápas a cez stred neprešlo aj Semedovou zásluhou vôbec nič.

Rakitič: -

Príliš krátky čas na hodnotenie.

Vidal: 6

Tvrdosť a bojovnosť. Podržal loptu, pokombinoval a zápas skončil. Bez chyby, bez niečoho výnimočného.

Valverde: 9

Výborne poskladal základnú zostavu. Taktikou a herným štýlom dokázal vytiahnuť protivníka zo svojich zákopov a prinútil ho hrať vysoko od svojej brány. To otváralo priestor na nábehy, aké predviedol Griezmann pre prvým gólom. Ak EIbar nechcel zväčšovať ihrisko a chcel hrať blízko seba a pokúšať sa o presing, bolo to jediné správne riešenie. Zvládol aj elimináciu sily súpera v strede hracej plochy a prinútil ho hrať po krídlach. Centre na nevysokých útočníkov šancu na úspech nemali. Forma tímu ide hore, ako som aj očakával. Manko tréningový jednotiek sa doháňa a zlepšila sa obranná hra. Myslím si, že Slávia sa má na čo tešiť.

Vyjadrenie trénera: "Odohrali sme skvelý zápas. Na Ipurua sa trpí, pretože Eibar na tomto štadión vytvára vďaka vysokému presingu obrovský tlak. Musíte byť veľmi opatrní, aby ste ubránili dostupovanie krajných obrancov a rýchlo vyvážali loptu. Práve to sme robili. Eibar núti súpera hľadať svoje šance prostredníctvom dlhých prihrávok, pretože v strede poľa nenecháva priveľa miesta. My hráme z pohľadu držania lopty výborne, ale naši útočníci museli prelomiť vysoko postavenú obranu súpera. Pracovali sme, aby sa nám to podarilo a podarilo sa to pri prvom góle."

Priemerná známka tímu: 7,6

FCB TOP LINE: De Jong, Griezmann, Valverde

FCB légia skazy: -

Hodnotenie zápasu: 8

Páčilo sa mi, akým spôsobom sa prezentoval domáci tím. Chcel hrať a pokúšal sa o aktívne napádanie. Na odvážnu taktiku ale doplatil a inkasoval práve cez otvorený priestor. Barca zabávala rýchlou medzihrou, peknými akciami a aj góly boli pohladením duše. Dobrá atmosféra na štadióniku, počuť bolo aj fanúšikov Barcelony a aj domácich. Vyvrcholením celého popoludnia bolo vytlieskanie De Jonga celým hľadiskom.

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

Ako by si ohodnotil hráčov Ty? Napíš svoj názor do diskusie!

Peter Maďar

megabarca.sk

 


Zdroje: zdroj foto: daylimail.co.uk

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV