FC Barcelona 3:0 Sevilla FC

Barcelona ve druhém poločase smazala slabou Sevillu a znovu poodskočila Realu Madrid. Po 20 kolech má na kontě 17 vítězství, 15 čistých kont a 8bodový náskok na čele tabulky.

V úvodu zápasu Barcelona hledala požadované tempo, což šlo o to hůře, že se zranil kapitán Busquets. Avšak druhá čtvrthodina přinesla jasnou dominanci domácích a rovněž velké šance. V 17. minutě měl blízko ke gólu Lewandowski, ale brankář Bounou za přispění obránce Gudelje mu radost překazili. Z následného rohu těsně mimo hlavičkoval Araújo.

Mimo to se Barce finální fáze nedařila, a tak Sevilla sama začala útočit. Její akce však Katalánci na vlastní šestnáctce dokázali zastavovat. Proto si hostující celek připsal první střelecký pokus až v 39. minutě. O tři minuty později na druhé straně málem otevřel skóre Alba, když jeho sražený pokus přeletěl brankáře, nicméně mezi tři tyče se nevešel.

Ve druhém poločase nejprve Barcelona pokračovala s núspěšnou koncovkou: postupně se v dobrých pozicích neprosadili Lewandowski, Gavi a Raphinha. Avšak v 58. minutě předvedl výtečnou práci Kessié, když ve vápně dloubáčkem uvolnil Albu, jenž neméně kvalitně zakončil - 1:0.

Také další šance patřily Barce, a než se její soupeř stačil zorganizovat při snaze změnit taktiku, přišlo navýšení vedení. Koundé skvěle vysunul Raphinhu, který parádním pasem našel Gaviho před prázdnou bránou - 2:0. Další velkou příležitost měl Lewandowski s přímého kopu a výtečnou dvacetiminutovku dovršil třetím gólem Raphinha. De Jong nahrál přes obranu Albovi na křídlo a jeho centr uklidil aktivní Brazilec.

Na to už Sevilla pochopitelně nemohla jakkoliv reagovat a kromě Ocamposovy hlavičky z rohu Ter Stegena neohrozila. Poslední střelecký pokus patřil Lewandowskému, bohužel mířil doprostřed brány. Skóre 3:0 se tedy nezměnilo.