FC BARCELONA 4:1 AS ŘÍM

Zápas na Camp Nou nabídl množství šancí, dvě vlastní branky a pohodlnou výhru Barcelony. Příští týden by si tedy měla pohlídat postup do semifinále Ligy mistrů.

Základní sestava domácích trochu překvapila, neboť se v základu objevil Semedo a před ním se u pravé lajny místo Dembélého pohyboval Roberto. Rovněž hostující trenér Di Francesco zvolil ještě defenzivnější sestavu, než se očekávalo.

Vlci tak hodně zahušťovali prostor před vápnem a díky tomu dokázali docela dlouho držet bezbrankový stav. Messi se marně snažil do šance prokličkovat přes několik hráčů a nepomohla ani zarputilost Suáreze. Nejblíže ke skórování měla střela (či centr) Rakitiče v 18. minutě, avšak míč skončil na tyči.

Řím své ofenzivní snažení samozřejmě omezil na protiútoky, ovšem nedostával se ani ke střelám na bránu. Džeko si po kontaktu se Semedem pokoušel vymodlit penaltu, leč neúspěšně. Vypadalo to tak, že poločas se dohraje bez gólu, nicméně 38. minuta to změnila, protože De Rossi odvrátil balon před Messim takovým způsobem, že skončil v jeho vlastní bráně.

Zanedlouho se Řím dožadoval penalty podruhé, tentokrát po jasném šlapáku Umtitiho přesně na čáře. Kopal se ale jen přímý kop, který byl rovněž zablokován. Stejně skončil i přímák Messiho na závěr poločasu.

Hned z první akce druhé půle měl Perotti na hlavě vyrovnání, ale mířil mimo. To Alba i o chvíli později Messi v dobrých pozicích na bránu vystřelili, jenže v cestě stál brankář Alisson. Ke druhému gólu Barceloně tak znovu musel dopomoci římský obránce. Nešťastným střelcem se tentokrát stal Manolas, jenž si v souboji s Umtitim "narazil" míč o tyč, aby ho následně poslal za brankovou čáru.

V 59. minutě to bylo už 3:0 a znovu se pod gól podepsal obránce, ale v tomto případě barcelonský. Messi přenesl hru na Suáreze, jehož střelu snadno dorazil Piqué.

Po další Messiho střele pravačkou a střídáních na obou stranách přišlo pár velkých šancích Říma. Proti Strootmanově ráně ještě zasáhl Piqué a skvělý zákrok proti Defrelovi si připsal Ter Stegen, jenž tak hasil svou předchozí chybu, ale v 80. minutě se hosté dočkali zaslouženého úspěchu. Perotti vykličkoval z levého křídla a výborným pasem našel Džeka, který se mýlit nemohl.

Gólový účet se tím však neuzavřel, protože po centru Denise chyboval Fazio, díky jehož nedůraznému odkopu skóroval Suárez. Utkání tedy skončilo výsledkem 4:1

4. dubna 2018, 20:45 Camp Nou O2 TV, Digi Sport 4

4 : 1 Danny Makkelie

AS Řím

De Rossi (vlastní gól) 38'
  43' Kolarov
Manolas (vlastní gól) 55'
Piqué 59'
  80' Džeko (A - Perotti)